valla hiç öyle bir şey düşünmedim bugüne kadar uçmak istediğim zaman o an online neresi var bakıyorum, scenerysi varmı ne kadar zamandır online ATC kapatırmı kapatmaz mı? , trafik var mı? hava durumu nasıl? en önemlisi ben uzun uzun uçmaktan ziyade giriş-gelişme-sonuç bağlamında kalkış ve iniş operasyonu bana zevk verdiği için çok uzun olmayan mesafeleri seçiyorum. Nihayetinde milyon dolarlık FFS'de uçuş yapmıyorumki herşeyi tutsun?! bana göre elbette. 1 en fazla 2 saatlik bir mesafe-ki o 2 saate değsin hani- seçiyorum. Uçak tiplerim belli zaten uçabileceğim, tiplerimi azalttığım için ve artık eskisi gibi elimde güncel harita, chartlar olmadığı için klasik uçuşları yapamadığımdan (VOR, NDB navigasyon vs gibi) fazla seçeneğim de yok, sevdiğim iki sanal havayolu-ki birisi unicef adına uçtuğu için çoğunda bunu kullanırım bağış toplama amaçlı- arasında seçim yapar uçarım. Rotayı routefinder'dan alırım, yakıtı topcat'den hesaplarım, chartlarımı kontrol ederim (bakıp, indirip, basarak güncellediğim) ve uçarım.

Benimkiler böyle.