3 sonuçtan 1 ile 3 arası
    Senior Member mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İzmir, Turkey.

unable to open scenery.cfg for read

Başlıktan da anlaşılacağı üzere P3Dv2.5 in "World" sekmesinden Scenery Library ye girmek istediğimde bu uyarıyı alıyorum.
    "Unable to open scenery.cfg for read" OK dediğim zaman Scenery Library açılıyor ancak liste boş. Herhangi bir ekleme yapmak istersem de "Fatal Error" uyarısı veriyor ve crash le son buluyor.

Yaklaşık bir haftadır kendi resmi forumlarında konu ile ilgili debeleniyorum. Sonuç çıkmadı. Bu konuda bir önerisi olan arkadaşımı memnuniyetle dinlerim.

Öte yandan bu soruna neden olarak; daha önce "E" bölümüne kurduğum P3D yi silip "D" bölümüne yeniden kurmuş olmam ihtimali üzerinde duruyorum. ve anti parantez bu sorunun çok büyük bir benzerini yıllar önce V1.3 ten V1.4 e geçtiğimde de yaşamış çözüm bulamamış v1.4 ü çöpe yollamıştım.

Bu sorunu aşamazsam P3D sonsuza kadar çöpte kalacak benim için.

Bu arada temiz bir silme yaptım. tüm dosyalar kaldırıldı hatta CCleaner ile registry clean dahi yaptım ve öyle kuruluma geçtim. Fazla mı temizledim ne dir?
    S. ONU® / Izmir

---------------------------------------------
    DCS 2.8 + X-Plane 11.55 + MSFS 2020/// Win11 Pro /// Ryzen7 5700X, MB: MSI X570 A-PRO, Zotac 4070 12GB OC Edition, Corsair 2 x 16 GB @ 3200 MHZ DDR4, 1 X 500GB Samsung 970 Evo M.2 1 X 1TB Samsung 870 Evo SSD, Cooler Master 240 Nepton; Corsair 1000W psu... Track IR5 Pro, Thrustmaster HOTAS Warthog A-10C Throttle-Stick Replica, Thrustmaster Rudder Pedals

Senior Member erguno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Ulyanovsk, Russia.
    Serhan Bey bunun çözümünü daha evvel yazmıştım. İşletim sisteminizin denetim masasında, bölge ve dil seçeneklerinde biçimler sekmesinde;

İngilizce(Amerikan) yapın yeterli. İşiniz bitince Türkçe yapmayı unutmayın.

Sevgiler
    ERGUN ÖZER
    Istanbul - 1963

Senior Member mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İzmir, Turkey.
    oppss, benim işletim sistemi İngilizce üzerinde durmamıştım. Fakat gerçekten bölge ve dil seçeneklerinde ne seçili hatırlamıyorum. akşam eve gidince bir bakayım. Eğer bu şekilde çözebilirsem muhteşem olur. Ergun Bey şimdiden teşekkürler.
    S. ONU® / Izmir

---------------------------------------------
    DCS 2.8 + X-Plane 11.55 + MSFS 2020/// Win11 Pro /// Ryzen7 5700X, MB: MSI X570 A-PRO, Zotac 4070 12GB OC Edition, Corsair 2 x 16 GB @ 3200 MHZ DDR4, 1 X 500GB Samsung 970 Evo M.2 1 X 1TB Samsung 870 Evo SSD, Cooler Master 240 Nepton; Corsair 1000W psu... Track IR5 Pro, Thrustmaster HOTAS Warthog A-10C Throttle-Stick Replica, Thrustmaster Rudder Pedals