Sayfa 5/5 İlkİlk ... 345
43 sonuçtan 41 ile 43 arası
    Senior Member hakan737 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul, Turkey.
    Karar verme sürecinde rotanızı routefinder ile tespit ettikten sonra http://library.avsim.net/search.php?...root&Go=Search buradan il 737 ngx fuel planner yada biraz daha aşağıdaki 737fuel planner V1.2'i kullanabilirsiniz. Ücretli dispeç programlarındaki gibi çok hassas ayarlar yapmaz veya profesyonel bir görünmleri yoktur ama %99 doğru yakıt yüklemesini alırsınız. Hatta kendileri bile yükleyebilir eğer o özelliği varsa (fuel planner V1.2 öyleydi hatırladığım)

Sonrası size kalmış. Kolay gelsin.
    Hakan 737 Güven İstanbul-1970
    TURKSIM Turksim Sanal Havacılık Akademisi

Değerli hocalarım,konuyla direk ilgisi yok ama buradada geçtiği için bir sorum olacak.Pmdg 737 ile uçarken altimetreyi std yaptığımızda mesela 33000 ft e tırmanıyorsak 33000 ft e geldiğimizde pfd de 33000 görüyorum fakat fs bilgi satırında 33300 görüyorum.Aynı zamanda ivao webeye dan baktığımdada 33300 görüyorum.Bu durum normalmidir yoksa benmi yanlış bi şey yapıyorum.Bilgilendirirseniz sevinirim .

Senior Member gokmanpi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Ankara, Türkiye
    Fotoğrafları yine aşağıda paylaşıyorum lütfen yine anormal bir şey görürseniz uyarın,
    Sorununuz çözüldü sanırım; online uçarken FıSNN den Transponderi pistte girerken mutlaka Charlie (C) yapmak lazım ki vATCO lar bizi scoplarında görsünler...
    Sevgilerimle