10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Question Taxi to Gate LTBA

taxi 2 gate firmasından LTBA nın scenerysini satın aldım fakat bu sceneryi kurduktan sonra atc sürekli beni visual runway e yönlendirmektedir hiçbizaman ils inişe yönlendirmemektedir. uçu planım ifr dır. ATC nin LTBA ya ils iniş yaptırması için ne yapmama gerekmektedir?

ikinci sorunum ise bu sceneryi kullananlar bilirler pist ışıkları çok yapmacık ve kötü tasarlanmıştır bu uşukları kaldırıp fsx in kendi defult ışıklandırmasını nasıl geri getirebilirim.

teşekkürler.

Işık konusunda katılıyorum hocam benim de aynı şekilde sorunum mevcut. ATC konusunda malesef yardımcı olamayacağım. Ben de tecrübeli abilerimden yardım beklemekteyim

Alıntı gurkan ademir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    taxi 2 gate firmasından LTBA nın scenerysini satın aldım fakat bu sceneryi kurduktan sonra atc sürekli beni visual runway e yönlendirmektedir hiçbizaman ils inişe yönlendirmemektedir. uçu planım ifr dır. ATC nin LTBA ya ils iniş yaptırması için ne yapmama gerekmektedir?

ikinci sorunum ise bu sceneryi kullananlar bilirler pist ışıkları çok yapmacık ve kötü tasarlanmıştır bu uşukları kaldırıp fsx in kendi defult ışıklandırmasını nasıl geri getirebilirim.

teşekkürler.

Alıntı sadikaltindag Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Işık konusunda katılıyorum hocam benim de aynı şekilde sorunum mevcut. ATC konusunda malesef yardımcı olamayacağım. Ben de tecrübeli abilerimden yardım beklemekteyim
    Işık konusu sizin sorununuz değil Taxi2gate ' in sorunu hocam , bir türlü düzeltme yoluna gitmediler , kendileride biliyorlar bu olayı ama gel gelelim bir çalışma yok , kendimce bir şeyler deniyorum bu ışık konusunda becerebilirsem şayet paylaşırım.

Senior Member hakan737 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul, Turkey.
    Işık konusunda yapabileceğiniz tek şey, ilgili BGL dosyasının kullandığı resim dosyasını elden geçirip aynı mantıkla daha kabul edilebilir (sorun nedir bilmiyorum sanırım hare yada büyüklük olsa gerek) bir hale getirmek olabilir. Photoshop bilgisi iyi olan birisi bunu fazla zorlanmadan yapabilir.

Alternatif olarak eğer ışıkları içeren BGL dosyası ayrı bir dosya ise bunu etkisiz hale getirip, eğer becebiliyorsanız AFCAD dosyası ile oynarak FS'in default ışıklarını koyabilirsiniz. Bu BGLye bağlı bir işle. HErhangi bir BGLnin içinde gömülü bir parça ise ayıklamanız zor, ayrı bir BGL ama birçok şeyi içinde barındırıyor olabilir yine etkisiz hale getiremezsiniz. En mantıklısı kullandığı resim dosyasıyla oynamak.

Devamlı olarak visual yaklaşmaya sokmadan önce siz talimat verdiğinde ATC ekranında farklı pist ve yaklaşmay isteyebilirsiniz. ATC biraz mantık yoksunudur yalnız başka bir pist ve yaklaşma şekli isteyince kulağını ters eliyle gösterir gibi sizi gereksiz yere yeniden pozisyon aldırmak için saçma sapan dolaştıraiblir bu size yaklaşık 5 dakika kaybettirir.
    Veya, AFCAD düzenleme işlerini maalesef unuttum. Eğer varsa pist(ler) için görerek yaklaşma seçeneği kaldırılabilir AFX veya benzeir bir programla.
    Hakan 737 Güven İstanbul-1970
    TURKSIM Turksim Sanal Havacılık Akademisi

Arkadaşlar merhaba,
    Üzerinden hayli geçmiş konunun belki bir çözen olmuştur umuduyla yeniden yazayım dedim. Bendeki ekran görüntüleri aşağıdaki gibi. PAPI ler ne gündüz ne de gece çalışıyor. El yordamıyla inmekten sıkıldım artık . Bir de pist ışıkları inanılmaz derecede kötü / yapmacık, vs.. Bu görüntü de ekte..Var mıdır acaba bu konuda bir gelişme..?
    (Not: T2G kapnanmış olmalı.. Ne web siteleri çalışıyor ne de forumlarda cevap veriyorlar. Bir kaç update ten bahsediliyor ama ulaşmak imkansız..)

İsim:  LTBA weird rwy lights.jpg
Görüntüleme: 1506
Büyüklük:  40.7 KB (Kilobyte)
    İsim:  LTBA no PAPI lights.jpg
Görüntüleme: 1413
Büyüklük:  49.5 KB (Kilobyte)
    Always Keep The Blue Side Up!

Senior Member mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İzmir, Turkey.
    Bence az biraz daha sabredin, yakında T2G yi tamamen çöp sepetine gönderebilirsiniz. İçimde öyle bir his var Serhan
    S. ONU® / Izmir

---------------------------------------------
    DCS 2.8 + X-Plane 11.55 + MSFS 2020/// Win11 Pro /// Ryzen7 5700X, MB: MSI X570 A-PRO, Zotac 4070 12GB OC Edition, Corsair 2 x 16 GB @ 3200 MHZ DDR4, 1 X 500GB Samsung 970 Evo M.2 1 X 1TB Samsung 870 Evo SSD, Cooler Master 240 Nepton; Corsair 1000W psu... Track IR5 Pro, Thrustmaster HOTAS Warthog A-10C Throttle-Stick Replica, Thrustmaster Rudder Pedals

Senior Member thy163 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    IZMIR, Turkey.
    Kendi sitesine girin updateleri mevcut, oradan indirin ve kurulumdan sonra problem çözülecektir.

Senior Member thy163 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    IZMIR, Turkey.
    Alıntı Hakan Sokmen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,
    Üzerinden hayli geçmiş konunun belki bir çözen olmuştur umuduyla yeniden yazayım dedim. Bendeki ekran görüntüleri aşağıdaki gibi. PAPI ler ne gündüz ne de gece çalışıyor. El yordamıyla inmekten sıkıldım artık . Bir de pist ışıkları inanılmaz derecede kötü / yapmacık, vs.. Bu görüntü de ekte..Var mıdır acaba bu konuda bir gelişme..?
    (Not: T2G kapnanmış olmalı.. Ne web siteleri çalışıyor ne de forumlarda cevap veriyorlar. Bir kaç update ten bahsediliyor ama ulaşmak imkansız..)

İsim:  LTBA weird rwy lights.jpg
Görüntüleme: 1506
Büyüklük:  40.7 KB (Kilobyte)
    İsim:  LTBA no PAPI lights.jpg
Görüntüleme: 1413
Büyüklük:  49.5 KB (Kilobyte)
    DNS Programı ile giriş yapabilirsiniz, az önce denedim problem yok, hatta hiç problem ile karşılaşmadım.

Saygılar

Nevzat Hocam teşekkürler,
    Doğrudur dediğiniz gibi girebildim siteye ancak tüm update leri yapmama rağmen ne PAPI ler geldi ne de ışıklar düzeldi. Tuhaftır...
    Selamlar,
    Hakan
    Always Keep The Blue Side Up!

Senior Member Faruk Işık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Eskişehir / İstanbul
    Merhaba,

P3D v4 te pist ışıkları çalışmıyor bende bu sceneryde. Web sitelerindeki update işe yaramadı. V4 için bir çözüm önerisi olan var mı ?

Saygılar.
    Sessizliğin Kanatları ​..