Sayfa 1/3 123 SonSon
26 sonuçtan 1 ile 10 arası

Hybrid View

Kronikleşen fatal error occurred hk.

Saygı değer Hocalarım Merhaba,

Fsx'in kronikleşen ve benimde haliyle can sıkıcı bir hale bürünen Fattal Error sorunum mevcutta baş gösterdi.Şuan uyumluluk ayarlarından xp service pack 3 seçili durumda , fakat güzel bir uçuş sonunda save yapmak istediğimde save alanına girmeyip fattal error hatası almaktayım.Fsx main klasörü içinde uiautomationcore.dll dosyası konumlandırılmış şekildedir.Sorun hakkında engin tecrübelerinizden ve sorunu çözebilmem ile ilgili fikirlerinizi bekliyorum.

Saygılarımla

Gökhan Sontürk
    i7 4790k - 16 gb corsair ddr 3 2133 mhz ram - asus rog strix 1070 - corsair hx 850w power - asus rog maximus vi
    xplane 11 - Prepar3d v4.1 - pmdg 737 - pmdg 777 - Aresoft a320/321 - As2016v4 - rex4 texture ,soft clouds enhanced ver. envtex ( sky ,sun, aura texture ) envshade - Fsfx precepitfx - Fsfx 737 immerson - orbx global base - orbx vector - orbx eu openlc - ptp

Fatal error lardan önce ne gibi programlar yüklediniz? ve hangi operasyon programi WIN7 WIN10 veya WIN XP ?

Saim Hocam Merhaba,

win 8.1 kurulu ve Win dosyalarının olmadığı D program files dosyası altında fsx Gold edition, aerosoft airbus a319-320-321 , gsx dreamteam , taxi2gate atatürk ve Ahmet hocamızın ltbj,ltac,ltai alanları kurulu şekildedir.

Teşekkürler
    i7 4790k - 16 gb corsair ddr 3 2133 mhz ram - asus rog strix 1070 - corsair hx 850w power - asus rog maximus vi
    xplane 11 - Prepar3d v4.1 - pmdg 737 - pmdg 777 - Aresoft a320/321 - As2016v4 - rex4 texture ,soft clouds enhanced ver. envtex ( sky ,sun, aura texture ) envshade - Fsfx precepitfx - Fsfx 737 immerson - orbx global base - orbx vector - orbx eu openlc - ptp

Merhaba Gökhan,

Uyumluluk ayarlarinda WIN 7 ye gelin ve admin olarak programi baslatin,UIAutomationcore.dll e neden ihtiyac duydunuz,bu benim kafami kurcaladi.FSX i service pack 3 te calistirmayiniz.kompatibilite sorununa neden oluyor.Sonucu merak ediyorum burada,rica ederim.

Saim Hocam ;

Dediğiniz şekilde ayarlamaları yapıp paylaşıyor olacağım.UIAutomationcore.dll dosyasını sonradan oluşabilecek dll hatasına sebebiyet vermemek adına fsx dosyasına attımDdosyayı fsx klasöründen çıkartarak deneyeceğim.Belirttiğiniz gibi gerek olmadığı halde dosyayı fsx klasörüne atmış ve aslında soruna bu dosya sebebiyet verebilir mi bilmiyorum ? Ayrıca bu dosyayı fsx klasörüne atmış olmamdan dolayı mevcut yapıyı bozmuş olabilirmiyim ? dll Dosyasını çıkarsam bile kalıcı hasara sebep olurmu ?

Saygılarımla

Gökhan,

Fatal errorlar sona ererse,bu sorun hasarsiz atlatilmis olur.Önce sonucu bir görelim,icabinda baska adimlar atilabilir.

Saim Hocam Merhaba,

Belirtmiş olduğunuz adımları izleyerek denedim ama sonuç maalesef aynı şekilde, 3 dakikalık bir uçuş esnasında menüden save yapmak istediğimde daha flight sekmesini seçtiğim esnada fsx kitlenip fattal error ile birlikte çöküyor.

Merhaba Gökhan,

UIAutomationcore.dll nin hangi verziyonunu kullandiniz.16386 yoksa 18000 mi ?.GSX kullaniyor bunlari.Uyumluluk ayarlarini iptal edin,yani PC sadece WIN8.1 i kendisi otomatik olarak secsin.deneyiniz.

Gökhan,

Fatal Error Occured ve devaminda ne gibi notlar var ,hepsi bu kadarmi windows hata mesaji olarak ?

Saim Hocam;

Hata mesajı olarak sadece Fatal Error Occured hatası alıp Fsx yeniden başlatılıyor şeklinde ibare çıkıyor. UIAutomationcore.dll 16386 versiyonu, UIAutomationcore.dll dosyasını fsx main dosyasından da çıkardım uyumluluk ayarlarını win 8 olarak'da ayarladım ama nafile saç baş yoldurtmaya devam ediyor Hocam.