Yıllardır gecelerimize karabasan gibi çöken bu sorunun benim keşfedebildiğim iki cevabı var , paylaşayım ;

A. Eşiniz bilişim dünyasına yakın ise , kendisine bir pc / laptop / tablet bilgisayar alınız . ( Sanal havacılık pahalı bir uğraştır $$$ ! Yatırım yapmadan keyif alamazsınız )

Geçiş sürecinde O'na destek olarak bu cihaz ile yapmak isteyebileceği işlerde yardımcı olabilir ve yol gösterebilirsiniz . Kimi hanım sadece oyun oynamak ister , kimisi blog-forum takip eder , kimisi ise açar dergi-gazete okur. Hanımınızın eli cihaza alıştığında artık hiç sorun olmadan siz ana pc'nin başına geçerek uçuşlarınızı yapabilirsiniz .

B. Eşinizin TV ile arası iyi ise , özellikle kış ( dizi ) sezonunda bilgisayarınızı TV'nin bulunduğu odadan başka bir odaya taşıyınız . ( Ekonomik çözüm )

Bu çözüm için sizin dizi izlemiyor olmanız şart , aksi durumda uçamazsınız Eğer oda değiştirme imkanı yoksa , hiç ses çıkarmadan aynı odada da uçabilirsiniz ancak bu durumda eşinizin diziye vereceği tepkiler ve yapacağı paylaşımlar sizin dikkatinizi dağıtabilir . Bilgisayar taşıma işi için gerekçe olarak "Hayatım sen dizi izlerken rahatsız olma benim gürültümden" diyebilirsiniz ama asla "Ben yan odada uçarım , burası çok gürültülü oluyor" demeyin , ters tepecektir .

Ben yıllar önce A çözümünü uyguladım , o gün bugündür sorun yaşamıyorum ...

Hem A hem B çözümü aynı anda uygulanıyorsa size kalan zaman azalır , fark edilme riski artar dikkat . Bilişime eli yatkın hanımlar kısa sürede dizileri TV'den yayınlandığı zamanlarda 3 saat olarak değil internetten reklamsız şekilde 1 saat gibi bir sürede izlemeye başlıyorlar . Bu da size daha az zaman kalması demek oluyor aklınızda olsun . Böyle bir durum oluşur ise TV'de yayınlanan diziyi internetten izlemenin hem bant genişliği sarfiyatına sebep olarak gelecek faturaları kabartabileceğini , hem de bekleme/yükleme süreleri yüzünden çok verimli olmadığını eşinize anlatabilirsiniz .

Son not : Çözümlerin uygulanması sırasında sizde oluşabilecek hasarlardan bu satırların yazarı olan bendeniz ve site yönetimi sorumlu değildir