3 sonuçtan 1 ile 3 arası

FS2004 Eklenti Önerileri

Herkese merhabalar,

Ben bu güzide hobimizden neredeyse 3-4 yıldır uzak kaldım ama şimdi yeniden simulatör aşkım geldi. Sistemi yeniden kurarken bir çok şeyi unuttuğumu fark ettim. Konuların başında da tabi ki eklentiler geliyor. Forumu taradım ama FSX'in başlıca eklentileriyle ilgili bir başlık vardı, fs9 konuşulmamış ya da ben bulamadım. Yıllar önce Turksim'de Fatih Hoca'nın bir yazısı vardı bu konuyla ilgili, fs2004 için başlıca eklentilerin neler olduğunu, kurulum sırasını vs. anlatıyordu ama geçen zaman içerisinde orası da kapanmış sanırım.

Özetle fs2004 için payware ya da freeware olarak edinip kurabileceğim başlıca add-on'lar nelerdir bunu merak ediyorum.

Şuana kadar iFly 737NG ve LevelD 767'yi kurdum. Başka hangi iyi modeller var bilmiyorum. Benim zamanımda adam akıllı bir airbus simulatörü yoktu diye hatırlıyorum. Bir firma a320 üzerinde çalışıyordu, herkes heyecanla bekliyordu. Ne oldu, ne bitti bugün tavsiye edebileceğiniz bir airbus var mı diye merak ediyorum.

Scenery için freeware çalışmaların hepsi listelenmiş onların birçoğunu kurdum. Payware olarak da Aerosoft ve FlyTampa'nın bazı çalışmalarını edindim. Scenery alanında tavsiyeleriniz nelerdir öğrenmek isterim.

Yabancı forumlarda gözüme çarptığı kadarıyla REX ve Ground Enviorement mutlak gereklilik gibi tavsiye edilmiş. Bunlar dışında FS2Crew, AES gibi add-on'lar da ilgimi çekti ama ne kadar başarılı çalışmalar bilmiyorum. Eklemek, önermek istediğiniz şeyler varsa, paylaşırsanız çok sevinirim.

Senior Member fatih.koz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, TR
    Turksim kapanmış mı ? Haberim yok Bir ara bakarım, sunucuda bir sorun varsa düzeltir tekrar aktif hale getiririm ... Bilgi için teşekkürler
    B. Fatih KOZ [Antalya / Southwind Airlines / Flight Dispatcher, Instructor]

[ X-Plane 12 / MsFs 2020 / DCS 2.7 ]
    [ AMD Ryzen5 5600X / Nvidia RTX 3060 Ti 8GB / 32GB DDR4 Ram | Asus TUF Gaming FX505DV: AMD Ryzen7 3750 / Nvidia RTX 2060 6GB/ 16GB DDR4 Ram ]

Senior Member fatih.koz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, TR
    Turksim tekrar aktif, küçük bir sıkıntı olmuş veritabanında Düzelttim, lazım olan bir bilgi varsa kullanabilirsiniz.
    B. Fatih KOZ [Antalya / Southwind Airlines / Flight Dispatcher, Instructor]

[ X-Plane 12 / MsFs 2020 / DCS 2.7 ]
    [ AMD Ryzen5 5600X / Nvidia RTX 3060 Ti 8GB / 32GB DDR4 Ram | Asus TUF Gaming FX505DV: AMD Ryzen7 3750 / Nvidia RTX 2060 6GB/ 16GB DDR4 Ram ]