3 sonuçtan 1 ile 3 arası

LTFJ Çöl Dokusu.

Biber hocamın ltfj senaryosunda yanları çöl dokusu oluyor. TCO-1 ve 2 yüklü ama çok dokusu oluyor sebebi nedir acaba. Birde fsx menüden real world weather canlı hava durumu sekmesini tıklayınca jeppesenden verileri alıyor ama mesela canlı hava durumuyla o anki bulunduğum havalimanının hava durumu aynı olmuyor. Örneğin ankarada yağmur yağarken fsx dede yağmur yağardı ama şimdi güneşli hava oluyor. Jeppesenden verileri yanlışmı lalıyor acaba. Active sky evo modelini satın aldım. Pmdg 737 ngx e aapte edicem bu tip bir hava durumu uyuşmazlığıyla karşılaşırmıyım. asn 2012 yerine active sky evo aldım pmdg ye uyarmı birde active sky evo makineyi kasarmı. Hayırlı günler dilerim.
    Ekli Resimler Ekli Resimler   

Senior Member erguno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Ulyanovsk, Russia.
    Cem Bey bende durum böyle;
    LTFJ+Orbx Global+Orbx Open LC. TCOx yok.
    Ekli Resimler Ekli Resimler  
    ERGUN ÖZER
    Istanbul - 1963

Senior Member fatih.koz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, TR
    Meydanlardaki çöl dokusunu TCO ile çözemezsiniz zaten, meydan ile dış dünya farklı mantıkla çalışır. Kısaca TCO (Türkiye Çöl Olmasın) sadece "meydan harici" bölgeleri düzeltir.

Ergun Bey'in adını verdiği programlar dışında alternatif olarak Ground Environment serisi + Scenery Tech Landclass serisini de kullanabilirsiniz. Forumda hangi programın hangi görseli değiştirdiğini adım adım gösteren bir konu vardı (Targan ya da forumdaki kullanıcı adı ile "Targo" hazırlamıştı galiba tam anımsayamadım, o konuyu bulup mantığı çözebilirsiniz)

Kolay gelsin
    B. Fatih KOZ [Antalya / Southwind Airlines / Flight Dispatcher, Instructor]

[ X-Plane 12 / MsFs 2020 / DCS 2.7 ]
    [ AMD Ryzen5 5600X / Nvidia RTX 3060 Ti 8GB / 32GB DDR4 Ram | Asus TUF Gaming FX505DV: AMD Ryzen7 3750 / Nvidia RTX 2060 6GB/ 16GB DDR4 Ram ]