3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Active Aky 2012 Ve Pfpx Kombine Kullanımı.

Günaydın kaptanlarım. Sizlerde bilgi almak isyorum. Pmdg ile canlı metar uçuşu denemek istiyorum ama beceremiyorum. Pfpx rota planlama programım var. Ve Active sky 2012 kullanıyorum. Şimdi Bana AS2012 nasıl kullanılır ilk olarak rotayı pfpx den oluşturup ordan as 2012 yemi yüklüyoruz yada nasıl kullanıyoruz kısacası as2012 nasıl kullanılıyor. as2012 nin airac güncellemesi yok ama pfpx'in var, öğretebilirmisiniz. Tşk ederim.
    Konu Cem Hosgor tarafından (08-01-2016 Saat 10:10 ) değiştirilmiştir.

ADMİN biber - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, 1966
    AS2012 mevcut hava durumunu (veya ındireceginiz eski hava durumu dosyalarini) işleyip flight simulatore aktarır (enjekte eder). Bunun için ayrı bir rota planlama programına (pfpx gibi) veya navigasyon datasına (muhtelif airac paketleri) ihtiyac yoktur.
    AS2012 yi kurduktan sonra exe dosyasını çalıştıracaksınız. Flight simulatoru başlattığınız zaman simulator içindeki hava durumu güncellenecektir.
    Bu aşamayı geçtikten sonra ; aklınıza başka sorular gelebilir ;
    - acaba AS2012 deki havayı PFPX programına aktararak PFPX tarafından hava durumuna uygun bir uçuş planı çıkartılmasını sağlayabilir miyiz? Bu mümkündür PFPX programı ayarlarında metar datası olarak as2012 metarlarını tanıtabilirsiniz.
    - PFPX programı tarafından çıkarılan rotayı, AS2012 ye tanıtıp ilgili rota fiksleri üzerindeki hava durumunu As2012 arayuzunde inceleyebilir miyim? Evet, herhangibir FSX flight planı load flight plan yaparak AS'de izleyebilirsiniz.
    http://www.sanalpilotuz.biz/deneme1/image.php?type=sigpic&userid=3&dateline=1336667157

Active Sky 2012 programını kullandım çok başarılı güncelleme çok gerçekçi fakat dikkatettiğim husus 737 yada 777 de wx açıldığında hiçbir temas göremiyorum sanki havada bulut yok gibi yani radar işlevi çalışmıyor neden olabilir acaba değerli kaptanlarım