9 sonuçtan 1 ile 9 arası

FSX SE Joystick Sorunu

Değerli kaptanlarım,

Logitech 3D Extreme kullanmaktayım. Simulasyon içinde hiç bir sorun çıkmazken, ne zaman ki masaüstüne gitmek istesem. Simulasyona geri döndüğümde simulasyon, joystick kontrolünden çıkıyor, dolayısıyla uçuşumu yarıda kesmek durumunda kalıyorum. Ayarlar kısmındaki kontrollerden joystick seçemiyorum. Simulasyonumu kapatıp tekrar açmam gerekiyor. Bunun herhangi bir çözümü var mıdır?

Saygılar..

Simulatörü kapatmadan " USB kablosunu Unplug ve plug-in yapip bir deneyiniz.

Daha önce denenmiştir sayın kaptanım.. İlginize teşekkürler

Sürücü problemi.. ; sisteme uygun bir driver temin ediniz Logitech ten.

G940 ile ayni sikintiyi ben yasadim. Sanirim en son dogru duzgun calistigi Win versiyonu 7 idi. Su an FSX yerine Prepar3D kullaniyorum ve bu sorun bende tamamen ortadan kalkti.

Ayrica bir kac kaynakta, USB power saving mode ile alakali oldugunu okumustum. Sistem ayarlarinda USB power saving mode OFF yaparsaniz faydasi olabilir, bir deneyin.
    Alp TANATMIŞ

1984 / CYYZ

Ben de hali hazırda G940 kullanıyorum ve sadece aerosoft airbus a318-319 serisinde bununla karşılaşıyorum. Diğer hiçbir eklentide yokken başka bir eklentide böyle bir durum olması sıkıcı. Windows 8.1 FSX kullanıyorum. Sanırım Prepar3D 'ye geçiş vakti geliyor

Sevgili ve değerli kaptanlarım,
    Sorun çözülmüştür. Sorunun çözümü: Güç seçeneklerinden, yüksek performansa geçiş yapıldığında Usb power saving dolayısıyla devredışı kalacaktır ve sorun tamamen ortadan kalkacaktır. Teşekkürler..

Sent from my SM-J700F using Tapatalk

Merhabalar,
    FSX'te bir joystick sıkıntım daha oldu. Şöyleki; Thrustmaster markasının T Flight Hotas X modeli joystick kullanmaktayım. Lakin her ne kadar ayarları kurcalasamda gaz kolu tamamen kapalıyken bile yazılımda gaz vermeye devam ediyor bu güç %20 oranlarında.. yani her ne kadar joystick üzerinden gazı kessemde simulasyonda o denli gaz kesilmiyor. Klavyeden manuel olarak gazı kapatmak durumunda kalıyorum. Joystick yazılımı günceldir ve diğer fonksiyonlar sorunsuz çalışmaktadır. Daha önce böyle bir sorun deneyimlemiş kaptanlarımızdan yardım bekliyorum.
    Saygılar..
    Enes

Senior Member btuncel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Eskisehir, Turkey.
    Tipik bir Joystick droping problemi gibi duruyor. Genellikle Win10 ve Win8 olsa da nadiren Win7'de de görülüyor. İki çözümü var;

i. P3D'e geçmek. V3 ile bu sorunu çözdüler...

Aşağıda P3D v3 değişiklik sayfasından alıntı...

İsim:  Ekran Alıntısı.JPG
Görüntüleme: 1307
Büyüklük:  15.3 KB (Kilobyte)

ii. Joystick ayarlarını fsuipc ile yapmak