Sayfa 3/3 İlkİlk 123
22 sonuçtan 21 ile 22 arası
    Değerli Ferdi Hocam;

MCP yapımıyla ilgili bir şeyler buldum gibi (gerçi hazır bir sistem ama biz esinlenerek kendi ürünümüzü oluşturacağız.).

http://www.flightsimparts.eu/Simulat..._7Segment.html

şuan projeyi tam oluşturmaya yapıyı anlamaya çalışıyoruz. Fakat bazı şeylerin mantığını tam kavrayamadım. 7 segment display sürerken knob ların gönderdiği bilgi direk fsıupc ye mi aktarılıyor tam çözemedim. Ya da display ler bilgiyi direkt oradan mı çekiyor. Biraz teknik bir konu ama bu konuda bir fikir ya da bilginiz varsa sizden görüş rica edecektim.
    Umarım düşük maliyetli yerli MCP yi yapar, türk sanal havacılığına kazandırırız. Bu konuda çok hırslıyız hocam. Bu proje bittiğinde maliyetler fazla olmazsa herkesin evinde bir MCP olabilecek kadar ulaşımı kolay olacak vaad ediyorum
    Güven Genç

Senior Member Ferdi Vefa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    , Turkey.
    Çok teknik olmuş Hiç bir fikrim yok. Ben basit bir son kullanıcıyım. Ama FS de her kim ne üretirse üretsin FSUIPC şart lafı dolaşır durur Bende CpFlight MCP var kendi süsürcüsü ile çalışıyor. Arada bir de FSUIPC varmı bilemem.
    İnşallah bu tür aletleri yerli üretim olarak makul fiyatlara bulabilsek. Yeterki herkes bu işden kazançlı çıksın.
    Kolay gelsin.

Ferdi Vefa