Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
38 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Ixeg 737 cl

Senior Member btuncel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Eskisehir, Turkey.
    Orasi tamam sıkıntı yok. Konunun baslangicindaki cumleye takilmistim...

Sent from my Note 3 using Tapatalk Pro

Senior Member
    Yer
    istanbul, Turkey.
    Pardon ozaman Fsx iste birseylere bulastimi takilmalar oluyor

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Yucel TURK
    TA1AYE

Alıntı btuncel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şeyi çok anlamadım... Mikropsoft zaten fsx'e destek vermiyor ki...

Sanırım başka bir şey kastettiniz ama ben anlayamadım.

BU arada paylaşım için teşekkürler....
    Burak hocam o gün fsx hakkindaki düsüncelerimi paylasmak istemistim. Yücel hocanin belirttigi gibi ürünün fsx ile alakasi yok.

Alıntı YucelTurk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pusuya yatmış bekliyorum 732 de shared cockpit ile ucuyoruz ancak bunun heyecanı baska olacak sanırım
    Bu nedenle Fsx'e kurus yatirim yapmiyorum.
    Senol Aydogan/EDSB

Aviate - Navigate - Communicate

737NG bekliyorum hala; ama ne yazık ki daha üreten ve üretmeyi düşünen çıkmadı. x737 gerçekten harika bir uçak ve bedava olması da bunu katmerliyor; ama insan PMDG'deki gibi 3D kokpiti çok arıyor . 732'de ne yazık ki hiç ilgimi çekmiyor. Artık bir 737NG üreten çıkana kadar 737CL ile "idare" edeceğiz.
    Konu Haluk Sarisel tarafından (15-12-2014 Saat 20:50 ) değiştirilmiştir.
    Intel i7 4790K @4.4 GHZ - Nvdia GTX 1070 8GB 256Bit - 1600MHz 32GB Ram

Senior Member hakan737 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul, Turkey.
    732 xplane demidir? ayrıca candır 732 ) sperry 77'mi sperry 177mi otopilot modülünde?
    Hakan 737 Güven İstanbul-1970
    TURKSIM Turksim Sanal Havacılık Akademisi

Alıntı hakan737 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    732 xplane demidir? ayrıca candır 732 ) sperry 77'mi sperry 177mi otopilot modülünde?
    X Plane'de hocam ve X Plane Store'da 47$'a satılıyor. Sevmememin sebebi FMC sistemi yok uçakta (bildiğim kadarıyla). Ekstra bir eklentiyle o klasik otopilot sistemine sahip olabiliyorsunuz. 10$'dı zannedersem o da. Yani toplam 57$'a tam işlevsel bir 732'ye sahip olabiliyorsunuz.
    Konu Haluk Sarisel tarafından (15-12-2014 Saat 22:52 ) değiştirilmiştir.

Senior Member
    Yer
    istanbul, Turkey.
    732 gercekten candir Kisilere gore degisir ama vor to vor ucmak ve klasik ucaklari sevmek candir kelimesinin izahidir. Sperr 77 nin gelismis versiyonu sanirim bu konuda fazla bilgim yok. 77 ile 177 arasi gibi geldi bana Sesleride muhtesem ayrica. Moturu strese sokmayada gelmiyor kapaniveriyor hemen air start tecrubesi yasiyorsunuz. Genel olarak basarili buldum. 734 u bekliyorum. Shared kokpit olayi muhtesem ancak ek bi ozellik x plane icin parali bir eklenti 4 5 ucakta calisiyor simdilik.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Yucel TURK
    TA1AYE

Senior Member hakan737 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul, Turkey.
    Eğer otopilot modülü digital göstergeli ve V/S özelliği varsa sperry 177'dir, geliştirilmiş versiyon yani. Sperry 77 ise en temel otopilotlardna birisidir, CWS esasına göre çalışır. Fakat bir araştırın bakalım 732 için Xplane'de INS var mı? varsa VOR-to-VOR uçmak yerine FMC'den önceki uçuş hayatının otomatik navigasyonun zevkini yaşarsınız üstelik herhangi bir airac vs gerektirmez sadece elinizde koordinatlar olsun yeter. Varolan INS sistemleri Carousel CIVA INS'di eski ama sağlam bir ücretsiz eklentiydi, xplane'de çalışrmı bilmem. Paralı olanı bildiğim kadarıyla yok. ISG'nin 732 için FMC ünitesi var ama honeywell modeli (yani 734'deki değil) değil universal modeli, işlev aynı ama görünümü farklı belki uyar xplane'e

(eskisi gibi vakit ayıramıyorum ne uçmak için ne de harita, chart vs toplamak için oksa INS'i tercih ederim. Şahsen sanal uçuşta ND'den bütün yolu seyretmeyi seymiyorum! biraz kafa çalıştırmak, aletlerle göstergelerle haşır neşir olmak lazım cidden insanın kafasının içinde o harita şekil buluyor,doğrumu yanlışmı yaptım endişesini yaşayıp ayırdığınız vaktin değmesine çalışıyorsunuz. )
    Hakan 737 Güven İstanbul-1970
    TURKSIM Turksim Sanal Havacılık Akademisi

Alıntı hakan737 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eğer otopilot modülü digital göstergeli ve V/S özelliği varsa sperry 177'dir, geliştirilmiş versiyon yani. Sperry 77 ise en temel otopilotlardna birisidir, CWS esasına göre çalışır. Fakat bir araştırın bakalım 732 için Xplane'de INS var mı? varsa VOR-to-VOR uçmak yerine FMC'den önceki uçuş hayatının otomatik navigasyonun zevkini yaşarsınız üstelik herhangi bir airac vs gerektirmez sadece elinizde koordinatlar olsun yeter. Varolan INS sistemleri Carousel CIVA INS'di eski ama sağlam bir ücretsiz eklentiydi, xplane'de çalışrmı bilmem. Paralı olanı bildiğim kadarıyla yok. ISG'nin 732 için FMC ünitesi var ama honeywell modeli (yani 734'deki değil) değil universal modeli, işlev aynı ama görünümü farklı belki uyar xplane'e

(eskisi gibi vakit ayıramıyorum ne uçmak için ne de harita, chart vs toplamak için oksa INS'i tercih ederim. Şahsen sanal uçuşta ND'den bütün yolu seyretmeyi seymiyorum! biraz kafa çalıştırmak, aletlerle göstergelerle haşır neşir olmak lazım cidden insanın kafasının içinde o harita şekil buluyor,doğrumu yanlışmı yaptım endişesini yaşayıp ayırdığınız vaktin değmesine çalışıyorsunuz. )
    Satılan eklenti CIVA Navigation System olarak geçiyor Hakan hocam. Fotoğrafı da şu:
    Konu Haluk Sarisel tarafından (15-12-2014 Saat 23:30 ) değiştirilmiştir.

Senior Member
    Yer
    istanbul, Turkey.
    Mevcut sistem sperry 77 sanırım. V/s manual.
    İsim:  sperry 77.jpg
Görüntüleme: 450
Büyüklük:  16.8 KB (Kilobyte)
    Yucel TURK
    TA1AYE