Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
34 sonuçtan 21 ile 30 arası
    ingame ve nvidia inspector ayarlarımın tümü şurada
    Hikmet Cercevik

Intel i7 4790K@4400Mhz | 16GB DDR3@1600Mhz | Asus Strix nVidia GTX980ti @1216 MHz 6Gb | Asus-VG278HE 27" LCD Monitor@144Hz 3D| Crusial 1TB SSD | Raptor 300Gb HDD | WD 3TB HDD | Windows 10 professional 64bit | Prepar3D v2.5

Hikmet Hocam Merhaba,
    Bu ayarlar ile oom hatası alıyormusunuz?
    Teşekkürler

Hayır hiç bir zaman OOM almadım, garip bir şekilde ben Flight Simulator la ilgili hiç bir zaman OOM almadım şans belkide
    Hikmet Cercevik

Intel i7 4790K@4400Mhz | 16GB DDR3@1600Mhz | Asus Strix nVidia GTX980ti @1216 MHz 6Gb | Asus-VG278HE 27" LCD Monitor@144Hz 3D| Crusial 1TB SSD | Raptor 300Gb HDD | WD 3TB HDD | Windows 10 professional 64bit | Prepar3D v2.5

Senior Member btuncel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Eskisehir, Turkey.
    Islerim nedeniyle 2 gundur giremedim foruma o yüzden ancak yazabiliyorum.

Detay sorular ile tekrar döneceğim... 😆

Teşekkürler

Sent from my Note 3 using Tapatalk Pro

Aman hocam maaşalah diyelim...
    Teşekkürler kırımsız uçuşlar.

Uyarı!
    Ben Prepar3D_v2_Academic_2.5.12946.0 kurduktan sonra FSX TO PREPAR3D MIGRATION TOOL Version2.5.3.873 kurduğumda P3D'nin bu sürümünü desteklemediğini gördüm. Daha sonra Resmi internet sitesinden stabil olmayan bir Version2.5.3.893 gördüm. Onu kurunca da Dll hatası verdi. Az daha format atacaktım. Bundan sonra P3D ile Migration tool kullanmam zaten. Ezdok'un P3D ye adam gibi destek vermeme konusundaki ısrarı üzerine de OpusFSI kamera satın aldım. Ezdok'tan daha iyi ve P3D desteği var. Bu aralar programı tamamen çözmekle meşgulüm.

Yer
    Eskisehir, Turkey.
    Serhan ve Hikmet bey,

Öncelikle cfg ayar paylaşımlarınız için teşekkürler.

Dün akşam biraz net'te dolaştım. Edindiğim bilgilere istinaden bulgularım/sorularım;

TextureMaxLoad ayarı

Bu değer 3 ve 3'ün katları olmalı, burası tamam ama kaç olmalı? Kartım GTX460. Bu değeri belirleme kriteri nedir?

AffinityMask ayarı

Windows görev yöneticisinden P3D açıkken ve kapalı iken çalışan 4 ana çekirdek ve diğer 4 sanal çekirdeğı incelediğimde (i7 2660K - QuadCore with HT Enabled) 4, 6 ve 8. çekirdeklerin sistem kaynaklarına kullanıldığını gördüm. Dolayısı ile diğer çekirdekleri P3D için rezerve edecek şekilde AffMask değerini 87 olarak hesapladım. Siz nasıl bir yöntem kullandınız? Standart bir değer mi girdiniz?

LOD_RADIUS=4.500000

Bu ayar uzak mesafedeki texture keskinliğini artırıyor. FSX'de default değeri 4.5 iken P3D ile bu default değer 6.5 olmuş. Yalnız bu değerin 4.5 üzerinde olması VAS problemleri yaratıyor. PMDG de 777'nin introduction kitabında özellikle bu değerin 4.5 üzerine çıkartılmaması gerektiğini belirtmiş.

TERRAIN_MAX_AUTOGEN_TREES_PER_CELL=4500
    TERRAIN_MAX_AUTOGEN_BUILDINGS_PER_CELL=3000
    SmallPartRejectRadius=1

Yukarıdaki ilk 2 iki ayar hücre başına yaratılacak ağaç ve bina ayarını kısıtlıyor. (Autogen density) 3.'sü ise (SmallPartRejectRAidus olan) verilen değerden küçük objelerin yaratılmasını kısıtlıyor.
    Aslında 3 ayar da FPS artırma amaçlı. FSX'de çok kullanmamıştım. Memnun iseniz tekrar düşünebilirim? Tekrar değerlendirir misiniz?

Optimize Parts = 1 ayarı
    Neyi, ne şekilde optimize ettiğini çok anlamamakla birlikte net'te FPS'i artırdığına yönelik bayağı bir ilginç video var. Kullanmayı düşünüyorum.

Son olarak, userdat/appdata/roaming/lM/ altında 2 tane Prepar3d klasörü buldum. Bir tanesi Prepar3d, diğeri ise Prepar3D v2. Ben v2 olan klasörün altındaki prepar3d.cfg dosyası üzerinde çalıştım. Doğru değil mi? Dİğeri ne arıyor?

Teşekkürler ve sevgiler...

Burak

Senior Member mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İzmir, Turkey.
    Burak Bey merhaba,

Sorularınıza parça parça yanıt vereceğim. Zamandan ötürü.
    1. .cfg dosyasının yeri: İşletim sisteminin kurulu olduğu bölümde /user/kullanıcıadı/app.data/roaming/LockhedMartin/P3Dv2 klasöründe olacak
    2. Optimize Parts hakikaten faydalı bir parts onu 1 yapın, gerisini düşünmeyin. (üzümü yiyin)
    3.Texture MaxLoad: doku kaplamasında titremelere sebep olur. 3, 6, 9, vs diye devam eder. artırılır azaltılır dediğiniz gibi. neden üçün katları bilmiyorum. doku kaplamalarında ki titremeye göre bu değeri ayarlayın. Özellikle photo real scenerylerde faydalıdır.
    4. Affinity Mask ayarını görev yöneticisinden ayarlıyorum çekirdeklerin sistem kullanımına vs. durumuna göre farklı kombinasyonlar deniyorum. En güzeli 0 hariç hepsini çalıştırmak gibi geliyor bana. Devam edeceğim...

EDIT:Burak Bey, Nvidia kullanımında çok ama çok yeniyim. 460 Dx11 i desteklediğini sanmıyorum. Kntrol ediniz
    Konu mavi tarafından (19-09-2015 Saat 17:31 ) değiştirilmiştir.
    S. ONU® / Izmir

---------------------------------------------
    DCS 2.8 + X-Plane 11.55 + MSFS 2020/// Win11 Pro /// Ryzen7 5700X, MB: MSI X570 A-PRO, Zotac 4070 12GB OC Edition, Corsair 2 x 16 GB @ 3200 MHZ DDR4, 1 X 500GB Samsung 970 Evo M.2 1 X 1TB Samsung 870 Evo SSD, Cooler Master 240 Nepton; Corsair 1000W psu... Track IR5 Pro, Thrustmaster HOTAS Warthog A-10C Throttle-Stick Replica, Thrustmaster Rudder Pedals

Senior Member mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İzmir, Turkey.
    .cfg dosyasına ayrıca eklemenizi tavsiye edeceğim bir satır var.
    SWAP_WAIT_TIMEOUT=30 cfg nin orijinal halinde bu satır yoktur. Bu satırı [TERRAIN]
    Başlığı altına ilave ediniz. (yoksa şayet) bu ne işe yarar; terrain motorunun, yeryüzü şekillerini grafik kartınızın belleğine “render” etme süresini belirler. Bu değeri azalıp, artırarak kendi sisteminiz için en uygun değeri bulursunuz.
    TERRAIN_MAX_AUTOGEN_TREES_PER_CELL=4500
    TERRAIN_MAX_AUTOGEN_BUILDINGS_PER_CELL=3000
    SmallPartRejectRadius=1

Bu başlıklar için yorum yapamayacağım.
    Saygılar.

Serhan
    Ekli Resimler Ekli Resimler  
    S. ONU® / Izmir

---------------------------------------------
    DCS 2.8 + X-Plane 11.55 + MSFS 2020/// Win11 Pro /// Ryzen7 5700X, MB: MSI X570 A-PRO, Zotac 4070 12GB OC Edition, Corsair 2 x 16 GB @ 3200 MHZ DDR4, 1 X 500GB Samsung 970 Evo M.2 1 X 1TB Samsung 870 Evo SSD, Cooler Master 240 Nepton; Corsair 1000W psu... Track IR5 Pro, Thrustmaster HOTAS Warthog A-10C Throttle-Stick Replica, Thrustmaster Rudder Pedals

Yer
    Eskisehir, Turkey.
    Serhan hocam,

Cevaplar için teşekkürler...

GTX460 ile dx11 arasında sıkıntı yok, tekrar kontrol ettim.

Bu arada bu sabah nvidia için driver güncellemesi yapıp nvidia inspector ile Hilkmet hocamın nvidia ayarlarını da yaptım. Artık uygun bir LTBA ve EGLL scenery'si bulup şu 777 bebeğini IST-LON deneyeceğim.

Sevgiler,