Sayfa 3/3 İlkİlk 123
30 sonuçtan 21 ile 30 arası
    Senior Member btuncel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Eskisehir, Turkey.
    Alıntı hakan737 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    DX11, 64bit işletim sistemi, super hızlı CPUlar, elektrik tüketim canavarı PSUlar, ıvırı zıvırı derken hayli kabarık bir faturada beraberinde gelecek, o kesin.
    O da ayrı bir gerçek hocam...

Bu arada Crosfire ve SLI desteğini de unutmayalım...

Alıntı hakan737 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    DX11, 64bit işletim sistemi, super hızlı CPUlar, elektrik tüketim canavarı PSUlar, ıvırı zıvırı derken hayli kabarık bir faturada beraberinde gelecek, o kesin.
    Karamsar olma Onlarda gelişiyor ve A+++ oluyor
    Berhan Dönmez
    ATPL(A),F27,B737,A306,A310.

ADMİN biber - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, 1966
    Prepar3d v2 hayırlı olsun.
    PMDG'nin P3D uyumlu ürünler çıkarması bir eşik olacak.
    V2 kullanan arkadaşlarımız (ayrı bir topikte de olabilir) izlenimlerini yazar mı lütfen? Çalışan çalışmayan addonlar(uçaklar, sceneryler vs) hakkında bilgi verir misiniz?
    http://www.sanalpilotuz.biz/deneme1/image.php?type=sigpic&userid=3&dateline=1336667157

Alıntı biber Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Prepar3d v2 hayırlı olsun.
    PMDG'nin P3D uyumlu ürünler çıkarması bir eşik olacak.
    V2 kullanan arkadaşlarımız (ayrı bir topikte de olabilir) izlenimlerini yazar mı lütfen? Çalışan çalışmayan addonlar(uçaklar, sceneryler vs) hakkında bilgi verir misiniz?
    Biber hocam hakkında bilgi vereceğiz de şöyle şimdilik arızalarla uğraşıyoruz :-) az düzelsin hele testler başlayacak. Şöyle LTAC2013 görünürde çalışıyor güzelde görünüyor ama diğer Havaalanlarımız görünmez oluyor tektürler başka formata çevirince görünecek zannettim ama olmadı sanırım modelden kaynaklanıyor detaylı bir bilgiye ulaşamadım neden görünmüyorlar diye.
    P3D2 DX11 ile performans FSX ve P3D den en az 25% daha iyi olduğunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim. HDR ve volumetric fog çok güzel insan sis ve bulutun içinden uçtuğunu hissediyor bu gerçekçi olmuş. Birde FSX ten tanıdığımız baş ağrısı bulutların titremesi tarih olmuş. Dağların arasındaki sisler ve bulutlar gerçekçi.
    Yalnız ORBX-FTX Global ve REX olmazsa olmazlar bunlar olmadan çok kötü durumda default yer kaplaması acayip tiksindirici geliyor insanı hobiden bile soğutur. Bu nedenle satın alacak arkadaşlar mutlaka FTX-Global ve REX de satın almalı eğer şimdiye kadar almamışsa. Bu iki üründe P3D2 ile uyumlu halde.

Bir kaç tane önemli bugler var onlar giderilmesi gerek, mesela bazen ekran kararıyor görüntü var ses yok o zaman mecburen simülatörü kapatmak gerekiyor, bazen abuk sabuk objeler geliyor bunun geçici çözümü var ama kalıcı olarak çözülmedi. Henüz Payware uçak hiç denemedim zaten tam uyumlu Payware uçakta yok şu an. Airbus X Extended i deneyeceğim ama uyumsuz olduğunu zannediyorum.
    İlerde denedikçe yeni bulguları yazarım. Genel olarak iyi bir simülatör olma yolunda diyebilirim. Fiyatına gelince çokta pahalı değil diye düşünüyorum P3Dv1 den upgrade olmaması da o kadar abartılı değil ve mantıklı diye düşünüyorum çünkü FS2004 ten sonra FSX içinde upgrade veya iskonto görmemiştik hatta 1995 ten beri her seferinde yeniden satın aldık ve sonunda da dükkanı kapattı gitti Bill amcamız. Yalnız asıl cebimizi yakacak olanlar addon lar :-)

Herkese selamlar
    Hikmet Cercevik

Intel i7 4790K@4400Mhz | 16GB DDR3@1600Mhz | Asus Strix nVidia GTX980ti @1216 MHz 6Gb | Asus-VG278HE 27" LCD Monitor@144Hz 3D| Crusial 1TB SSD | Raptor 300Gb HDD | WD 3TB HDD | Windows 10 professional 64bit | Prepar3D v2.5

ADMİN biber - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, 1966
    çok teşekkürler hocam.
    DXT texture'a sahip FSX sceneryleri DDS texture'a çevirmeyi planlıyorum. Bu arada P3D yi alıp denemelerini yapıp, bir şekilde uyumlu hale getiririm. Bildiğiniz gibi DX10 preview mode da özellikle gece texture problemleri oluyor zaten.
    http://www.sanalpilotuz.biz/deneme1/image.php?type=sigpic&userid=3&dateline=1336667157

Senior Member
    Yer
    Istanbul, Turkey.
    Alıntı Mendoza Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yalnız asıl cebimizi yakacak olanlar addon lar :-)
    Hikmet ağabey addon konusunda v1 deki hile bu sürümdede uygulanabilirmi onu da deneyebilirseniz memnun oluruz.
    Soner YILDIRIM
    THY054T (LTBA)

Biber hocam evet DX11 dede gece tektürler de sorun oluyor başka bir teknik gerekiyor sanırım. Havaalanlarımızı güncelleyeceğiniz haberide beni çok çok sevindirdi ellerinize sağlık. Bu vesile ile tüm Havaalanı mühendislerimizede çok teşekkür ediyorum.

Soner'cim bahsettiğin uygulamayı güncelledim download edebilirsiniz ama o uygulama sadece Prepar3D yi FSX miş gibi gösteriyor şayet addon Prepar3D ile uyumsuzsa ona yapacak birşey yok. Ama denenebilir. EZCA camere addon da çalışıyor ama ufak bir sorun var oda rahatsız edici ECZA ile camera geçişi yaparken görüntü göz kırpıyor (hızlı bir şekilde kararıp geri geliyor). EZCA nın yapımcısıda öldümü kadlımı v2 çıkaracaktaı ama bır yıla yakındır ne ses ne seda var.
    Konu Mendoza tarafından (28-11-2013 Saat 19:33 ) değiştirilmiştir.
    Hikmet Cercevik

Intel i7 4790K@4400Mhz | 16GB DDR3@1600Mhz | Asus Strix nVidia GTX980ti @1216 MHz 6Gb | Asus-VG278HE 27" LCD Monitor@144Hz 3D| Crusial 1TB SSD | Raptor 300Gb HDD | WD 3TB HDD | Windows 10 professional 64bit | Prepar3D v2.5

Autogen lerin yaklaştıkça zırt pırt yerden hortlamalarınıda düzeltmişler gayet sakın bir ortamda uçuyoruz bunu unutmuşum yazmayı. Yalnız Prepar3D v2 tam stabil olmamış henüz, beklenmedik zaman ve yerde CTD olabiliyor. Malesef anti aliasing de NVIDIA Inspector ile ayarlanmıyor bu nedenle sadece Prepar3D ile anti aliasing ayarı yapabiliyoruz buda görüntüde tam kaliteyi alamıyoruz ama üzerinde çalışıp ve nVidia ile irtibat halindelermiş.
    Ha bu arada Aerosoft Extendedi denedim görünürde çalışıyor gibi ama 5-10 dakika sonra simulator crash oluyor, Aerosoft tanmı Prepar3D denmi kaynaklanıyor belli değil çünkü başka uçaklar ile de simulatıor crash olabiliyor bunuda düzeltirler umarım.
    Hikmet Cercevik

Prepar3D konusunda daha fazla bilgi verebilir misiniz? Nasıl bir simülasyondur?

Senior Member
    Yer
    Istanbul, Turkey.
    30cm Ground Texture 4K Test Video

http://www.youtube.com/watch?v=t33I7qcmn8E
    Soner YILDIRIM
    THY054T (LTBA)