7 sonuçtan 1 ile 7 arası

PMDG 737 NGX "te Ekran çökme sorunu

Merhaba Arkadaslar
    Aranıza yeni katıldım, uzun zamandir fsx te ucmama ragmen PMDG ile yeni tanistim ama bir sorunum var,
    PMDG 737 ile yaklasik 1 saat uctuktan sonra ekran donuyor, renkler karisiyor, ve fsx cokuyor.. bu neden olur acaba?? cozum icin
    onerilerinizi rica ediyorum,,

sistemim :

i7 4790 3.6 ghz
    8 gb ram
    3 gb gt 730 ekran karti

eklenti olarak PMDG haricinde sadece ftx global kurulu..
    frame rate 50 ye ayarladim, FSX teki goruntu ayarlarim yuksek tutuyorum

simdiden tesekkurler..
    Konu Mahmut Bahçıvan tarafından (12-02-2015 Saat 00:59 ) değiştirilmiştir.

ADMİN biber - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, 1966
    1 Aşağıdaki linkteki UIAutomationCore.dll dosyasının fsx ana klasoru altına kopyalaıp tekrar dener misiniz?

http://sanalpilot.com/downloads/UIAutomationCore.rar

düzelme olmaz ise;

2. Autogen densityi %25 ve AI trafik yoğunluğunu minimum yapıp tekrar dener misiniz (sorunu anlamaya yardımcı olur).
    http://www.sanalpilotuz.biz/deneme1/image.php?type=sigpic&userid=3&dateline=1336667157

Teşekkür ederim önerileriniz için..
    bahsettiğiniz değişiklikleri yapıp sonucunu paylaşacağim sizlerle..

Bojote fix e de bakmayi atlamayin. fsx.cfg dosyanizda faydali optimizasyonlar yapar.

http://www.venetubo.com/fsx.html
    Alp TANATMIŞ

1984 / CYYZ

Senior Member mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İzmir, Turkey.
    Yaşadığım bir sorundan ötürü ortalığı karıştırırken rastladığım bir daha doğrusu iki dökumanın link ini vereyim. Çoğu, çoğumuz tarafından bilinen şeyler ama yinede bulunmasında fayda vardır diye düşünüyorum. FSX, P3D V1, V2... ve FS9 için olası CDT sebeplerini ve çözüm yollarını bir araya getirmişler. Yapanın, düşünenin ellerine sağlık demek gereğini hissettim ve dedim.
    http://forum.avsim.net/topic/428129-...desktop-guide/

Bu dökumanın bir de V1 i var. bilginize...

Serhan
    Konu mavi tarafından (17-02-2015 Saat 17:06 ) değiştirilmiştir.
    S. ONU® / Izmir

---------------------------------------------
    DCS 2.8 + X-Plane 11.55 + MSFS 2020/// Win11 Pro /// Ryzen7 5700X, MB: MSI X570 A-PRO, Zotac 4070 12GB OC Edition, Corsair 2 x 16 GB @ 3200 MHZ DDR4, 1 X 500GB Samsung 970 Evo M.2 1 X 1TB Samsung 870 Evo SSD, Cooler Master 240 Nepton; Corsair 1000W psu... Track IR5 Pro, Thrustmaster HOTAS Warthog A-10C Throttle-Stick Replica, Thrustmaster Rudder Pedals

Arkadaşlar Tekrar Merhaba,
    yaptığım uzun testler sonucunda problemi biraz daha belirgin hale getirdim,,
    öncelikle default uçaklarda kaç saat uçarsa uçsun kesinlikle hiç bir problem yaşamıyorum..
    PMDG konusunda işler değişiyor,, öncelikle PMDG 737 de otopilotta 4-5 saat düz uçuş yaptırdığığm halde hiç bir sorun yaşamadım, defalarca kemara
    görüntüsünü değiştirdiğimde bile.. ama aynı PMDG uçağıyla LTBA üzerinde bir kaç inişten sonra, özellikle Map Görüntüsüne girip çıktığımda veya instant replay yaptıktan sonra
    ekran birden karışıyor, uçak görüntüsü kayboluyor sadece karışık sesler geliyor..
    bu arada Adminimizin önerisi olan UIAutomationCore.rar dosyası işe yaramadı.. ayarlarıda gayet düşük tuttugum halde bu problemi çözemedim.. bu arada sıkıntı sadece LTBA 'da değil
    lonrda gibi yogun meydanlarda benzer probemler yaşıyorum.. başka önerisi olan arkadaşlar varmı acaba

Senior Member erguno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Ulyanovsk, Russia.
    Forumda Pencere Modu başlığı altında yazılanları okumanızı öneririm. Özellikle Sayın Fatih Koz' un yazdıklarını.
    Sanırım probleminize ışık tutacaktır.
    ERGUN ÖZER
    Istanbul - 1963