Sayfa 2/2 İlkİlk 12
16 sonuçtan 11 ile 16 arası
    Özel mesaj kutusundan tavsiyelerimi ilettim

Baktım fakat sorun devam ediyor

Gürkan : Bu sorun bastan beri böylemiydi, FMC hic dondumu,FMC nin diger bölümlerini sorunsuz kullanabiliyormusunuz,sorun sadece ILS nin manuel girilememesimi,sizi 2.kez 777 yi sil bastan ve yenidwn kurmaniza ana sebep nelerdi,Su anda siz bir LTBA-LTBA via SADIK üzerinden 35R pistine bir Autoland yapamiyormusunuz ?

Alıntı Saim Alper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gürkan : Bu sorun bastan beri böylemiydi, FMC hic dondumu,FMC nin diger bölümlerini sorunsuz kullanabiliyormusunuz,sorun sadece ILS nin manuel girilememesimi,sizi 2.kez 777 yi sil bastan ve yenidwn kurmaniza ana sebep nelerdi,Su anda siz bir LTBA-LTBA via SADIK üzerinden 35R pistine bir Autoland yapamiyormusunuz ?
    evet başından beri bu şekildeydi park yazısını silip manuel giriş yapamıyorum. fmc hiç donmadı. diğer bölümlerini sorunsuz kullanabildiğimi düşünüyorum. sorun ils in manuel girilmemesi ve ils i otomatik almaması. 2. kez kurmamın nedeni az önceki problemlerdi. sadece ltba-ltba değil hiçbir uçuşta hiçbir piste aoutoland yapamıyorum inişin tamamlanmasına yakın "No Autoland" hatası alıyorum ve uçağın kontrolü kayboluyor.

Hocam 777 yi tekrardan kurun öncelikle. Elinizde 777 base pack sp1 ve sp1b var zannediyorum. Birde 777-300er yi size pmdg den verilen linkten tekrar indirin. Çünkü sp1b den önce aldığımız 300 er modeli 10.36 sürümüdür. 10.61 sürümünü siteden tekrar indirmelisiniz. Ve gelelim manual ILS kısmına. Hocam delete tuşuna basmanıza gerek yok. Girişi şu şekilde yapın. Örneğin ILS frekansı 110.30 ve course da 255 olsun. Girişimiz 110.30/255 şeklinde giriş yapın. Muhtemelen olacaktır. Ve tekrar hatırlatayım, sp1b den önce edinilen 300 er modeli alt sürümdür. Siteden indirilen sp1 b de yalnızca 200 LR modelini update eder. İşte bu yüzden sp1b uyumlu 300 er yi siteden tekrar indirin. Şimdiden kolay gelsin, kırımsız uçuşlar dilerim.

Landing konfigurasyonunu buraya yazarsaniz birlikte bakalim : Fix SADIK üzerinden gelin Altimetre 3000 f olsun,35R pistine inecek olan ucakta FMS/NAVRAD da FREQ/CRS böyle olmali : 111.30/357 , VOR 112.50 de olmali.1500 feet te 777 Autolanda baslayacaktir,demek oluyorki 1500 feet e gelmeden ucak stabil halde olmali,yani flap30, SPD ucagin agirligina göre degisken zaten FMS size Vland + 5 Kn yi inis hizi olarak hesap edip verecektir.1500 feet e gelmeden irtifa ve hiz degerleri olmasi gerekenin altinda veya üstünde ise sizi "NO AUTOLAND" ile ikaz edecektir,bilirsinizdirki her Alana autolland yapilamaz