10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: P3D Tweak

Senior Member erguno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Ulyanovsk, Russia.

P3D Tweak

Sevgili adminimizin bugünkü "konu başlığı açın" tavsiyesi ile P3D için işe yarayan tweak ler için bir konu başlığı açıyorum. Sizlerin yardımı ile genele hitap eden geliştirmeleri burada yayınlayabiliriz.

Dün AirdailyX de okuduğum ve akşam test etme imkanı bulduğum ve oldukça memnun kaldığım tweak;

Prepar3D.cfg içerisinde;

[SIM]
    SYSCLOCK=1
    OPTIMIZE_PARTS=1

Özellikle PMDG ürünlerinde VC kokpitte frame artışı gözlemledim. Bende 10 FPS artış oldu.

Sevgiler...
    ERGUN ÖZER
    Istanbul - 1963

ADMİN biber - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, 1966
    Bu ayarı uyguladıktan sonra P3D v2.5 'ta akıcılık anlamında büyük rahatlama yaşadım.
    http://www.sanalpilotuz.biz/deneme1/image.php?type=sigpic&userid=3&dateline=1336667157

Optimize parts i ogrendim ancak sysclock parametresi ne is yapiyor? sistem saatine sync gibi bir ozellikmi acaba ?
    Alp TANATMIŞ

1984 / CYYZ

Senior Member mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İzmir, Turkey.
    kesinlikle ciddi bir fark sağladı "optimize parts"

Alp bey, "syslock" : sistem saatini, simin açılış anında ki saat ve tarihe adapte ediyor. Akılıcık ile ilgili değil ama yararlı bir ayarlama...
    S. ONU® / Izmir

---------------------------------------------
    DCS 2.8 + X-Plane 11.55 + MSFS 2020/// Win11 Pro /// Ryzen7 5700X, MB: MSI X570 A-PRO, Zotac 4070 12GB OC Edition, Corsair 2 x 16 GB @ 3200 MHZ DDR4, 1 X 500GB Samsung 970 Evo M.2 1 X 1TB Samsung 870 Evo SSD, Cooler Master 240 Nepton; Corsair 1000W psu... Track IR5 Pro, Thrustmaster HOTAS Warthog A-10C Throttle-Stick Replica, Thrustmaster Rudder Pedals

Alıntı erguno Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sevgili adminimizin bugünkü "konu başlığı açın" tavsiyesi ile P3D için işe yarayan tweak ler için bir konu başlığı açıyorum. Sizlerin yardımı ile genele hitap eden geliştirmeleri burada yayınlayabiliriz.

Dün AirdailyX de okuduğum ve akşam test etme imkanı bulduğum ve oldukça memnun kaldığım tweak;

Prepar3D.cfg içerisinde;

[SIM]
    SYSCLOCK=1
    OPTIMIZE_PARTS=1

Özellikle PMDG ürünlerinde VC kokpitte frame artışı gözlemledim. Bende 10 FPS artış oldu.

Sevgiler...
    Bilgilendirme için teşekkür ederim. Genel anlamda CFG dosyasında başka değişiklikler uyguladınız mı acaba? eğer varsa paylaşa bilirmisiniz.

Yer
    Ulyanovsk, Russia.
    Konu başındaki dışında başka bir tweak uygulamadım Selçuk Bey. Affinity Mask ayarı da yok. Bu hali ile çok memnunum.
    ERGUN ÖZER
    Istanbul - 1963

Senior Member vikartindur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Kuşadası, Turkey.
    Merhaba,

Kaleminize sağlık. Spot görüntüde hiç şikayetim yoktu, ancak kokpitte 15-25 arasına düşüyordu fps. Bu ayarla o da hızlandı. Çok teşekkür ederim.
    Tuna Bilgi - 1977

ASUS G-750 Notebook (Modifiyeli win.10 )
    MSFS - 2020
    X-Plane 12 bekliyorum

Evet güzel bir paylaşım ve frame artısı fazla

Sanırım bu tweak fsx de uygulanabiliyor. Bir videoda izlemiştim. Deneyen varmı acaba?

Yer
    Ulyanovsk, Russia.
    Denedim, hiçbir etkisi yok.
    ERGUN ÖZER
    Istanbul - 1963