3 sonuçtan 1 ile 3 arası
    Junior Member Fırat Türk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Adıyaman/Turkey

Minik bir iş var da...

Merhaba.
    Simülasyonum için bir eklenti satın almak istiyorum.
    Flight1.com'dan bu yazılımı alacağım ve dolar olarak satılmakta.
    Siteden indirmeyi yapacağım ve karşıma satın alma ekranı çıkacak. Ben ödemeyi PayPal Nakit ile yapmayı düşünüyorum.
    Şu an kartta yeteri kadar para yok ve TL bazında duruyor. Duruma göre gerekli ve ya daha fazla yüklemeyi yapacağım
    orada sorun yok. Sorum şu ki ben Karta yüklemeyi TL olarak mı yapacağım yoksa dolar mı koyacağım kafam karışık.
    TL olarak yükledikten sonra şu an geçerli olan dolar kuruna göre gerkli miktarı dolara çevirip mi çekecek ne olacak?
    Eğer öyle değilse TL üzerine dolar mı ekleyeceğim ne yapacağım bu iş ne olacak? Daha önce yapmış olan ya da bilen
    birisi yardım ederse çok sevinirim.
    Future Aviator

Senior Member fatih.koz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, TR
    Her ikisi de olur ... İsterseniz dolar eklersiniz hesabınıza, isterseniz TL ya da Euro. Paypal alışveriş sırasında hesabınızdaki bakiyeyi güncel kurları kullanarak dönüştürür, çok fazla kayıp ya da kazanç yaşamazsınız ...

Ancak önemli ve bence sizi üzecek tek husus ;

* Yurt dışı alışverişlerde Paypal hesabınızda birikmiş parayı kullanamazsınız, sadece kredi kartı geçerlidir. Ülkemizde geçerli kanun ve yönetmelikler gereği (!) paypal hesabınızdaki meblağ sadece ve sadece ülkemiz sınırları içinde faaliyet gösteren firmalardan yapacağınız alışverişlerde kullanılabiliyor bilginiz olsun.

İlk cümle sizi yanıltmasın, Flight1 sitesinden kredi kartınız ile satın almıyorsunuz ürünü. Yine paypal'ı seçip devam ediyorsunuz ancak paypal girişinden sonra açılan ödeme ekranında sadece paypal'a tanıttığınız kredi kartınız (ya da kartlarınız) listeleniyor, işlem yine paypal üstünden yapılıyor ancak tüm tutar kredi kartınız ya da banka kartınızdan çekiliyor, hesabınızdaki bakiyeye dokunulamıyor.

Hesabınıza para aktarmadan önce satın alacakmış gibi devam edin ne anlatmak istediğimi ekranda göreceksiniz [ Eğer yönetmelikler "yine" değişti ve bakiye kullanımı tekrar serbest bırakıldı ise ne mutlu bize. ]

Keyifli uçuşlar, sorunsuz alışverişler.
    B. Fatih KOZ [Antalya / Southwind Airlines / Flight Dispatcher, Instructor]

[ X-Plane 12 / MsFs 2020 / DCS 2.7 ]
    [ AMD Ryzen5 5600X / Nvidia RTX 3060 Ti 8GB / 32GB DDR4 Ram | Asus TUF Gaming FX505DV: AMD Ryzen7 3750 / Nvidia RTX 2060 6GB/ 16GB DDR4 Ram ]

Junior Member
    Yer
    Antalya, Turkey.
    Merhaba,

Paypal kart direkt olarak Paypal bakiyenizi kullanamıyor. Sizin bakiyeyi karta aktarmanız gerekiyor. Paypal Nakit kart sadece TL olarak bakiye kabul ediyor. Ödemenizin tutarı banka döviz kurundan hesaplanıyor (piyasadan düşük kur).

Tavsiyem, alışveriş tutarının banka döviz kuru karşılığı Türk Lirası'nın %10 fazlasını koyduğunuz takdirde sorun yaşamazsınız. Bu %10 fark, olası döviz kuru dalgalanmasına karşı banka kurunun değişmesi sonucu bakiye yetersizliğini engellemek içindir.

Banka tarafında işlem muhasebeleştiğinde eğer fark oluşmuşsa bu fark kartınıza iade edilecektir.

Sevgiler
    Hasan
    Konu sharapchi tarafından (31-07-2015 Saat 01:59 ) değiştirilmiştir. Sebep: imla
    Hasan Hüseyin ?AN
    Antalya - 1985

Bu Konudaki Etiketler