10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Türk Şirketlerinin Bu Ölçekte Görülmemiş Modelleri

Merhaba Arkadaşlar,

Uzun yıllar devam eden biriktirme merakımı sizlerle paylaşabildiğim için mutluyum.

Modellerimi ve resimlerini beğeneceğinizi ümit ediyorum.

Keyifli seyirler.

Modeller 1/500 ve 1/400 ölçeklidir.

Selamlar.
    Ekli Resimler Ekli Resimler                     

Senior Member Faruk Işık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Eskişehir / İstanbul
    Çok ama çok güzeller.. Revell ile bu işe başlasam mı diye düşünüyorum artık ..

Senior Member hakan737 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul, Turkey.
    Çok güzel, seçme bir seri olmuş. AÇıkçası çoğu daha önce hiç görmediğim modeller.
    Hakan 737 Güven İstanbul-1970
    TURKSIM Turksim Sanal Havacılık Akademisi

ADMİN biber - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, 1966
    güzel modeller
    bu arada bir merakımı gidereyim , Sultan Air dışında bir havayolumuz 737-200 uçurdu mu ?
    http://www.sanalpilotuz.biz/deneme1/image.php?type=sigpic&userid=3&dateline=1336667157

Senior Member hakan737 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul, Turkey.
    VIPair uçurdu ama zaten SultanAir ile kardeş şirket oldukları için uçakları Sultan'da kaldı.
    Hakan 737 Güven İstanbul-1970
    TURKSIM Turksim Sanal Havacılık Akademisi

Hos koleksiyon, bilmiyorum ama eski boyamalar daha güzel geliyor bana.
    THY neden Retro boyamasi kullanmiyor anlamis degilim.
    Senol Aydogan/EDSB

Aviate - Navigate - Communicate

Yorumlar için teşekkür ediyorum.

Her biri için ortalama 6 ay beklemek zorunda kaldım.

Firmaların ürettiği modellerin oldukça kısıtlı sayıda kalması beni bu ve benzeri başka arayışlara sevketti.

Nereden ve nasıl temin edebiliriz?

Metehan Erdogan
    ISTANBUL

Senior Member N. Mehmet YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, Turkey.
    Çok güzel bir koleksiyonunuz var. Devamı varsa mutlaka bekliyoruz. Açıkçası diğer alanlarda olduğu gibi ben de sıkı bir retrocuyum. Keşke 1 tane değil birçok uçakta farklı dönemlere ait retro boyamalar görebilsek. Ya da Avrupa'da Lufthansa ve ABD'deki hemen hemen bütün legacy airline olarak bildiğimiz şirketlerin yaptığı eski uçakları müzeye verme olayı bizde de olsa, çok güzel olmaz mı?
    Nevher Mehmet Yılmaz
    İstanbul
    IACE 2012

Yorumlarınız ve forumuma katkılarınız için teşekkür ediyorum.

Kıymetli Nevher Mehmet Yılmaz; retro boyamalar veya özel boyamalar bildiğiniz üzere firmaların, marka ve pazarlama stratejilerinin ürünü olarak karşımıza çıkıyor. Ben de sizinle aynı fikirdeyim. İnternet üzerinden araştırdığınızda örneğin birçok farklı Türk Hava Yollları boyamasının olduğunu görebiliyoruz. Ben de bu boyamaların teknik olarak replikalarının yapılıp yapılamayacağı ve diecast model üzerinde uygulanıp uygulanamayacağı konusunda kontaklarım ile sürekli görüşüyor ve onları daha zor ve özel olanlarını yapmaya elimden geldiğince ikna etmeye çalışıyorum. Kendim böyle bir kabiliyete sahip olursam, çok daha özel modellere sahip olmak fikri beni heyecanlandırıyor. Şimdilik araştırma ve fikir aşamasında sürece katkı sağlıyorum diyebilirim. Ama iş tasarımın replikasını yapacak yetenekli arkadaşlarda bitiyor.

Kıymetli Metehan Erdoğan, işte süreç tam bu noktada başlıyor. Bu hobiye el becerisini de katan yetenekli eller ve beyinler var. Bir modeli hobiseverlerle buluşturmak istediklerinde bu modellerin boyamalarının ölçekli replikalarını bilgisayar ortamında hazırlıyorlar. Ben edindiğim birçok model için bu yönde daha önceden hazırlanmış decal (modellerin boyamalarının bir nevi yapıştırması veya çıkartması) olarak hazır bulunan bu çalışmaları kullandım. Modelleri kendiniz yapmak istiyorsanız veya hazır olarak almak istiyorsanız bu süreç ekonomik, zaman ve uğraş yönünden çok farklılıklar göstermektedir. Konuyla ilgili merak ettiklerinizi bana vborakececi@yahoo.com adresinden sorarsanız size daha detaylı bilgi verebilirim.

Selamlar.
    vbk