Sayfa 2/5 İlkİlk 1234 ... SonSon
44 sonuçtan 11 ile 20 arası
    Senior Member hakan737 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul, Turkey.
    Bbiber hocaya destek vermek için didinenler bu kadar detalı kaynak bulamazken, bu adamlar nasıl bu kadar detaya erişmişler?!?
    Hakan 737 Güven İstanbul-1970
    TURKSIM Turksim Sanal Havacılık Akademisi

Senior Member thy163 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    IZMIR, Turkey.
    Belki resmi kanallar yoluyla iletişime geçtiler ya da çalışma prensipleri buna benzer birşeydir..

Senior Member thy163 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    IZMIR, Turkey.
    Denedim; şahane olmuş, yer kaplamaları çok iyi, alanın etrafını da yapmışlar ayrıca, körüklerde hareketli olmuş; adamlar yapmış, ellerine sağlık, belli detaylı çalışmışlar üzerinde...

Senior Member Batur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, Turkey.
    Bir tane de fs9 icin olaydi, iyidi !
    Batur
    A319-A320-A321
    OFFLINE PILOT

Merhaba,
    Yıllardır sanal pilotlar olarak kahırlanıyorduk bizim Hava alanlarını neden yapmıyorlar diye sonunda yapmışlar ilk bakışta güzel bir çalışma olduğu düşüncesi oluştu bende. Henüz tam detaylı denemedim. Havaalanı ve cevresinin yüksekliğini deniz kenarına uyumlu hale getirmişler güzel olmuş. ORBX Global Vector kullananlar GLOBAL VECTOR'un ayarlarından LTBA için yüksekil uyumunu disable etmeleri gerekir. Ayrıca Vector'unda 1.10 versiyonu çıktı ayarlamalar yapılabiliyor.

Ülkemize daha çok sanal uçuş çekeceğini ve dolayısıyle İstanbulumuzu tüm dünyaya tanıtmada katkısı olacağı düşüncesindeyim. Antalyadan sonra İstanbulunda resmi bir ticari kuruluş tarafından sanal Hava alanı yapılmış olması bize sanal havacılar olarak moral olacağınıda düşünüyorum.
    Arkadaşlar, daha önce bu hava Havaalanı hakkında bazı gereksiz kıysalamalarda bulunulmuştu o kıyaslamayıda doğru bulmuyorum (Elma ile Armut kıyaslaması gibiydi) Biber ve Ahmet hocamızın LTBA sını elbette aynı heycanla bekliyoruz ve onların emeğinin ne kadar çok olduğunu taktir etmemiz gerektiğininde bilincindeyiz. Ama ticari bir kuruluşunda aynı ürünü yapması rahatsız etmez, aksine ticari amaçla da olsa ülkemizin önemsendiğinide görmek bizi sevindirir ancak.

Ciddi anlamda sanal havacıların bu ürünü diğer metodlara tenezzül etmeden ücretini ödeyerek alacaklarından emin olmakla birlikte temennim hiç olmazsa ülkemizle ilgili ürünleri diğer yollardan temin etme eğilimine tenezzül etmemeleridir. Bu davranışla evrensel dünya değerlerine saygılı ve uyumlu olduğumuzu gösterebilir ve hakkımızda bir takım negatif önyargıları da kırmaya katkıda bulunabiliriz diye düşünüyorum, ayrıca insanların ekmek parası kazanmak zorunda olduğunuda unutmamak gerek. Amatör üreticilerin el emeğinin karşılığı ise taktir edilmeleri ve başarılarını paylaşmaktan aldıkları hazdır.
    Herkese zevkli ve kazasız uçuşlar diliyorum.

Merak eden arkadaşlar için bir video hazırladım iyi seyirler.

https://www.youtube.com/watch?v=kMR2...PVe_VQlMsjyjRw
    Konu Mendoza tarafından (09-03-2014 Saat 11:21 ) değiştirilmiştir.
    Hikmet Cercevik

Intel i7 4790K@4400Mhz | 16GB DDR3@1600Mhz | Asus Strix nVidia GTX980ti @1216 MHz 6Gb | Asus-VG278HE 27" LCD Monitor@144Hz 3D| Crusial 1TB SSD | Raptor 300Gb HDD | WD 3TB HDD | Windows 10 professional 64bit | Prepar3D v2.5

Member
    Yer
    Ankara, Turkey.
    Tek kelimeyle verilen parayı kuruşu kuruşuna hakeden bir scenery olmuş. Zaten simmarketde daha 12 saat olmadan 1. sıraya yükseldiler satış sırasında. Frame dostu hiçbir takılma ve kasma söz konusu değil (ayarlar sonda) rex+orbx ftx global+orbx ftx global vector+active sky next . Çok detaylı güzel bir çalışma olmuş. Destek için para verilip alınmalı.

Junior Member
    Yer
    Istanbul, Turkey.
    Bende aldım. Tek kelimeyle harika bir scenery .
    Erkan Bolukbaşı
    Istanbul - 1978

Senior Member Ferdi Vefa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    , Turkey.
    Arkadaşlar selamlar. Uzun zamandır TC-YAG uçağımızı Drukair'e wetlease ettiğimizden Paro cıvarlarında buralardan uzak uçuyorum Dün tesadüfen duydum LTBA çalışmalarını. Sağolsun Mendoza arkadaşımızın Youtube 'a yüklediği meydan turunu seyrettim. Taxi2Gate firması ürünü bugüne kadar hiç kullanmadığımdan bilmediğim firmaydı. Göründüğü kadarı ile herhalde şu ana kadar yapılan en güzel scenerylerden birisi. Diyecek hiç bir şey yok. Adamlar Kule önündeki Foxtrot üzerindeki senelerdir var olan yamayı bile yapmışlar. Sanki alan harici etraf binalarıda yapılmış gibi. Veliefendi, CNR, Ataköydü herhalde o gözüken yerler ?????
    Sevgili Biber'in de bu arada LTBA çalışması olduğunu burdan okudum. İkisinin çakışması şanssızlık olmuş gibi gözüksede yıllardır tanıdığım ve başından beri bu hobiye gerçek bir amatör gibi yaklaşan ve buna sürekli destek veren Hakan, Arslan, Haşmet, ben ve daha birçokları Biberin çalışmasını heycanla bekliyoruz.
    Mendoza çok güzel bir şekilde payware freeware görüşünü dile getirmiş. Katılmamak mümkün değil. Çok hassas bir konu. Biz son kullanıcılar kimseyi gücendirmeden hevesini kırmadan pazardan kaçırmadan elimizden gelen desteği vermek zorundayız.Sonuçta bu işlerden en kazançlı kişiler bizler oluyoruz. Pay ve freewareler olmadan default'larla bu hobi olma

ADMİN biber - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, 1966
    Taxi2gate LTBA scenery'si camiamıza hayırlı uğurlu olsun. Bol trafikler ve canlılık getirsin.
    Türkiye gibi büyük bir ülkenin sanal havacılık camiasında hak ettiği yeri alması ancak yeni yapımlarla mümkün oluyor.
    Özenli ve güzel bir çalışma olduğu aşikar, pcde de iyi performans veriyor.

Müsadenizle konu dışına çıkarak bir iki cevap vereyim:
    - Hakan Güven hocam forumda destek çağrısı yaptıktan sonra elimize değerli dostlarımızdan pek çok teknik ve görsel bilgi geldi ve bunları yeni çalışmalarda memnuniyetle kullanacağız.
    - Hikmet hocam , sanal havacılık camiasında yenilikleri takip edip bizimle sıcağı sıcağına (ve de görsel) olarak paylaştığın için sanırım hepimiz kendimizi şanslı hissediyoruz, teşekkürler.
    - Ferdi hocam, teşekkürler ağabey , Ahmet Özler hocamla birlikte hayatın gerçekleri müsaade ettiği ölçüde bizler de heyecanla çalışıyoruz. 2013 yılı olduğu gibi 2014 yılının da yeni tasarımlar açısından bereketli bir yıl olacağına inanıyorum.
    http://www.sanalpilotuz.biz/deneme1/image.php?type=sigpic&userid=3&dateline=1336667157

Member
    Yer
    istanbul, Turkey.
    Merhaba ,

Bende dün ilk çıktığı anlarda alanlardan biri olarak çok beğendim. Üzerinde çok çalışılmış gerçekten güzel bir iş çıkmış ortaya.

Fakat ilk izlenim olarak bütün gate ler ve parkingler small ve medium ve large olarak tanımlı. Şimdi gerçekte bilgidim kadari ile heavy gate lerde var (218 - 219 - 222- 224 -226 - 229 / R1 - R2 vs ) Fakat buralara PMDG 777 ile yaklaştığımızda GSX aktif olmuyor alanlar heavy olmadığından dolayı.

Selamlar,
    Safak Cayli