Sayfa 3/3 İlkİlk 123
26 sonuçtan 21 ile 26 arası
    Senior Member hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    , Turkey.
    Menü'ye bastığın da menü yazılarında flulaşma ,koyu renge dönme ve akabinde çökme oluyor mu ?

Hasmet Hocam Merhaba,

Alt tuşuna basıp üst menüden herhangi bir sekmeyi tıkladığımda fsx kitlenip çöküyor.Menüde herhangi bir fluelaşma koyu renge dönme olmuyor , fakat benim sorunumla da bağlantılı olabilir.Uçuşumu 2 saat 3 saat farketmez rahat şekilde gerçekleştiriyorum ne zaman ki menüden save yada farklı bir seçeneği seçeğim fsx çöküyor.Çökme problemi simulatore başlıyıp kalkış yaptıktan sonra yada fsx te min 15 20 dakika zaman geçirdikten sonra menüden herhangi bir sekmeyi seçtiğimde çökmeye başlıyor

Senior Member hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    , Turkey.
    1-Alt tuşuna basıyorum dediğine göre, full ekran kullanıyorsun, windowsed modunda bir denermisin. (alt enter)
    2- yedekledikten sonra, fsx cfg yi sil , (fs açtığında tekrar oluşturur)
    3- zayıf ihtimal ama , ekran kartının sürücüsü son sürücü ise bir öncekine dönüp dene.
    Aklıma gelenler bunlar.

,

Hasmet Hocam Merhaba,

windowsed modunda sorunum düzeldi çok teşekkür ederim ( destek veren diğer hocalara da) . Lakin bu seferde uçuşu bitirmek istediğimde (esc + end flight ) ana ekrana dönerken fsx çöküyor.Gerçekten Fsx için doğuştan hasarlı demelerinin sebebini şimdi daha iyi anlıyorum.
    i7 4790k - 16 gb corsair ddr 3 2133 mhz ram - asus rog strix 1070 - corsair hx 850w power - asus rog maximus vi
    xplane 11 - Prepar3d v4.1 - pmdg 737 - pmdg 777 - Aresoft a320/321 - As2016v4 - rex4 texture ,soft clouds enhanced ver. envtex ( sky ,sun, aura texture ) envshade - Fsfx precepitfx - Fsfx 737 immerson - orbx global base - orbx vector - orbx eu openlc - ptp

p3d'ye geçiinnnn. inat etmeyin..

Junior Member
    Yer
    adana, Turkey.
    https://www.youtube.com/watch?v=t0ACpuo6gTc bendede aynı sorun vardı kökten kurtuldum. Win10 ve fsx sorunsuz kullanıyorum...
    koray bicer
    THY629