Sayfa 1/2 12 SonSon
15 sonuçtan 1 ile 10 arası

Flight Simulator X Steam Edition

Sevgili arkadaşlar internet'te gördüm paylaşmak istedim.FSX Tamamiyle yenilenmiş bir şekilde satışa sunulacakmış.

http://www.dovetailgames.com/news/20...on-december-18.
    AYJET FLYING NINERS
    EMIRHAN KÖKSAL

Senior Member mustafa ece - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Antalya, Turkey.
    https://www.youtube.com/watch?v=l2_q...btvQVGHMpY-zzT

Flight Simulator için iddialı bir çalışma olur bence.
    Saygilar, sevgiler

Mustafa ECE
    Antalya/1980

Flight Simulator'ün 2015 yılı içerisinde "TBA" diye bildirilen yeni versiyonu çıkacak. Açıkçası bu yenilenmiş fsx beni şaşırttı.

Senior Member LTCD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Ankara, Turkey.
    Peki bu "steam" olayı nedir. Ne katmışlar eskisine?
    Selim Aydogan
    1979-Ankara

Senior Member fatih.koz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, TR
    Steam bir oyun satış platformunun adıdır, zamanında Half Life oyununu yapan Valve firması oyunların cd/dvd ile dağıtımından ziyade internet üstünden satılabilmesinin muhtelif nedenlerle iyi olacağını öngörüp Steam'i kendi oyunları için bir servis olarak açmıştı. Başlangıçta sadece Valve oyunlarının satın alımı ve mevcutların yamalarının indirilmesine yarıyordu, haliyle gelişti ve "tutmaz" diyenleri utandırdı.

Bir oyunun Steam için hazır hale gelmesi / getirilmesi farklı aşamalardan oluşuyor. Öncelikle yükleme mantığı cd/dvd'den (kabaca bir ya da birkaç sıkıştırılmış dosyanın açılmasından) dosya bazlı hale getiriliyor ki güncellemeleri daha kolay ve verimli hale getiriyor (misal bir dosyanız bozuldu diyelim, steam üstünden oyunu kontrol ettirip hatalı ya da eksik olan dosyayı yeniden sunucudan çekebiliyorsunuz otomatik olarak). Steam ile uyumlu bir lisans kontrolü oluyor, yapımcı isterse steam başarımları olabiliyor (misal bir görevde yaptığınız başarılı iniş steam profilinizde görülebiliyor -ki FsX daha doğrusu simulatör için ilginç bir özellik olabilir) yine yapımcı isterse oyun içinde steam ticaret kartları olabiliyor. Bu kartları isterseniz satıp paraya dönüştürebiliyor ve bu para ile başka oyunlar alabiliyorsunuz.

Tüm bunların yanında eğer yapımcı isterse Workshop özelliği olabiliyor bir oyunun, böylece bir oyun için bizlerin yaptığı çalışmalar topluluğa açılabiliyor ve oradan güncellenebiliyor. Biber ağabey'in yaptığı tüm meydan çalışmalarının Fsx Steam Workshop'ta olduğunu düşünün, siz Biber ağabey'i takip etmeye başlamışsanız yeni bir meydan hazırladığını görüyor ve tek tıkla bu yeni çalışmayı indirip kurabiliyorsunuz. Doğru dosyalar doğru yerlere gidiyor, doğru şekilde scenery.cfg ya da aircraft.cfg yazılıyor, kullanıcı hataları en aza indirgeniyor ve güncellemelerden anında haberdar olabiliyorsunuz.

Habere Steam ve oyun dünyasına katkıları yönünden bakarsak faydalı bir gelişme, keşke yıllar önce olsaydı diyorum ... FsX yönünden bakarsak değişen bir özellik yok, FsX bildiğimiz FsX olacak Görünürde steam sürümünün tek artısı Windows 8 desteği sunuyor olması ancak bu kafa karıştırmasın, sadece oyun W8 destekli olacak. Eklentiler için kimsenin bir taahhütü yok

Genel olarak steam (ve EA'in platformu olan Origin) oyuncular için faydalı oluyor, belirli dönemlerde indirimler - kampanyalar - diğer oyuncular ile ortak bir adreste buluşabilmek (bizim forum gibi Steam Community var) , Steam arkadaş listenize kişileri ekleyip onlarla ortak olan oyunlarını birlikte oynayabilmek vb. kolay ve güzel oluyor. ( IVAO ya da VATSIM için değil ama FsX'in kendi multiplayer özelliğini de mutlaka Steam uyumu için güncellemişlerdir zira bu Steam'in olmazsa olmaz özelliklerinden biridir).

Eğer simulatör dışında bilgisayar ile oyun oynuyorsanız incelemenizi ve üye olmanızı önerebilirim ;

Steam Ana Sayfa : http://store.steampowered.com/

Origin Ana Sayfa : https://www.origin.com/en-ie/store/

Yılbaşı yaklaşıyor, günlük - saatlik şok indirimler (%80-90 aralığı) ile genel yıl sonu indirimleri yakında başlar ... Geçen sene bir oyun parasına 6-7 oyun almıştım Aralık ayının son haftasında

Sevgiler
    B. Fatih KOZ [Antalya / Southwind Airlines / Flight Dispatcher, Instructor]

[ X-Plane 12 / MsFs 2020 / DCS 2.7 ]
    [ AMD Ryzen5 5600X / Nvidia RTX 3060 Ti 8GB / 32GB DDR4 Ram | Asus TUF Gaming FX505DV: AMD Ryzen7 3750 / Nvidia RTX 2060 6GB/ 16GB DDR4 Ram ]

Senior Member LTCD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Ankara, Turkey.
    Detaylı açıklama için teşekkürler Fatih hocam
    Selim Aydogan
    1979-Ankara

ADMİN biber - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, 1966
    Bilgilendirme için ben de Fatih'e teşekkür ediyorum.

Steam'den ilk gün indiriminden yararlanmak isteyen arkadaşlar aşağıdaki linke göz atsınlar:

http://store.steampowered.com/app/314160/
    http://www.sanalpilotuz.biz/deneme1/image.php?type=sigpic&userid=3&dateline=1336667157

çok iyi...fakat bu bir eklenti (yama mı ?) yoksa elimizde ki orjinal fs-x gold edition'ları çöpe mi atıcaz...tam anlayamadım açıkçası...ve tüm bilgilendirmeler için yürekten teşekkür ediyorum

Merhabalar ,
    Serhan Hocamın sorusuna aynen katılıyorum.Steamden indirirsek bütün ayarlarımız gider mi ? Bu arada yılbaşı indiriminde şuan 7TL eğer ek güncelleme olarak ise hemen almak istiyorum.

Samsung Galaxy Note 3 cihazımdan tapatalk aracılığı ile gönderildi.
    MSI B450 Tomahawk, Ryzen 5 3600 3.6 GHz , MSI RTX 2060 SUPER GAMING X 8GB 256 bit, 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz CL16, 512 GB M2 SSD (3400/2500) , 1TB 7200 Rpm HDD

Yama şeklinde değil direkt ayrı bir uygulama olarak kütüphanenize ekleniyor. "Introduction" kısmında da yazıyor zaten: Elinizde bundan başka bir FSX varken bunu alırsanız eskisine bir faydası olmaz, ayrıca elinizde FSX:SE bulunmuş olur. Seri şeklinde çıkan oyunlar gibi düşünün: Hikaye devam ediyor; ama oyun farklı.

Şunu da belirteyim, IVAO kullanamadım ne yazıkki Steam versiyonuyla; hata veriyor nedense. FSUPIC'de de hatalar olduğunu söylüyorlar haberiniz olsun. Diğer yandan FSX hâlâ FSX, değişen bir şey yok.
    Intel i7 4790K @4.4 GHZ - Nvdia GTX 1070 8GB 256Bit - 1600MHz 32GB Ram