38 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Ixeg 737 cl

Threaded View

Senior Member hakan737 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul, Turkey.
    Evvet aynen budur, ücretsizi varsa onu tercih edin, yok buna bütçe ayırabiliyorum derseniz ne kadar olduğunu bilmiyorum ama isterseniz alın. INS, koordinatlar arasında navigasyon yapmanıza yarar. VORların üzerinde intersectionlarda, waypointlerde bir koodinat görürsünüz işte bu alet koordinattan koordinata gitmenizi sağlar. Böylece yolboyu haritanız varsa veya bütün yolun koordinatlarını routefinder gibi bir yerden almışsanız INSin kullanım şekline göre numaralandırır ve uçarsınız. Çok detayına girmiyorum öğrenmek isteyen varsa diye. Unutmadan 9 waypoint hafızası vardır, 0-1-2-3-4-5-6-7-8-9---sonra yine 0'a döner, bu yüzden ilk 5 tanesi geçildikten sonra 0-1-2-3-4-5e takip edenler girilir. FROM/TO da görülen rakam yani "01", 0'dan 1'e demektir. bir sonraki 12 oalcak 1den 2'ye. arada size kestirme bir yol mu verildi, hemen kullanım usulune göre örneğin 3'ü uçarken 7'ye gideceksiniz ilgili komutu girip 37 yaparsını 3'den 7'ye yani Elinizdeki rotayı her waypoint için numaralandırır ve takip edersiniz...bir deneyin derim yada videosunu izleyin.

Sperry 77 için; evet sperry 77'nin kontrol paneli budur. V/S yoktur onun yerine flight director'de tırmanma açısını gösteren bir ayar vardır üzeri sarı olan. CWS olduğu için lövye verildiği kumanda da kalır nautral'e dönmez kendi kendine. Böylece pilot istediği açıyı ve varyoyu tutturduğu zaman elini gevşetir, löyve o şekilde kalır.AP sadece altitude hold konumunu tutar irtifa olarak.
    Konu hakan737 tarafından (15-12-2014 Saat 23:05 ) değiştirilmiştir.
    Hakan 737 Güven İstanbul-1970
    TURKSIM Turksim Sanal Havacılık Akademisi