9 sonuçtan 1 ile 9 arası

FSX Yerine X-Plane 10

Tekrardan selamlar. Baya bi ugras sonucu cozemedigim FSX'deki fps probleminde artik pes etmis bulunuyorum. Sahsen bilgisayarimda x-plane 10'u denedim. Mukemmel grafik vede hic donma yada fps dusuklugu yok. Ancak sorun sudur ki, bu oyuna kolay kolay addon bulma olanagimda yok gibi. Bilen ya da duyan varsa hic x-plane 10 icin freeware agrilikli addon sitesi ya da kaynagi cok memnun olurum Tesekkurler simdiden
    Sistem Bilgisi

Anakart: Asus Rampage IV Extream
    Islemci:i7 4930k-6 core-4.00GHZ
    Bellek:32GB Corsair Vengence 1600MHZ
    Ekran Karti: Nvidia GTX 690 4GB
    Depolama:Corsair SSD 120GB/240GB
    Guc Kaynagi:Thermaltake 1470W

Senior Member Faruk Işık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Eskişehir / İstanbul
    İmzanızda yazan sistem özellikleri ile düşük FPS'den bahsetmeniz yeni sistem ve yüksek FPS hayalleri ışığında beni derin korkulara sürükledi !

Sessizliğin Kanatları ​..

Senior Member skydiver737 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, Turkey.
    Berent bey selamlar,
    Bu özelliklerde ki bir bilgisayar ile problem yazşıyorsanız başka bir sıkıntı vardır diye düşünüyorum. Tweekleri eksik ya da yanlış yapmış olabilir misiniz? Çünkü sizin bilgisayarınızın özelliklerinden daha düşük makinalarla çok güzel görüntü alanlar var. Örnek vermek gerekirse.

https://www.youtube.com/channel/UCls...Mjd7c-SZHohxYQ
    https://www.youtube.com/user/max737Ifly/about
    https://www.youtube.com/channel/UC7g...86yUxsilI0nEDg
    https://www.youtube.com/user/Jon5700/about

FSX için Tweek

Bülent KAVAKKORU Istanbul 1977
    SpotTR Uyesi
    www.spot-tr.com
    www.ltbaspotter.com
    Airliners.net
    Jetphotos.net

Faruk hocaya katılmamak elde değil..Bülent'in paylaştığı videolar'ı iyice incelemenizi ve uygulamanızı öneririm kesilikle bir sonuç çıkaracaksınız.
    AYJET FLYING NINERS
    EMIRHAN KÖKSAL

Evet hani mantiken olagan ustu bir durum oluyor suanda ama ne bileyim yapamadim iste bir suru oneri geldi saolsun yardim etti herkes. http://www.sanalpilot.com/forum/show...icore-Problemi Bu topicdede tartismistik hatta konuyu ama ne yaptiysam yaranamadim pc ye. Benim derdim herzaman bu pc de herseyin max oldugu, butun guzel addonlarin bir arada oldugu bir fsx tecrubesydi. Ama gelinde bir bakin KJFK'de runway'de 23 fps aliyorum. :/
    Sistem Bilgisi

Senior Member mehmetcelbis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, Turkey.
    Berent Bey Merhaba

KJFK'de 23 FPS alıryorsan bu iyi bir sonuçtur.Bu fpsyi hangi addonlarla aldığını yazarmısın. Eğer tahmin ettiğim addonları yazarsan (PMDG ve AEROSOFT ürünleri gibi) 30 ile 40 FPS bekleme derim.
    Bülent Hocamın vermiş olduğu linkleri incele cevapları orada bulacağına eminim.FSX teki 20 FPS Fs9 daki 30 FPSye eşittir. Kendini de bu konu ile fazla üzme. FSX teki Displaydeki bütün ayarları Max. yaparsan
    bu sonuç kaçınılmaz olur. Bunları dışarıdan ekran kartının ayarlarını yaparak denersen daha iyi bir sonuç alırsın. FSX teki Display ayarlarını Ultra High yaparak bir de böyle dene derim.

Saygılarımla
    Konu mehmetcelbis tarafından (13-12-2013 Saat 05:40 ) değiştirilmiştir.
    Mehmet CELBIS-1964
    MSI MPG X570S EDGE MAX WIFI DDR4-AMD RYZEN 7 5700X 3,6-4,6 Ghz-32GB CRUCIAL BALLISTIX DDR4 4000 Mhz-SAPPHIRE RX 6700XT NITRO 12GB GDDR6 192Bit DX12-CRUCIAL P5 PLUS 1TB NVMe M2 SSD-SCANDISK ULTRA 3D 1TB NVMe M2 SSD-H.POWER 80+BRONZE 1000W-SHARKOON ELITE SHARK CA200M KASA
    32inch GAMEBOOSTER GB-327LCQ-H LOGITECH X52 Professional H.O.T.A.S. - FLIGHT RUDDER PEDAL - WINDOWS11 PRO 64BİT

Alıntı mehmetcelbis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Berent Bey Merhaba

KJFK'de 23 FPS alıryorsan bu iyi bir sonuçtur.Bu fpsyi hangi addonlarla aldığını yazarmısın. Eğer tahmin ettiğim addonları yazarsan (PMDG ve AEROSOFT ürünleri gibi) 30 ile 40 FPS bekleme derim.
    Bülent Hocamın vermiş olduğu linkleri incele cevapları orada bulacağına eminim.FSX teki 20 FPS Fs9 daki 30 FPSye eşittir. Kendini de bu konu ile fazla üzme. FSX teki Displaydeki bütün ayarları Max. yaparsan
    bu sonuç kaçınılmaz olur. Bunları dışarıdan ekran kartının ayarlarını yaparak denersen daha iyi bir sonuç alırsın. FSX teki Display ayarlarını Ultra High yaparak bir de böyle dene derim.

Saygılarımla
    Tesekkur ederim ama hic addon yokkken boyleydi. Ki bu normalse yapacak bisey yok . X-plane i sevdim, hosuma gitti bakalim. Tekrardan ogrenmeye calisiciaz o kadar alisilmisti fsx'e.
    Sistem Bilgisi

Senior Member
    Yer
    Istanbul, Turkey.
    Bu sistemle çok daha performanslı çalışması lazım yukarıda da denildiği gibi.Kesin birşeyler eksik.

FSX teki 20 FPS Fs9 daki 30 FPSye eşittir.
    Çok doğru bir tespit, FSX, FS9 a göre çok daha akıcı sonuçlar veriyor frame bazında kıyaslayınca..FS9 15FPS ile adeta slideshow haline gelen bir iniş FSX te gözü çok fazla rahatsız etmeden sizi tatmin edebiliyor.

X -Plane içinde bir CRJ ve bildiğim kadarıyla şuan yapım aşamasında olan bir 737 classic var iyi denilebilecek ürün olarak..Ben uçuş dinamikleri çok övüldüğü için kısa bir süre kullandım..En hoşuma giden kısım, ışıklandırma ve pistteki eğimi simule ediyor oluşuydu açıkçası..Anlık olarak duruma göre hesaplama yapan bir çok simulator gibi, buda rudderı simule ederken zorlanıyor.Gerçek hayyattaki rudderı tam olarak simule edemiyor malesef..İyi hazırlanmış air dosyası olan FSX uçakları bir nebze daha başarılı diyebilirim kendi denemelerime göre o konuda X plane uçaklarına göre..Sonuçta Full motion profesyonel eğitim simulatorlerini bile ne kadar övsekte yere 100feet kala(kıç. hissiyatının iyice devreye girdiği anda) uçuş dinamiklerinin gerçeklikten uzak olduğunu söylüyor tanıdığım herkes..Bu yüzden çok daha fazla seçenek olan, FSX i sadece uçuş dinamikleri anlık hesaplanıyor diye X-Plane ile değişmedim..PMDG737NGX, A2A Cessna172, A2A P51Mustang, Aerosoft DA20, sadece şu 4 uçak için bile FSX de uçabilmek için, tweak araştırmaya, kurcalamaya değer derim ben..
    Konu turkisheagle tarafından (13-12-2013 Saat 14:28 ) değiştirilmiştir.
    Burak

Alıntı turkisheagle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu sistemle çok daha performanslı çalışması lazım yukarıda da denildiği gibi.Kesin birşeyler eksik.

Çok doğru bir tespit, FSX, FS9 a göre çok daha akıcı sonuçlar veriyor frame bazında kıyaslayınca..FS9 15FPS ile adeta slideshow haline gelen bir iniş FSX te gözü çok fazla rahatsız etmeden sizi tatmin edebiliyor.

X -Plane içinde bir CRJ ve bildiğim kadarıyla şuan yapım aşamasında olan bir 737 classic var iyi denilebilecek ürün olarak..Ben uçuş dinamikleri çok övüldüğü için kısa bir süre kullandım..En hoşuma giden kısım, ışıklandırma ve pistteki eğimi simule ediyor oluşuydu açıkçası..Anlık olarak duruma göre hesaplama yapan bir çok simulator gibi, buda rudderı simule ederken zorlanıyor.Gerçek hayyattaki rudderı tam olarak simule edemiyor malesef..İyi hazırlanmış air dosyası olan FSX uçakları bir nebze daha başarılı diyebilirim kendi denemelerime göre o konuda X plane uçaklarına göre..Sonuçta Full motion profesyonel eğitim simulatorlerini bile ne kadar övsekte yere 100feet kala(kıç. hissiyatının iyice devreye girdiği anda) uçuş dinamiklerinin gerçeklikten uzak olduğunu söylüyor tanıdığım herkes..Bu yüzden çok daha fazla seçenek olan, FSX i sadece uçuş dinamikleri anlık hesaplanıyor diye X-Plane ile değişmedim..PMDG737NGX, A2A Cessna172, A2A P51Mustang, Aerosoft DA20, sadece şu 4 uçak için bile FSX de uçabilmek için, tweak araştırmaya, kurcalamaya değer derim ben..
    Oyle bir anlattinki tekarardan denemeye ikna ettin En iyisi ikiside yuklu kalsin. FSX'e tweakle ugrasirken ivao'da x-plane ile ucarim.
    Konu Berent Ozkent tarafından (14-12-2013 Saat 12:14 ) değiştirilmiştir.
    Sistem Bilgisi