Baktım kimseden ses gelmiyor basit gibi görünse de Görerek bi konu acayım dedimarkadasların tip eğitimleri ile ilgili bizlere yansıttıkları leblebiler cok degerli ve güzel..bunun yanı sıra ucus kurallarına ve benzer paylaşımlara da önem vermek gerektiğini düşündüm bu tip paylaşımlara da ilgisi olan arkadaslar için faydalı olabilir vaktim dogrultusunda bu tip temel konularda haplar sunacagım.. evet ilk leblebim geliyor..

Leblebi: Görerek uçuş şartlarında (VFR - Visual Flight Rules) gün doğumu ile gün batımı arasında gercekleştirilir son kalkış gün batımından 30 dakika önce olacak şekilde planlanır.. ilk ve özel oldu))

Not: Degerli Biber hocamız güzel bir paylaşım platformu actı bu cok hoş ve yaratıcı oldu amacımız bence tek cümle de olsa bilgileri bilen bilmeyen tüm arkadaslar ile paylaşmak.. burada ki vaziyet bilgi ve paragraflar yarışı şeklinde olmayacak..olmamalıda.. bu acıdan bence birçok bilgiyi ve paylaşımı seven arkadaslar için de güzel oldu diyebiliriz çünkü bazı konularda özellikle de havacılık ile ilgili konuları içeren uzun yazılar yorucu kalıplar kimilerinde fikir bunalımlarına yanlıs anlasılmalara ve de en önemlisi hararetli ve yersiz tartısmalara neden olabiliyor. daha önce bazı ortamlarda bu tip benzer hadiseleri gördük işittik .. bu yüzden kavram kargasasına artık son diyelim böyle ortamlar yaratmadan hap gibi bilgi sunmak bazen iyidir.. bence de hoş oldu yani kısacası evet yada hayır? hayatta net olmak iyidir..sevgiler..