Sayfa 1/2 12 SonSon
20 sonuçtan 1 ile 10 arası

Prepar3D v3 Açılışta Fatal Error

Merhabalar. Bugün P3Dv3 'ün Pro versiyonunu kurdum. Fakat açılırken Fatal error verip kapanıyor. Olay görüntüleyiciden baktığımda "Kernelbase.dll" den dolayı bu sorunu yaptığını gösteriyor. İnternette araştırdım fakat herkes farklı farklı çözümler bulmuş. Bende hiçbiri işe yaramadı malesef. Acaba sizlerin de başına geldi mi ?

-Hiçbir addon kurulu değil.
    -C:\P3DV3 dizinine kurulu.
    -Ekran kartım GTX770 (sürücü 359.06)

Çözümü olan var mı ?

Event log lara baktiginizda daha detayli bir bilgi gormeniz lazim, onu paylasirmisiniz?
    Alp TANATMIŞ

1984 / CYYZ

Ben windows 8.1 kullanıyordum. Hatadan sonra Windows 10'a geçmekte direnmeyi bırakıp geçtim temiz bir kurulumla. Garip bir durum şu an sorunsuz çalışıyor

Bir de şöyle bir sorunum var. Bir kaç senaryo yükledim. Ve orbx ftx global'i yükledim. Her şey tamam güzel çalışıyor. Ama mesela Ankara'dan İstanbul'a gideceğim diyelim. Ankara'daki şehir vs her şey yükleniyor. Ama İstanbul'a vardığımda sadece havaalanı tam anlamıyla yüklenmiş oluyor. Şehir sanki ben çok yüksekteymişim gibi bulanık texture ile beni karşılıyor ve hiç değişmiyor. Sebebi nedir acaba ?

Hocam Prepar3D.cfg dosyasını silin. Yaptığınız bir ayar buna sebep olmuş. Benim tavsiyem sadece [SIM] menüsü altındaki OPTIMIZE_PARTS değerini 1 yapmanız. Sorun böylelikle çözülecektir.
    Intel i7 4790K @4.4 GHZ - Nvdia GTX 1070 8GB 256Bit - 1600MHz 32GB Ram

Hemen deniyorum hocam. Peki şu konumu değiştirmeme rağmen scenery library'i kullanamamamın çözümü var mı sizde ?

Aynı sorun bende de mevcut fakat bir çözüm bulamadım..
    AYJET FLYING NINERS
    EMIRHAN KÖKSAL

Alıntı sadikaltindag Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir de şöyle bir sorunum var. Bir kaç senaryo yükledim. Ve orbx ftx global'i yükledim. Her şey tamam güzel çalışıyor. Ama mesela Ankara'dan İstanbul'a gideceğim diyelim. Ankara'daki şehir vs her şey yükleniyor. Ama İstanbul'a vardığımda sadece havaalanı tam anlamıyla yüklenmiş oluyor. Şehir sanki ben çok yüksekteymişim gibi bulanık texture ile beni karşılıyor ve hiç değişmiyor. Sebebi nedir acaba ?
    Sorunun çözümünü Haluk hoca sayesinde uyguladım. Prepar3D.cfg dosyamızı silip yeniden oluşmasını sağlıyoruz. Bir kaç parametre çakışması ya da oluşması buna sebep oldu sanırım. Çözüm basit

Bu sabah Windows 10 + Prepar3D V3 kurulumundan sonra programi calistirdigimda, benzer bir hata ile karsilastim. Program once siyah ekran, sonra hic uyari vermeden disari atiyordu.
    Sorunu ise; Nvidia control panelinden "select the preferred graphics processor for this program" sekmesinde "high performance nvidia processor'" secenegini secerek astim.
    Muhtemelen eger iki tane grafik karti varsa (onboard ve dedicated) manuel olarak kullanilacak kartin secilmesi gerekiyormus.
    Bu basliga sonradan giren olursa, faydasi dokunabilir diyerek paylasmak istedim.
    Emrah Durmaz (1984) 35 ½ Kaf Sin Kaf

Her seferinde P3d'ye geçme kararı alıp,foruma bir göz atıyorum ki,hep bi sorun..hep bi problem...ayrıca P3d'nin daha kaçıncı versiyonu yayımlıcak onu da merak ediyorum...muhalefet değilim arkadaşlar yanlış anlaşılmasın,ama FS-X'i de bırakmak öyle kolay gelmiyor bana,sanki
    Konu Serhan OZTURK tarafından (17-12-2015 Saat 00:21 ) değiştirilmiştir.