9 sonuçtan 1 ile 9 arası

As2012 PMDG WX sıkıntısı yaşayan varmı.

Hayırlı akşamlar kaptanlarım. Daha önce sordum gene sormak istedim, Active Sky 2012 programını kullanıyorum harika fakat dikkat ettiğim husus 737 yada 777 de wx açıldığında hiçbir temas göremiyorum sanki havada bulut yok gibi yani radar işlevi çalışmıyor neden olabilir acaba değerli kaptanlarım.

Uçakta ki WX radarın çalışması için Active Sky Next kullanmak lazım diye biliyorum.

PMDG ürünlerinde WXR 'ı kullanabilmek için Active Sky Next kullanmalısınız Cem hocam. PMDG 'nin sitesinde bilgi mevcut. Önceki sürümlerde malesef çalışmıyor.

Sevgili kaptanlarım ASN'ye payware bir biçimde sahip oldum ve pc den as 2012 yi sildim. Yanlız as nextde as 2012 gibi texture dosyaları göremedim. sadece active sky nexti çalıştırıp sağ alt köşeye atıp fsx i çalıştırıyorum ve fsx çalışınca meteoroloji güncelleniyor gerçek hava durumuna göre. Ama gene pmdg 737 yada 777 de wx radarım temas göstermiyor. Çok yoğun bir bulut kütlesindemi radar temas gösteriyor. Yani wx çalışınca bulut namına birşey göremiyorum. Bu başlık altında birkaç sorum olacak cevaplarsanız çok sevinirim.

1-) Active Sky Next mi daha güzel yoksa Active Sky 2012 mi. Yani bunu şundan sormak istedim as 2012 gibi texture dosyalarını as nextde göremedim.

2-) Active Sky Next kurulu olmadan önce illaki As 2012 kurulu olması şartmı. Yani sadece pc ye Asnext kurulu olabilirmi yani şu an bende olduğu gibi.

3-) Eğer As nextde texture dosyaları (pist,deniz,bulut,pist işaretleri v.s tüm model seçimi) yoksa Rex essential plus override ile textureleri oluşturup, Uçuşlarda canlı metar için active sky nexti kullanırsam nasıl olur sizce. Yani kısacası active sky nextin active sky 2012 den tek farkı hem pmdg ürünlerinde wx radarı çalıştırması vede aynı zamanda active sky 2012 de texture dosyalarının olması mı?

4-) Pmdg ürünlerinde wx çalışması için active sky ın en son sürümü olması gerekir diye sizlerden öğrendim ve pc de şimdi active sky next kurulu ama wx butonuna basınca gene radardan bulut teması alamıyorum.

5-) Pmdg ürünüme Active Sky nextin bulut temaslarını göstermesi için ne yapmalıyım anlatırmısınız.

Sorularımı cevaplarsanız çok mutlu olurum. Hayırlı akşamlar sevgili kaptanlarım.
    Konu Cem Hosgor tarafından (24-02-2016 Saat 21:48 ) değiştirilmiştir.

Senior Member mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İzmir, Turkey.
    Sevgili Cem Kaptan, bildiğim ve parmaklarım klavye üzerinde gezindiği ölçüde yanıtlayayım;

1- İkisi anlam olarak ayını ama farklı yazılımlardır. 2016 model bir X marka araç mı yoksa X markanın 2012 model aracı mı sence daha güzeldir?!
    2- Böyle bir zorunluluk senin de gördüğün üzere yok.
    3- AS Next te kaplama dosyası bulunmaz. ücretli veya ücretsiz alternatif dosyalardan veya default kaplama dosyaları ile yola devam edebilirsiniz,
    4- WX radarında bulutları yağış varsa görürsün yoksa bulut göstermez! (bir ihtimal daha var ki pmdg lisanslı değilse bazı uyumsuzluklar yaşıyor olabilirsin ki bu konuda emin değilim. lisansız yazılım tecrübem yoktur!)
    5- Yukarıda yazdım, aynı cevap geçerlidir.

Serhan
    S. ONU® / Izmir

---------------------------------------------
    DCS 2.8 + X-Plane 11.55 + MSFS 2020/// Win11 Pro /// Ryzen7 5700X, MB: MSI X570 A-PRO, Zotac 4070 12GB OC Edition, Corsair 2 x 16 GB @ 3200 MHZ DDR4, 1 X 500GB Samsung 970 Evo M.2 1 X 1TB Samsung 870 Evo SSD, Cooler Master 240 Nepton; Corsair 1000W psu... Track IR5 Pro, Thrustmaster HOTAS Warthog A-10C Throttle-Stick Replica, Thrustmaster Rudder Pedals

Çok teşekkür ederim Serhan kaptanım sorularım belki anlamsız ama dikkate alıp cevapladığın ve vakit ayırdığın için çok teşekkür ederim. Kusura bakma programların dkümanlarını okumama rağmen anlayamadığım hususları sizlere sormak istiyorum. Şimdi wx radarda hiç birşey gozükmüyor. Yani active sky next'i metar için rex essential plus override ise texture açısından kullanıyorum. Ama asn de online weather ile uçmak için hava durumunu güncelleyip sağ alta send to tray diye atıyorum ve fsx connected olduktan sonra havayı hageyt gerçekçi ve başarılı bir biçimde güncelliyor wx butonuna basınca hiçbir temas yok yükseliyorum gene yok. Fsuipc yada teknik donanımsal olarak çozemiyorum. Fsuipc 3,99 yüklü asn 2016 yüklü hala aynı acaba bir yerde hatamı yapıyorum. as_bsp dosyasının alt satırına yani FSX.dll dosyasının en alt kısına da launch addon blümünü ekledim yani harfiyen herşeyi yaptığımı düşünüyorum ama temas yok. Bana yardımıcı olurmusunuz lütfen daha yapmam gerekenler yada en başından bana anlatırmısınız. Yardımlarınıza çok ihtiyacım var.

Senior Member gokmanpi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Ankara, Türkiye
    Cem hocam;
    PMDG NGX te sp1d yüklümü ?(sp1d yüklü değilse çalışmaz) EFIS panelde WX e bastığınız da ND e WX radarın aktif olduğu görüyormusunuz? WX radarı test butonuna basıp ND de takip edin çalışıyormu..

Senior Member fatih.koz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, TR
    P3D v2.5 , ASN , PMDG NGX ( hepsi lisanslı kaçak yok ) ... Hepsi tek başına kurulu ek bir paket ya da önceki sürümleri yok , hava durumunda gösterecek bir oluşum varsa WX radar gösteriyor herhangi bir sorun yok (tabii ki açık olması lazım, kapalıyken çalışmaz).

ASN'nin gerçekçi yapısı sayesinde gözle gördüğüm CB radarda da aynı yerde çıkıyor ( bunu AS2012 de yapamazsınız ) , denedim içine girdim (manyakça test mantığı ile) tayyareyi zor tutuyordum CB'den çıkına kadar canım çıktı
    B. Fatih KOZ [Antalya / Southwind Airlines / Flight Dispatcher, Instructor]

[ X-Plane 12 / MsFs 2020 / DCS 2.7 ]
    [ AMD Ryzen5 5600X / Nvidia RTX 3060 Ti 8GB / 32GB DDR4 Ram | Asus TUF Gaming FX505DV: AMD Ryzen7 3750 / Nvidia RTX 2060 6GB/ 16GB DDR4 Ram ]

Senior Member mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İzmir, Turkey.
    Bende benzer bir deneyimi wind shear uyarısı ile yaşadım. Kalkış esnasında wind shear uyarsına rağmen, "bakalım ne olacak" mantığı ile devam ettim. Adeta piste gömdü beni...

Not: Resim bir ss değil, videodan anlık ekran görüntüsüdür, ancak sistem çalıştığında belirli koşullar altında alacağınız görüntü bundan farksızdır.

EDIT:Üzerinden zaman geçti ama aklıma geldi alttaki ilaveyi ekledim.

ALINTI:
    "Weather Radar - included free as part of the SP1 update, the PMDG 737NGX features a working simulation of the Collins WXR-2100 weather radar. In conjunction with the Active Sky Next weather engine addon, the radar depicts actual precipitation returns (not clouds!) and gives you full control over tilt, gain and radar mode including turbulence and windshear detection."
    Yukarıda ki satırlar birebir PMDG nin 737 sayfasındandır. Mealen der ki; bla bla bla radar mevcut yağış dönüşlerini tasvir eder (bulutları değil !) bla bla bla

Saygılar.
    Ekli Resimler Ekli Resimler  
    Konu mavi tarafından (11-03-2016 Saat 16:33 ) değiştirilmiştir.
    S. ONU® / Izmir

---------------------------------------------
    DCS 2.8 + X-Plane 11.55 + MSFS 2020/// Win11 Pro /// Ryzen7 5700X, MB: MSI X570 A-PRO, Zotac 4070 12GB OC Edition, Corsair 2 x 16 GB @ 3200 MHZ DDR4, 1 X 500GB Samsung 970 Evo M.2 1 X 1TB Samsung 870 Evo SSD, Cooler Master 240 Nepton; Corsair 1000W psu... Track IR5 Pro, Thrustmaster HOTAS Warthog A-10C Throttle-Stick Replica, Thrustmaster Rudder Pedals