5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Kuzu Cargo Airlines - Aeroclassics 1/400 Tam Seri

Her bir modelden 100'er adet üretilmiştir.

Her bir modelden edinmek kolay olmasa da; buna değer!

Ne dersiniz?
    Ekli Resimler Ekli Resimler              

Senior Member
    Yer
    kayseri, Turkey.
    Ustadim oncelikle emeklerinize saglik suan kayserideyim izmirde bu tarz olcekli modelleri bazi yerlerden tedarik ediyor ve zevkime gore boyamasini yapiyordum. Fakat kayseride imkanlar kisitli ve kisitli olmasina ragmen ben yine boyama yapmak istiyorum bu kitleri internet uzerinden satin alacagim bir yer varmi ?biliyormusunuz bana yardimci olursaniz cok sevinirim... Gecen hafta arastirdim ama rastlayamadim.

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free
    Naci TOLGAY
    KAYSERI

Sevgili naci38 öncelikle ilginiz için teşekkür ediyorum. Yukarıda gördüğünüz modeller diecast tabir edilen ve yapılmış ve boyanmış olarak hazır satışa sunulan, metal 1/400 ölçekli modellerdir. Yapmak için değil ama almak için çok çalışmam gerekti.

Siz sanırım daha büyük ölçekli ve kendinizin boyayıp birleştireceği maket tabir edilen modellerden arıyorsunuz. Konu hakkında bilgi sahibi değilim. Ancak internet üzerinden arama motorlarını kullanarak daha önce kullandığınız bir marka ismi ve / ceya model numarası yazdığınızda özellikle yurtdışı kaynaklı birçok satış firmasına ulaşabilirsiniz. Eğer üzerlerine yapıştırılan decal tabir edilen yapıştırmalar için bir kaynak arıyorsanız, benzer şekilde aradığınız havayolu ismini yazarak decal ismini eklerseniz çok sayıda kaynağa ulaşabilirsiniz.

İyi akşamlar diliyorum.
    Selamlar.

Senior Member hakan737 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul, Turkey.
    NAci hocam, senin işini 1/144 Airfix A300B4 veya 1/200 Hasegawa çözer. Airfix A300'ü bulman zor olabilir çünkü artık üretilmiyor ama Ebay'da bulma şansın var. 1/200 Hasegawa A300B4 içinde aynı şey geçerli.

Az önce baktım 15$ civarında bir tanede markasını çözemediğim model var 1/144, sanıyorum Heller olması lazım.

EbayDa aratırken 1/144 A300 diye aratın çıkar.
    Hakan 737 Güven İstanbul-1970
    TURKSIM Turksim Sanal Havacılık Akademisi

Senior Member
    Yer
    kayseri, Turkey.
    çok teşekür ederim hakan hocam. ebay aklıma gelmemişti.

Bora hocam değerli zamanınızı ayırıp cevap verdiğiniz için ayrıca size de bir teşekürü borç bilirim, decal ile uğraşmıyorum kendim yapıyorum hepsini. ama aklıma yeni bir fikir geldi 3d yazıcı aldık gecen hafta şirkete, 3dsMax'de modelleyip(yada modellenmiş) bir teyyareyi oluşturacağım ve sonucuna bakacağım renklendirmesini de yapacağım işin güzel tarafı max parça alan kapasitesi 90-105 cm arasında idi.. body, kanatlar, kuyruk hepsini ayrı ayrı yapacağım max boyutta. tabi önce bir küçüğünü yapıp prototipini çıkartmak lazım sonucu burada paylaşırım hocam.

Herkese iyi akşamlar
    Sağlıcakla Hoşçakalın.
    Naci TOLGAY
    KAYSERI