2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Question Pilotaj eğitiminde yaş sınırı.

Merhaba değerli forumüyeleri abilerim ve kardeşlerim. Herkeste olduğu gibi ben de bulutların üzerinde zaman geçirmek için kursa gitmeyi düşünenlerdenim. Direk konuya girmek gerekirse 1984 doğumluyum. 31 yaşındayım alacağımız kurs ise 18 ay sürüyor. 1 yıl içinde kursa başlasam ortalama 34 bilemedin 35 yaşında bitirmiş olsam iş bulma konusunda sıkıntı yaşar mıyım sizce. Kursu bitirdikten sonra işe başlama konusunda hava yolu şirketlerinin yeni kurs bitirmiş mezun pilotlarda işe alım için aradığı yaş aralığı/sınırı nedir? Biliyorsunuz kurs maliyeti, 18 aylık bir zaman, işten izin alınca maaştan olma maliyeti gibi şeyler olunca ince düşünmek gerekiyor.

Yaklaşık 2 yıldır araştırıyorum kursları. Türkiye, Avrupa, ABD arasında kurlarla görüşmeler yaptım. FAA+EASA lisansı veren kursların olduğunu örenince bir de İngilizce dilimize yapacağı katkıyı da hesaplayınca ABD'ye yöneldim. ABD biraz daha fiyat olarak cazip gelmişti. Oturup adam akıllı görüşmeler yapınca da aslında dil dışında çok bir farkı olmadığını gördüm. Maliyet olarak aşağı yukarı aynı. kurs ücreti konaklama yeme içme EASA için Avrupaya gitme gibi maliyetleri hesaplayınca 70-80$ bin arası bir maliyet ortaya çıktı. Bir de bazı kursların çok kötü olduğunu duyunca vazgeçtim şimdi eğitimi Türkiye'de almayı düşünüyorum.

Saygılarımla...

Diğer bir konu da uzaktan eğitim imkanı. Bu konuda da görüşlerinizi bekliyorum.