3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Pilotluk Eğitimine İlk Adım

Herkese merhabalar,
    1-2 yıl içerisinde pilotluk eğitimi almak istiyorum. X Plane 10 ve Microsoft Flight Simulator X gibi simülasyonların bu eğitim için bir katkısı olur mu?
    Eğer olursa size göre en iyisi hangisi?
    http://www.mypilotstore.com/mypilotstore/sep/8575 --> linkindeki bu simülasyonlarda kullanılan aletlerin bana eğitimimde katkısı olur mu?
    http://www.pilotedge.net/ ---> ATC sistemini online uygulatan bu sitenin yararı olur mu?
    Sizlerin önerileri ne olur Pilotluk eğitimi için.

Değerli cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

Senior Member hakan737 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul, Turkey.
    Simulasyonlar aslne eğitim için tasarlanmış yazılımlardır. Bizim "hobi" olarak kabul ettiğimiz MSFS, Xplane özünde amatörler için hazırlanmış ancak genel prensipleri açısından gerçek pilotaj eğitimlerinde bazı temel unsurlar açısından kabul edilebilir bir araç olmaya namzet programlardır. Tamamen bakış açısına bağlı. Prepar3D ise, xplane ve MSFS yanında tam tersine (diğer forum konusundan araklayarak) aslında ticari olarak pilot eğitimine yönelik bir simulasyon olup, hobi olarka yapanlar için de bir versiyon haline gelmiştir.

MSFS (microsoft flight simulator), bazı eklentileri ile hali hazırda temel uçuş eğitimlerinde oryantasyon veya sanal pratik yapmak üzere bazı uçuş okulları ve bazı hava kuvvetlerinde kullanılmaktadır. Bu bağlamda, FS'i ancak bazı bilgileri kavramak ve pekiştirmek adına kullanmakta fayda vardır. Bunun ötesinde FS'den çok fazla şey beklememek gereklidir.

mypilotstore'daki aletlerin eğitime hiçbir katkısı olmaz! gerçek uçakların kumanda şekilleri ve hissiyatı farklı olduğu için sizde negatif etki yaratması mümkündür.

Pilotedge, belirli bir bölgede gerçek (aktif yada emekli) hava trafik kontrolörlerinin belirli bir aylık ücret karşılığında servis verdiği online uçuş platformudur. Ancak bu platform hobi yada eğlence amaçlı olmadığı gibi doğrudan eğitim amaçlı da "değildir"!!!. Pilotedge, profesyonellere yönelik olarak organize olmuş, uzun süre uçmayan veya belli dönemlerde melekelerini kaybetmiş "lisanslı" pilotların, yeninden gerçek hava sahasına çıkmadan önce alıştırma yapmaları ve geçii acemiliklerini atmaları için bir yerdir. Elbetteki eğitim alan pilotları da desteklemektedirler ancak kesinlikle bu konuda eğitim sürecinde olmak(yani uçuş okulu öğrencisi olarak olayın farkında olmak) yine motivasyon, deneyim ana amaç konusunda olumlu bir etkisi olması için faydalı olacaktır.
    Pilotedge, Vatsim veya IVAO gibi amatörlere yönelik değildir. (merak edenler için)
    Konu hakan737 tarafından (02-12-2013 Saat 09:33 ) değiştirilmiştir.
    Hakan 737 Güven İstanbul-1970
    TURKSIM Turksim Sanal Havacılık Akademisi

çok teşekkürler Hakan Bey bilgiler için.

Bu Konudaki Etiketler