10 sonuçtan 1 ile 10 arası

FL330'dan Selamlar :)

LTBA - LTFH Uçuşumdan...

Senior Member
    Yer
    istanbul-kozyatağı
    Çok güzel kokpit.iyi uçuşlarda kullanmanızı dilerim.
    Ufak bir sorum var.FSX'de saitek ürünleri sadece default uçaklarda Kullanılıyor diye biliyorum.
    PMDG ile bir çok parça çalışmıyor.kastım yoke ve throttle değil
    Vesile ile sizin Kullandığınız sistem nedir bilgi verirseniz sevinirim.
    Teşekkürler

beğeniniz için teşekkür ediyorum...daha iyileri sizlerin olsun ve son 5 yıldır bu şekilde uçuşlar yapıoyrum
    Saitek PMDG'de sorun çıkarıyor evet...FAKAT ! benim algımda Uçuş simulatorü PMDG'den ibaret değil...
    Carenado - alabeo - aerosoft ve bir çok uçak ile de gayet uyumlu...ha illa PMDG ile kullanıcam da derseniz,o da düşünülmüş ve SPAD isimli ufak bir program ile gerekli ayarları yapıp keyifle uçuşlarınıza devam edebilirsiniz...
    dediğim gibi,5 yıl...
    öyle ki önümüzde ki süreçte daha ne/neler ekleyebilirimin araştırmasındayım...tarif edilemez bir ruh haline bürüyor insanı...

SİSTEMİM İSE;

MULTİ PANEL +
    RADİO PANEL +
    SWİCTH PANEL +
    THROTTLE QUADRANT +
    YOKE +
    RUDDER PEDAL +
    HEAD SET +
    İNSTRUMENT PANEL (6 Adet) ...

İşletim sistemi 64 bit Win 7 Ultimate Sp1...
    Ram 16 Gb 1600 mhz DDR-3 (kingston) ...
    Ekran kartı 1 Gb 256 bit DDR-5 (Nvidia) ...
    Anakart Adı Asus P8P67 LE
    İşlemci Türü QuadCore Intel Core i7-2600- 3600 MHz
    1 Tb Hard disk (7200 rpm) ...
    250 gb SSD Samsung 850evo
    650 watt power supply ...
    Thermal take (Kasa) ...
    Monitör 82 ekrran Philips Pro LED ...
    15,6 inch Philips Led 2. Monitör...
    Philips 5 + 1 Ses sistemi ...

vs..vs.. )
    Konu Serhan OZTURK tarafından (24-12-2015 Saat 16:12 ) değiştirilmiştir.

Senior Member
    Yer
    istanbul-kozyatağı
    Teşekkür ederim.
    Bende logitech G940 kullanıyorum çok memnunum.
    Çok iyi bir hissi var.
    Ben ağırlıklı olarak PMDG 737NG kullandığım için sormak istedim.
    Çünkü önceki araştırmalarımda kullanılamadığı sonucuna vardım.
    Bu konuda arada sırada desteğinizi rica edeceğim ozaman

Selam,
    Ben de şu aralar GA uçaklarına dadanmış durumdayım hatta favorim de Alabeo C177RG Cardinal . Ben de aslında Instrument Panellerin PMDG ile uyumunu merak ediyorum. Resimde gördüğüm kadarıyla hepsi aktif ve çalışıyor sanki. Sorum şu; NGX'deki PFD ve ND ekranlarının tüm mod'larını gösterme yetisine sahip midir bu paneller? Veya hangilerini gösterirler? Bir de yine SPADimsi bir programa ihtiyaç var mıdır yoksa plug&play midir?

Teşekkürler.
    Always Keep The Blue Side Up!

hakan hocam selamlar...

CARENDAO - ALABEO gibi ücretli pervaneli tüm uçaklarda nonstop uçuşa devam...buna Airbus X'de dahil...ve Pmdg'de...default kesinlikle ama kesinlikle kullanmıoyrum,o uçaklarla uçmuyorum açıkçası...yani onlar zaten banko,ama kaliteleri sizin takdiriniz
    paneller üzerinde tüm uçuş verilerini gözlemleyebiliyorum...yani görüntüm sadece burundan olacak şekilde,FMC hariç (ki onuda 2. monitörüme,pencere modunda açıyorum) dolayıısyla sorun yaşamıyorum...SPAD kullanmıyorum...deneyim dedim,bir sürü ıvır zıvırı vardı,valla bu haliyle ben tüm uçaklarımda oldukça keyif alıyorum...ha PMDG 737 ve 777 serilerinde,evet,Virtual kokpit içerisinden - bazı - ayarlamaları (uçuş başında ve son yaklaşmalarda) duruma göre manuel girmek gerekebiliyor...
    ve tüm bu uçakların hiçbirisinde IVAO'da Online uçuşlarımda (iç/dış hat) kesinlkle bir aksaklık yada ''Hay Allah,tüh'' dedirtecek sorunlar yaşamadım...
    Instrument paneller Saitek rsmi sitesinde sürekli güncelleniyor...sisteminize uygun olanı oradan setup'ını indirebiliyosunuz...ve tabii ki kişisel olarak yapılmış ve piyasaya sürülmüş versionları da var...net'te aratın hocam,görsellerde tüm detayları mutlaka bulabilirsiniz...Saygılar Sevgiler
    Konu Serhan OZTURK tarafından (16-05-2015 Saat 01:24 ) değiştirilmiştir.

Tamamdır Serhan Hocam, Teşekkür ettim
    Selamlar,
    Hakan
    Always Keep The Blue Side Up!

Hakan hocam bu videodan yola çıkarak ve (sen gibi bu konuyu bana hep soranların da baskısıyla) LİNDA isimli programı kurdum ve tüm ayarlarını da yaptım,çok değil 5 mb'lık ufak bir yazılım vede ücretsiz fakat gerçekten işlevsel !...
    Artık yalnızca Prop's Tayyareler değil,tüm işlevleri ile,PMDG - AIRBUS X ve diğer tüm Addon uçaklar da Saitek ile (daha fazla) uyumlu hale geldi...
    malumat vermek istedim...emniyetli uçuşlar diliyorum

Video Link:

https://www.youtube.com/watch?v=WZvvwYlDQuU

Download Link:

http://fs-linda.com/
    Konu Serhan OZTURK tarafından (14-06-2015 Saat 23:45 ) değiştirilmiştir.

Çok teşekkürler