Sayfa 1/2 12 SonSon
11 sonuçtan 1 ile 10 arası

Pmdg 737 wxr konusu.

Active sky x programını bilgisayarıma kurdum ve ilk başta programı çalıştırıyorum ardından fsx i açıp kokpitte wxr tuşuna basıyorum ama sadece mfd üzerinde halka halka mesafe kerteriz göstergeleri çıkıyor yani aynı terrain radar gibi halkalar çıkıyor ama hava radarı le ilgili bir görüntü gelmiyor. Aksine asx programını çalıştırınca devamlı internetten birşeyler güncelliyor tam alttaki güncelleme çubuğu bir türlü dolmuyor hep başında bekliyor. Sanırsam hava durumunu devamlı güncellemek istediğinden orası full dolmuyor. Peki ben şimdi nerede yanlış yapıyorum yada halkalar çıktığına göre sistem çalışıyor mu illaki bulut görebilmem için fırtına mı olması gerekir yani wxr da birşeyler görebilmem için hava fırtınalımı olmalı ondanmı göremiyorum sizce. Birde asx in sol menüsündeki bütün butonlar gözüküyor ama hiçbir tuşa dokunamıyorum çalışmıyor.
    Konu Cem Hosgor tarafından (29-11-2014 Saat 01:33 ) değiştirilmiştir.

Pmdg 737 NGX de henüz wx radar aktif değil, firma henüz bununla ilgili bir güncelleme yayımlamadı.

Sevgili Gökhan bunu zaten biliyorum sormak istediğim zaten bende active sky x programını indirdim. Ve ordan hava durmunu güncelleyerek mfd ekranımda hava durumunu göremiyorum. İkinci sorum arkadaşlar sizlerdede center pedestal panelde navigasyon bölümündeki wx radar tuşlarının hiçbirine dokunulmuyor sizlerdede öylemi acaba.

Senior Member Arno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, Turkey.
    Zaten biliyor iseniz sorduğunuz sorunun cevabını da almış oluyorsunuz,çünkü PMDG 777 hariç hiç bir uçağında weather radar özelliği yok.Yani en basitce kullandığınız 737'de hava durumunu görebilmeniz herhangi bir update gelmediği sürece imkansız.Center pedestal bölümündeki wx butonlarının da çalışmaması veya olmaması bundan ötürü.Siz ASN (Active Sky Next) programının harici gauge'si ile hava durumunu görmeye çalışıyor iseniz onu bilemem.

Not:Pmdg 737'de ASN yardımı ile illa hava durumunu görmek istiyor iseniz Bryn Battersby adında bir arkadaş gauge yazmış sanırım donate karşılığı dosyayı mail adresinize yolluyor link aşağıda.

https://gumroad.com/l/bryn
    Konu Arno tarafından (29-11-2014 Saat 20:36 ) değiştirilmiştir.

Arno Aksu
    ISTANBUL/1988
    Painter & Scenery Designer
    arno_aksu@yahoo.com
    arnoaksu@windowslive.com

Senior Member hakan737 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul, Turkey.
    http://www.sanalpilot.com/forum/show...melerle-ilgili

Cem bey burada sormuştunuz PMDG 737NGX'de WXR varmı diye, "yok" diye cevap verilmiş, sadece 777'de olduğu yazılmış. Kullanıcısı olmadığım için fazla bilgim yok ama eğer birisi 737NGX'de WX radar kullanabiliyorsa bunun bir yolu vardır demektir-ki o herhalde ilave bir eklenti ile (gauges) sağlanıyordur ve muhtelemen ASN istiyordur. Var demiyor, eğer varsa böyle birşey olmalı diyorum. Bilgim olan bir konu değil.
    Hakan 737 Güven İstanbul-1970
    TURKSIM Turksim Sanal Havacılık Akademisi

Sevili arkadaşlar hepinizden çok özür dilerim. Sanırsam yanlış anlaşıldım. Affedin. Şimdi ASN 'ye sahip olmak gerekiyor bunu anladım. Sormak istediğim şu idi. ASN yok ma ASX var orda ilk çalıştırınca internetten birşeyler güncelliyor sanırsam hava durumunu. İşte bende bu birtürlü güncellenemiyor, güncellenirken dolum başlıyor ama dolum olmadığı için sol sekmedeki menü wx vb gibi butonlara basamıyorum. Neden günceleme işinin bitmediğinide anlayamıyorum wxr tuşuna basıyorum ama sadece mfd üzerinde halka halka mesafe kerteriz göstergeleri çıkıyor yani aynı terrain radar gibi halkalar çıkıyor ama hava radarı le ilgili bir görüntü gelmiyor. Alt panelde yani navigasyon paneliyle yan yana olan wx radar paneli tuşları sadece göstermelik gibi onlar ASN olunca çalışıyormu sizlerde bunu sormak istemiştim. Özür dilerim arkadaşlar.

Cem bey merhaba tekrar. Şu an için ASN de olsa pmdg 737Ngx de wx radarı fonksiyonel değil, pmdg firmasının bunun fonksiyonel olması için bir güncelleme yayımlaması gerekiyor ama nedense 1 yıldır bunu yapmış değiller.

Senior Member Arno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, Turkey.
    Cem bey özür dileyecek bir durum yok biz yardımcı olmak,çözüm bulmak için bu forumlardayız.Elinizdeki Active Sky programının güncel olup olmadığını bir kontrol edin öncellikle,kurulumu da doğru yaptığınızdan eğer eminseniz sitelerinde support bölümünden destek alabilirsiniz sorununuza karşılık.737 hakkında da kısaca tekrar söliyim ASN olsa dahi wx butonu işlev görmüyor göstermelik yani,yukarda verdiğim yöntem ile ancak kullanabiliyorsunuz.

Arno Aksu
    ISTANBUL/1988
    Painter & Scenery Designer
    arno_aksu@yahoo.com
    arnoaksu@windowslive.com

Senior Member
    Yer
    BURSA, Turkey.
    Bu arada, arkadaşlar ben daha yeni Active Sky Next (SP1) edindim. Harika bir programmış, kullanmamış, daha önce görmemiş herkese şiddetle tavsiye diyorum. FSX oldu FSXII.
    Harikalığı şurada, (kullandığınızda özelliklerini göreceksiniz burada saymakla bitmez), ama bu kadar güzel kaplanır gökyüzü bulutlarla, çok iyi, çok doğru. Bambaşka bir deneyim.

Cem Bey'in ısrarla istediği WX radar da çok iyi hatta şimdi yeni öğrendim, istediğiniz uçağın panel numaralarına (yani shift+1, shift +2...) ASN'in kendi gauge'unu kurabiliyorsunuz.
    Al sana WX radar ! mis gibi, hem de istediğin uçakla.

Not: Ayrıca hifi sitesinden ASN SP1 için 7 günlük tam fonksiyonel, denemek için lisans alınabiliyor.
    Mutlu ÇETiNKAYA
    BURSA

ADMİN biber - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, 1966
    ASNEXT hayırlı olsun Mutlu , çok memnun kalacaksın

konu ile ilgili daha önceki mesajlarımız için :

http://www.sanalpilot.com/forum/showthread.php?16910

Bu günlerde simmarket.com da yuzde 20 indirimli satıldığını da belirtelim
    Konu biber tarafından (03-12-2014 Saat 21:00 ) değiştirilmiştir.
    http://www.sanalpilotuz.biz/deneme1/image.php?type=sigpic&userid=3&dateline=1336667157