8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Payware Modellemelerle ilgili.

Herkese hayırlı akşamlar. Gerçekten yardımlarınıza ve teknik bilgilerinize çok ihtiyacım olduğu için bu başlığı açtım. Uzun bir süredir Default yada Posky modellemeleriyle havacılığı sanal ortamda 6 yıldır ilerletmeyi başardım sayılır. PMDG modellemelere artık geçeyim diye düşünüyorum. Maddi olarak biraz birikim ayrıdığım için sizlerde gelecek bilgileri dikkate alarak bu seçimi yapacağım. PMDG 737 NGX 800-900 modelini almayı planlıyorum.

1-) Bu modelde adındanda anlaşılacağı üzere PMDG 737 NGX 800-900 hem 800 hemde 900 iki model birdenmi çıkıyor.
    2-) Ürün satın alımı internet üstünen ve PMDG sitesine girilerek nasıl yapılıyor. Kredi kartı yabancı alışverişe açık olmalı sanırım başka bir ödeme yolu varmı. EFT v.s
    3-) Aldığım bu ürün daima PMDG üzerinden veriln güncellemeleri ücretsiz update etmemi sağlayacakmı.
    4-) AIRAC güncellemelerini nasıl yapacağız bunları her ay güncellemek gerektiği için PMDG bunları ücretsiz yayınlıyormu.
    5-) Aldığım uçak modelinde terrain ve weather radar TCAS vb. gibi özellikler ile birliktemi geliyor. Sormamdaki amaç başka ekstra hiçbir program almadan sırf PMDG bu özelliklere sahipmi. Yani Active sky programı olmadan FSX dinamik weather seçip daima güncellenen hava durumuyla uçarken weather radarda bulutların ve fırtınanın durumunu görebilirimiyim.
    6-) PMDG nin toplam indirme boyutu ne kadar.

Sevgili arkadşlar aklıma gelenleri sormak istedim. Yanıtlarsanız sevinirim. Hayırlı akşamlar dilerim.

Senior Member erguno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Ulyanovsk, Russia.
    Sevgili Cem Hoşgör;

Höşgörüne sığınarak söylemeliyim ki bu sorularının tamamının cevabını PMDG sitesinde bulabilirsin.
    ERGUN ÖZER
    Istanbul - 1963

Senior Member fatih.koz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, TR
    Ben bildiklerime cevap vereyim, tüm detaylar Ergun beyin yazdığı gibi PMDG'nin sitesinde mutlaka mevcuttur ;

1. Evet, 737-800 ve 737-900'e aynı anda sahip olacaksınız.
    2. Yabancı alışveriş değil de internetten alışverişe açık olmalı kredi kartınız. Bildiğim kadarı ile EFT kabul edilmiyor ancak PayPal kullanımı mümkün olabilir bazı sitelerde
    3. Sadece aldığınız ürüne ait servis güncellemeleri ücretsizdir (her ay bir tane de olabilir, yılda bir de ... Bunun bir periyodu yoktur, yapımcı ne zaman isterse o zaman güncelleme yayınlar )
    4. Airac'lar üründen ayrı satılır ve bunları PMDG üstünden alamazsınız, şu an iki firma var : Navigraph ve Aerosoft . İster aylık isterseniz yıllık (13 paket) satın alabilirsiniz. PMDG her firmanın ürünleri ile sorunsuz çalışır.
    5. Terrain Radar ve TCAS ürünle birlikte standart olarak gelir ancak WX Radar işi biraz sıkıntılı (PMDG'ye has bir durum değil bu). Bildiğim kadarı ile FsX'in kendi hava durumu ile uyumlu çalışan bir WX Radar yok, ya onsuz uçmaya alışacaksınız ya da ActiveSky desteğine başvuracaksınız.

Eğer seçiminiz net değilse, yani "İllaki PMDG" demiyorsanız iFly'ın 737 serisini de incelemenizi öneririm ... Her iki ürünü kıyaslayıp son seçiminizi ona göre yapabilirsiniz.
    B. Fatih KOZ [Antalya / Southwind Airlines / Flight Dispatcher, Instructor]

[ X-Plane 12 / MsFs 2020 / DCS 2.7 ]
    [ AMD Ryzen5 5600X / Nvidia RTX 3060 Ti 8GB / 32GB DDR4 Ram | Asus TUF Gaming FX505DV: AMD Ryzen7 3750 / Nvidia RTX 2060 6GB/ 16GB DDR4 Ram ]

Fatih Bey çok teşekkür ederim yeterince açıklayıcı olmuş ağzınıza sağlık. Şimdi burada ürünü internetten indirdikten sonra sanırsam kurmak o kadar zor değil fmc olayı felan sanırım uçakla birlikte kuruluyor diye düşünüyorum. Yani bu sorularısormamdaki amaç bu parayı verdikten sonra hata yapmak istemiyorum gerek kurulum gerek ise kullanım sırasında şu an aldığım pmdg uçağında airac 1411 mi oluyor yoksa airac olmadanmı geliyor. Airac tan bahsederken yıllık alırsınız demişsiniz. Birde active sky programı www.hifitechinc.com sitesinden sanırım alınıyor. Uçağı kurduktan sonra bu programı krup ekstra bir işlem yapmak gerekiyormu acaba yoksa direk olarak weather radarı açtığımızda active skyda yüklü oluğundan direk hava durumunu görebiliyormuyuz. Birde sormak istediğim bir soru daha var malum vınn kullanıyorum kotam 2500 kaldı pmdg sitesinden indireceğim ürünler toplam kaç mb tutuyor kotam yetermi diye merak ediyorum.
    Konu Cem Hosgor tarafından (04-11-2014 Saat 20:08 ) değiştirilmiştir.

Senior Member
    Yer
    BURSA, Turkey.
    Airac daha eski bir tarihinki olur. Pmdg sitesinde 737 ngx sayfasına gel orada yazar indirme boyutu,çok birşey değildir. As2012 kur, extra bir şey yapmama gerek yok.

Sana tavsiyem herşeyi oku. Pmdg mi aldin, en azından introduction ve tutorial'ları dikkatlice oku ve uygula. AS2012 ya da ne aliyorsan ve bu işi ciddi yapiyorsan iyice manuelleri oku. Bilmedigini öğrenmek, daha önce hatalı yaptığını artık düzgün yapabilmek zevklidir...
    Mutlu ÇETiNKAYA
    BURSA

Senior Member fatih.koz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, TR
    Pmdg'nin wx radari hakkinda yorum yapamam cunku bende ifly var ... Airac konusunda Mutlu kaptan hakli, muhtemelen eski bir airac verisi yukludur ucakta. Yani bir database var, illaki airac almak zorunda degilsiniz baslangic asamasinda.

Download boyutu icin her programin kendi sitesine bakmaniz gerek, ezberden soylememiz sizi yaniltir.

Emniyetli ucuslar

Tapatalk ile gonderildi / Sent with Tapatalk
    B. Fatih KOZ [Antalya / Southwind Airlines / Flight Dispatcher, Instructor]

[ X-Plane 12 / MsFs 2020 / DCS 2.7 ]
    [ AMD Ryzen5 5600X / Nvidia RTX 3060 Ti 8GB / 32GB DDR4 Ram | Asus TUF Gaming FX505DV: AMD Ryzen7 3750 / Nvidia RTX 2060 6GB/ 16GB DDR4 Ram ]

Senior Member
    Yer
    BURSA, Turkey.
    Cem Bey siz weather radar demissiniz benim bildiğim kadarıyla pmdg 737 ngx te wx radar yok.
    Mutlu ÇETiNKAYA
    BURSA

Senior Member Omer Akomer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İstanbul/Türkiye
    Evet, NGX' te henüz WXR yok. Sadece 777'de var oda ASN varsa çalışıyor...