10 sonuçtan 1 ile 10 arası
    Junior Member Fırat Türk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Adıyaman/Turkey

Windows 10 ve FSX

Herkese Merhaba.
    Bilgisayarımı Windows10'a yükselttim. Her şey çok iyi çok güzel fakat FSX'e girip bir uçuş yapayım deyince tadım kaçtı.
    FSX düzgün çalışmıyor! Menü vs. her şey yerinde fakat Free Flight'da seçilen uçağın sergilendiği 3d kısım ve uçuş ekranı kapkara.
    Bu şekilde asla ve asla kullanamazsınız. Sırf bu yüzden Win8.1'e geri dönebilirim ama ben Win10'da kalıp sorunu çözmeyi bekleyeceğim.
    Bu şekilde gitmez. FSX olmadan olmaz! Eğer siz de geçmeyi düşünüyorsanız acele etmeyin derim. Kalıp uçuşunuzun keyfine bakın daha iyi.
    Yükselttiğiniz halde sorunsuz çalışıyor mu? Ne mutlu size. Ben öyle olmasını çok isterdim. FSX'i çalıştırmayan sistem ne olursa olsun benim için
    5 kuruş değeri yok. Sorun gidericileri çalıştırdım ama olmuyor. Ortada bariz bir uyumluluk hatası var ve düzeltilmesi lazım. Eğer siz çözdüyseniz
    bana da yardım ederseniz çok sevinirim.
    İlla ki bir hata alacağız yani olmazsa olmaz. Zaten şimdiye kadar ne düzgün çalışmış ki şu Windows'larda...
    Future Aviator

Windows'ları hep kurtaran Service Pack 'ler olmuştur hocam. Hali hazırda 8.1 kullanıyorum ama sırf sorunla karşılaşırım diye geçmedim. 9-10 ay geçsin üzerinden, güncellemeler gelsin gitsin, uyumluluklar tazelensin ondan sonra geçeceğim Huzuru zevk için bozmaya değmez diye düşünüyorum. Zira yeni olan işletim sistemine sapasağlam sistemden geçmek zevk işidir Geçmiş olsun

Yer
    Adıyaman/Turkey
    Kesinlikle öyleymiş hocam. Velhasıl acele etmemek lazım. Ama yalnız şu Microsoft'ta kurnaz esnaf çıktı. Alın efendim bizim sistem şöyle bizim sistem böyle.
    Herşey çalışır hepsi çalışır çok iyi çok güzel dediler dayanamadım çok pişmanım. Hiçbir şey adam gibi çalışmıyor ki. Ya görüntü var ses yok, ya ses var görüntü yok.
    Ben de duruma geri Win8.1'e geçerim. Bu gidişle de öyle görünüyor.
    Future Aviator

Sanırım DirectX sorunudur..

Ekran kararması sorunu için fullscreen ayarını kapatın. Küçük ekranda Map, replay gibi şeyleri bir süreliğine böyle kullanabilirsiniz.

compatibility ayarlarini denediniz mi?
    Alp TANATMIŞ

1984 / CYYZ

Yer
    Adıyaman/Turkey
    Tabi denedim hocam. Fayda olmadı. Ama şu an sorunun kalmadığını söyleyeyim. Bugün denedim, çalıştı. Esrarengiz bir şekilde . Net bir şey söyleyemem ama ben de DirectX sorunu olduğunu düşünüyorum . Umarım tekrar yaşanmaz.
    Ortalığı biraz velveleye vermiş gibi oldum, özür dilerim. Ve yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim.
    Saygılar...

Microsoft her sali guvenlik ve performans yamalarini yayinlar, bu hafta uyumluluk amaci ile onemli bir yama yayinladir
    Alp TANATMIŞ

1984 / CYYZ

sorun windows 10 sorunu diildir,bugüne kadar ki en stabil sistemi yaptılar adamlar,diğer forumlarda da yazılan herkesin çok memnun olduğu.
    Berhan Dönmez
    ATPL(A),F27,B737,A306,A310.

Sayın hocalarım
    bende Windows 8.1 kullandım ama fsx sürekli atıyor diye tekrar win 7 ye döndüm. Çözümünedir acaba