7 sonuçtan 1 ile 7 arası

TURvACC / VATSIM Türkiye Sanal Hava Sahası konusunda genel duyurudur.

Merhaba Sevgili Hobidaşlar,

Öncelikle herkese şimdiden bol güneşli güzel bir hafta sonu dilerim. VATSIM Avrupa Divizyonu, VATEUD tarafından yapılan görevlendirme neticesinde 01.04.2015 tarihinde VATSIM TRvACC Türk Sanal Hava Sahası Kontrol Merkezi yönetimini aşağıda ad ve soyadları yazan ekip arkadaşlarımla birlikte devir almış bulunuyoruz.
    VATSIM Türkiye / TURvACC Ekip yapılanmamız şu şekildedir;

• ACCTUR1 / Director: Necmi T Silistireli
    • ACCTUR2 / Deputy Director: Burak Dağdeviren
    • ACCTUR3 / ATC Training Director: Necmi T Silistireli
    • ACCTUR4 / Pilot Training Director: Selçuk Zeren
      • Assistant: Merdan Eğilli
      • Assistant: Onur Yalıman

• ACCTUR6 / PR & Membership Director: Murat Küçük
    • ACCTUR7 / Events Director: Yiğitcan Kefeli
    • ACCTUR9 / Air Traffic and Navigation Director: Yiğitcan Kefeli

İletişim bilgilerimiz;

Resmi site adresimiz http://www.turvacc.org/ olarak güncellenmiştir.

Resmi Facebook sosyal medya sayfamız https://www.facebook.com/turvacc olarak belirlenmiştir.

Resmi iletişim mail adresimiz welcome@turvacc.org dur.

Üyelik işlerimizin takip edildiği bölümün iletişim adresi de acctur6@turvacc.org dur.

Bu yönetimin sanal hava sahamıza hayırlı olmasını dileriz. Her işe başlarken söylediğimiz gibi Allah utandırmasın.

Sevgili Dostlar,

Kendi açımızdan çalışmalara başlamış bulunuyoruz. Hedefimiz Türk Sanal Hava Sahası’nı bağlı olduğu divizyonda hak ettiği en üst noktaya taşımak ve tüm potansiyel pilotlar tarafından sürekli olarak göz önünde tutulan aktif, birinci sınıf atc servisinin verilebildiği bir hava sahası haline getirmektir. Bu doğrultuda hem sanal trafik kontrolörü hem de VATSIM üyesi sanal havayollarımızın yetişemediği noktalarda destek sağlayabilmek amacı ile pilot eğitimi konusunda hızlı bir planlama gerçekleştireceğiz. Bu konudaki duyurularımızı hem sitemizden hem de facebook grup sayfamızdan takip edebilirsiniz.
    Bu hava sahasında hepimiz uçuyoruz ve/veya sektör açıyoruz. Burası hepimizin ve bu yönetimde hepimizin yönetimidir. Sorularınıza ve taleplerinize cevap yeri bu yönetimdir. Bu yönetim ortak paydada buluşmanın adresidir.

Birlikte yapabileceğimiz pek çok şey var.

Şu an aktif olarak sektör açan kontrolörlerimiz:
    Durumunuzda hiçbir değişiklik olmayacak. Sahip olduğunuz rütbe kazanılmış bir haktır. Sektör açmaya devam edebilirisiniz, bu konuda kesinlikle bir kısıtlama olamaz. Ancak, verilen servisi hem gözlemci bağlantısı ile hem de yapacağımız uçuşlarla kontrol ettiğimizde, tespit ettiğimiz aksaklıklar konusunda sizleri bilgilendirmek mecburiyetindeyiz. Şu anda aktif kontrolörler listesi bulunmamaktadır. Bu yüzden aktif kontrolörlerimizin acctur6@turvacc.org adresine mail atmalarını rica ederiz.

Şu an eğitim sürecinde olan kontrolörlerimiz:
    Durumunuzda hiçbir değişiklik olmayacak. Eğitiminizi tamamlamanız için gerekli olan adımları hızlı bir şekilde alacağımızdan emin olabilirsiniz. Her birinizin durumu tek tek kontrol ederek daha planlı bir şekilde bu süreci tamamlayabileceksiniz. Ancak eğitimleriniz tek bir meydan odaklı olmayacak. Şu anda eğitim sürecinde olan kontrolörler listesi bulunmamaktadır. Bu yüzden eğitim sürecinde yer alan aktif kontrolörlerimizin acctur6@turvacc.org adresine mail atmalarını rica ederiz.

Şu anda eğitim sürecini destekleyen mentorlarımız:
    Eğitim konusunda radikal bir yapılanma söz konusu olacak. Şu an için durumunuzda ani bir değişiklik olmayacak. Ancak, verilen servisi hem gözlemci bağlantısı ile hem de yapacağımız uçuşlar ile kontrol ettiğimizde, tespit ettiğimiz aksaklıklar konusunda sizleri bilgilendirmek mecburiyetindeyiz. Bu tip aksaklıkların eğitim gören kontrolöre de farkında olunmadan geçmesine müsaade edemeyiz. Şu anda eğitim sürecini destekleyen mentorlar listesi bulunmamaktadır. Bu yüzden aktif mentorlarımızın acctur6@turvacc.org adresine mail atmalarını rica ederiz.

Türk Sanal Hava Sahasında kontrolör olmak isteyen adaylarımız:
    Bizler burada sizlere bildiklerimizi aktarmak / paylaşmak için buradayız. Herhangi bir ayırım olmadan sizlere bu konuda elimizden gelen desteği sunmaya hazırız. Bu süreci başlatmak için öncelikle bu organizasyona üye olmanız gerekiyor. Üyelik için acctur6@turvacc.org adresine mail atmanızı rica ederiz.

Tüm üyelerimize hatırlatmak isteriz ki VATSIM’in en temel amacı insanlara keyifli bir hobi ortamı sunmaktır. Bizler de ekip olarak bu amaç doğrultusunda hareket edeceğiz. Bu yapılanma herhangi bir sanal havayoluna özgü değildir ve ekip arkadaşlarımızın bağlı oldukları sanal havayollarından da bağımsızdır. Ancak elbette ki yapacaklarımız hava sahamızda aktif faaliyet gösteren sanal hava yollarımız ile gerçekleştireceğimiz ortak diyaloglar ile şekillenecektir. Sonuç itibari ile temsil ettiğimiz sanal organizasyonumuz ve sana hava yollarımız temelde bir bütündür. Çalışmalarımızda bireysel amaç ve çıkarlara kesinlikle yer yoktur.
    Hepinize şimdiden keyifli bir vakit geçirmenizi dileriz.

Kırımsız uçuşlar

Necmi T Silistireli
    TURvACC VATSIM Türkiye Direktörü
    Ekli Resimler Ekli Resimler  
    Konu Tekins tarafından (06-04-2015 Saat 00:41 ) değiştirilmiştir. Sebep: ACCTUR6 / Sn Murat Küçük'ün adı yazılmamış.

Tüm Türkiye sanal havacılık camiasına hayırlı uğurlu olmasını diler tüm bu oluşumun yanında gerek yönetimde olan gerek ATC ve Pilot olanlara başarılar dilerim...
    Konu SelcukZeren tarafından (05-04-2015 Saat 01:07 ) değiştirilmiştir.

Senior Member Ferdi Vefa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    , Turkey.
    Hayırlı olsun arkadaşlar.
    Win10 Pro 64 Bit/i5-9400 16 GB/nVidia GTX 1660 Ti
    P3D v.4.5/FSLabs A3xx//Orbx/ASN/vPilot/

Alıntı Ferdi Vefa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun arkadaşlar.
    Teşekkür ederiz Ferdi Kaptanım.

Member alicamat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul, Turkey.
    Bilgilendirmeyi sitemizde paylaştım.
    Tebrik eder, başarılar dilerim.

Alıntı alicamat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bilgilendirmeyi sitemizde paylaştım.
    Tebrik eder, başarılar dilerim.
    Merhaba Ali Camat Hocam,

İyi dileğiniz için çok teşekkür ederiz.
    -----------------------------------------------------------------------------------

Merhaba Değerli Arkadaşlarımız;

TURvACC olarak çalışmalarımıza mevcut kontrolörlerimiz ile hızlı bir giriş yapmış bulunuyoruz. Dün gerçekleştirdiğimiz sana hava sahası faaliyetlerimizden bazı ekran görüntülerini sizlerle paylaşmak ve gelişmelerden sizleri haberdar etmek istedik.

İsim:  TURvACC_1.jpg
Görüntüleme: 986
Büyüklük:  126.8 KB (Kilobyte)

İsim:  TURvACC_2.jpg
Görüntüleme: 1007
Büyüklük:  129.1 KB (Kilobyte)

Bir teamspeak adresi edindik; 193.140.200.125:9984 ve sunucu şifresi 123456789vatsim

Değerli Dostlar,

Vatsim Türk Hava Sahası, çok uluslu bir kullanıcı topluluğuna hitap eden VATSIM sunucularında sanal bir yapıdır. Vatsim Türk Hava Sahasının ihtiyaçlarına göre yönetimine başka uluslardan üyelerin de VATEUD tarafından mevcut kadroya eklenmesi yönünde tavsiye edilmesi veya bizzat mevcut kadro tarafından davet edilmesi her zaman için olasıdır. Birçok ulustan insanların arkadaşça hobi icra ettiği bir ortamda düşmanlık, aşağılama, hakaret yansıtan söylem ve davranışların hobi icra edilen bir ortamda yeri yoktur.

Vatsim Avrupa Divizyonu VATEUD'un Türk hava sahası sektörüne bir önceki yönetimin istafa etmesinden sonra atadığı yönetici ekibiz. Vatsim Türk Havas Sahası yönetici makamlarının kişilere ait mülkler olmadığına yönetimdeki üyelerin geçici olarak makamı temsil ettiklerine, mevcut yönetimin VATEUD tarafından bir yenisi atanana kadar görevde olduğuna herkesin dikkatinizi çekeriz.
    Yetkilendirildiğimiz süreç boyunca görevimiz hava sahasındaki aktivitenin, yoğunluk ve kalitesini arttırmaktır. Bu amaç doğrultusunda, mevcut kontrolörlerin servis standardını, kontrolörler ve pilotlar arasındaki iletişimin kalitesini yükseltmek için gerekli denetleme ve düzenlemeleri planlama ve uygulamanın yanı sıra hava sahasındaki aktivitenin artması için daha fazla kontrolör eğitmek üzere eğitim bölümünü yeniden organize edeceğiz. Bu çalışmalar hali hazırda başlamış ve ilgili kontrolörlerimiz bilgilendirilmiştir. Pilotaj eğitimine katkıda bulunmak için de ilgili bir bölüm oluşturduk çalışmaya başlaması için gerekli düzenlemeleri tamamlamak üzereyiz. Yeni üyelerin katılması, hobinin gelişmesi ve yayılması için katkıda bulunmak isteyen herkes ile beraber çalışacağız.

Sayılan hedefler doğrultusuna ihtiyacın artması halinde diğer hava sahalarından nitelikli eğitmen ve kontrolörlerin katkıda bulunmasını da sağlayacağız. Eleştiri, şikâyet, talep ve önerileri dinlemeye ve dikkate almaya her zaman hazırız.

Kişileri hedef alan aşağılama, hakaret, düşmanlık, nefret içeren ifadeler tarafımızdan asla aynı seviyede karşılık bulmayacak ancak hobi icra ettiğimiz ortamı bu şekilde kirleten üyeler için VATEUD DCRM disiplin kurulunun çalıştırılması için gereken yapılacaktır.
    Ekip olarak “ben” değil, “biz” diyecek olgunluktayız.

***Hatırlatma:
    Hali hazırda kazanılmış rütbe ile sektör açan kontrolörlerimiz, hali hazırda eğitim sürecine tabi olan kontrolörlrimiz ve hali hazırda mentorluk görevi yürüten arkadaşlarımız lütfen acctur6@turvacc.org adresine durumunuz ilgili e-email gönderiniz.

Kırımsız uçuşlar
    Konu Tekins tarafından (04-04-2015 Saat 18:40 ) değiştirilmiştir. Sebep: İmla.

Merhaba Değerli Arkadaşlar,

VATSIM Türkiye / TURvACC eşitlik, saygı, tarafsızlık ve şeffaflık ilkeleri gereğince TURvACC ve tüm sanal hava yolları ile arasında gerçekleşmiş yazışmalar halka açık olarak yayın organlarımızdan duyurulacaktır.

Bu duyurularımıza TURvACC grup sayfamızdan direkt erişebilirsiniz: https://www.facebook.com/turvacc

Kırımsız uçuşlar