Sayfa 1/2 12 SonSon
18 sonuçtan 1 ile 10 arası
    Senior Member btuncel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Eskisehir, Turkey.

Yine bir MS flight simulator haberi

Böyle bir haber okudum. MS Flight sim işi gene hortluyor galiba...

Haberi olan var mı

http://geekyapar.com/konular/oyun/mi...iz-gibi-degil/

Sent from my Note 3 using Tapatalk Pro

2015 te beklenen ve ücüncü bir firmanin angaje oldugu bu yeni girisim maalesef bize FSX ten tamamen degisik bir ucus simulatörü sunmayacak, sadece eklentiler yapmasi bekleniyor fakat kaynak kodu hala microsoftta olacakmis,kisa sürecek bir heyecandan baska bir sey beklemiyorum,FSXin cok gelistirilmis bir verziyonunu ancak Microsoft firmasi üretebilecek kapazitede,baskasi hayir.selamlar

Senior Member Ferdi Vefa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    , Turkey.
    Prepar 3D kimden almış lisansı ? Microsoft herkese dagitiyor gibi.

Senior Member hakan737 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul, Turkey.
    Flight simulator'ü aslında microsoft üretmiyordu, FlightSimulatör'ü yaratan demeyelim de geliştiren bir ekip vardı oyun grubu olarak. (adını hatırlayamadım şimdi). Microsoft'un buradaki konumu, ürünün sahibi olmasıydı. FSX'den sonra microsoft bu grubun işine son verdi. Ekip daha sonra tamamen Prepar'a transfer oldu diye biliyorum ben. Şu anda Microsoft'da eski FS ekibi yok. Kodlar halen Microsoft'da olsa bile ürünü geliştirecek yaratıcı ekipten yoksun. MS oyun grubu belki çok büyük bir gelir kalemi yaratmıyordu ama oyun piyasası içinde MS'in adından söz ettiren, diğer ürün grupları içinde yinede sağlam ayakta duran bir kalemdi MSFS olarak. MS'in hangi akla hizmet bu grubu dağıttığını anlamak güç yeniden ekibi toparlayamayacakları kesin.
    Hakan 737 Güven İstanbul-1970
    TURKSIM Turksim Sanal Havacılık Akademisi

Senior Member btuncel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Eskisehir, Turkey.
    Sanırım ACES Studio gibi birşeydi. ..

Sent from my Note 3 using Tapatalk Pro

Aces Studio kapatilmayi haketti,fakat MSFS projesinin rafa kaldirilmasini bizler MSFS camiasi olarak hak etmedik.100 kisilik ve maaslari microsoft tarafindan ödenen bu kalabalik personel hata üzerne hata yapti,fakat fatura MS a cikti,cünkü imtiyaz sahibi ve kaynak kodu sahibi MS. AS FSX i 64 bit yerine 32 bitle kodladi yanlis kodlamalardan dolayi 2006 yilindaki PC lerin hic birinde simulasyon akici olmadigindan (frame rate) tökezledi,cogu bu yüzden FS9 da kaldi,SP1 ardindan SP2 ile durumu sakinlestirdiler fakat hayal kirikligi camiada kaldi,atron MS ise bunu bahane ederek AS yi kapatip tüm personelini eve gönderdi,P3D yeni bir simulatör olmayip FSX in sofistike edilmesine yönelik cabalardir.

Senior Member Ferdi Vefa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    , Turkey.
    Yani sonuçta MS 'in aynı anda iki firmaya birden (Dovetail Games ve Lockheed Martin) lisans verilebilmesi garip. Zaten Prepar3D den gördüğümüz kadarı ile ilerleme neredeyse kaydedilemiyor. Dovetail mi kaydedecekmiş ?

Zaten bu projenin batacagi belli aslinda bastan zira Msfs sen ureteceksin o kadar emekle 60 euro ya satacaksin,sonra ona havalimani entegre eden sirketler alan basi 40 euro gibi paralar alacaklar aradaki emek farki inanilmaz..
    Murat KANDEMİR

Arkadaslar durum maalesef böyle,MS didindi cabaladi, diger ücüncü firmalar MS in bu güzel emeginden cok paralar kazandilar,bu duruma hic bir firma kayitsiz kalamazdi.

Senior Member oytun737 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Antalya,TÜRKİYE
    Burada küçük bir ironi var aslında.
    MS, FS2004 için diğer firmaların neler yaptığını gördü. İşin diğer sanal havacılık addon ları üreten firmalar tarafından nasıl zenginleştirildiğine bizzat tanıklık ettiler.
    İşte FSX bu somut ve mutlak tabloya rağmen doğdu ve ticari piyasaya sunuldu.?????

Kaldı ki ben MS un 3000 euro değerindeki emeği, bu 60 eurodan fazla etmez diye ya da bunu kimse bu fiyatlara almaz diye hak etmediği kadar fiyatını düşürerek piyasaya sunduğuna da çok inanamıyorum.
    Bizim bilmediğimiz ama bu işi baside indiren, kendi mühendislerince sergilenen ve tahmin ettiğimiz gibi uzay seviyede bir emek gerektirmeden hazırlanmış bir iş olduğunu düşünüyorum.

Yarın MS yepyeni, FSX ile kıyasa bile sokulamayacak bir FS daha yaparsa onun da fiyatının önceki örneklerinin çıkış fiyatından çok da farklı olacağını düşünmüyorum.

Haa MS bu işten çekilmiş, artık yapmıyormuş, bir daha yapmayacakmış...

Başında dünyanın en zengin adamının olduğu bir şirketin hangi maksatla bu ticaretten zavgeçtiğini tahmin etmeye çalışmak ancak ağızları yorar..