Sayfa 1/6 123 ... SonSon
53 sonuçtan 1 ile 10 arası
    Senior Member fatih.koz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, TR

Lightbulb FsX için genel öneriler ve eklentiler ...

Selamlar,

Uzunca bir direnişten sonra tam olarak FsX'e geçmeye karar verdim , gözümü karartıp sıfırdan kurulum yaptım . Haliyle ilk işim "uçulabilir" bir FsX elde etmeye çalışmak oldu , forumda daha önce yapılan yazışmalar , diğer forumlar ve kullanıcı önerileri neticesinde bir noktaya kadar geldim ancak gerek vakit darlığı gerekse de FsX acemiliği nedeniyle daha fazla ilerleyemiyorum

Eğer bu konu altında kullandığımız eklentileri , neleri değiştirdiklerini ve onları neden tercih ettiğimizi yazarsak ileride benim gibi FsX'e geçiş yapmak isteyenlere (ya da yeni başlayanlara) yol göstermiş oluruz diye düşünüyorum .

FsX kurulumum FsX + FsX : Acceleration Pack şeklinde ( ACC Pack kullanmak istemeyenler SP1 ve SP2 kurabilirler , böylece güncel sürüme ulaşmak mümkün olur )

Bence Fs2004'e gözü alışmış bireylerin FsX'e geçişte yaşadığı en büyük sıkıntı genel görselde başlıyor ! Malumunuz üzere FsX'in dünyası Fs2004'ün dünyasına nazaran ciddi farklılıklar içeriyor . Memleketimiz öncelikli olmak üzere dünyanın birçok yerinde zemin kaplamaları berbat durumda , bu sorunu düzeltmek için ise ücretsiz çalışmalar olduğu gibi kaliteli ücretli eklentilerde mevcut . Kullandığım eklentiler ile başlamak istiyorum ;

SceneryTech Landclass [ http://www.scenerytech.com ] : Ülkemiz için Asia şart , sıklıkla uçuyorsanız Europe

* Dünyanın genel çölümsü görüntüsü gidermek , öncelikli olarak şehirler ve civarlarında yaşam alanlarını güncel ve gerçekçi bir yapıya kavuşturmak için .

Ground Environment X (GeX) [ http://www.flight1.com/products.asp?product=gexafme ] : Ülkemiz için Africa & Middle East , sıklıkla uçuyorsanız Europe

* FsX'in kullandığı genel kaplama setini değiştirerek daha güzel ve gerçekçi bir dünya görüntüsüne sahip olmak için

Bu iki eklentiden sonra Ankara'da alacağınız görsel aşağıdaki gibi olacaktır ( Ekran görüntüsü için Targan kaptana teşekkürler , diğer resimler için tıklayınız ) .

Real Environment Extreme (ReX) Essential [ http://www.realenvironmentxtreme.com/essential.html ]

* Gökyüzü , bulut , deniz , pist , taksi yolu gibi dünya yapısından bağımsız tüm kaplamaları göz zevkimize göre düzenlemek için ( Essential Plus ya da Essential Plus with Overdrive paketleri de tercih edilebilir )

Active Sky Evolution (ASE) [ http://www.hifitechinc.com/products/...-sky-evolution ]

* FsX'e sürekli olarak güncel hava durumu akışını sağlamak ve hava durumuna ait kontrolleri geliştirmek , gerçekçi bir atmosfer oluşturmak için ( Sadece FsX kullanacaksanız bir üst model olan Active Sky 2012'yi tercih edebilirsiniz , ben ASE'yi hem Fs9 hem FsX'te çalıştığı için tercih ettim )

ReX ve ASE hakkında küçük not ; Eğer ReX'in içindeki WX eklentisini/programını kullanacaksanız ASE'ye gerek olmayabilir . Ben ReX'i sadece kaplamaları için kullanıyorum , uzun yıllardır ActiveSky ürünlerini kullandığım için başka bir WX programına ihtiyaç duymadım . Aynı mantıkla ASE'nin içinde barındırdığı muhtelif kaplama opsiyonları var , ben ReX kullandığım için de ASE'nin o özelliklerini kullanmıyorum . Böylece bu iki program çakışmadan gayet uyumlu bir şekilde çalışıyor . Kısaca ReX'i sadece kaplama , ASE'yi ise sadece WX için kullanıyorum . Bütçeyi zorlamamak için bu iki programdan sadece birini de tercih edebilirsiniz (ki bu durumda görsel çeşitliliği bakımından ReX tercih edilebilir)

EZdok Camera Addon (EZCA) [ http://www.flight1.com/products.asp?product=ezdockcam ]

* FsX'in geliştirilmiş kamera yapısını daha verimli kullanabilmek ve birçok görsel efekte sahip olmak için . Fs2004'de Active Camera kullananlar bahsetmek istediğim "efekt" mantığını bilirler , pilotun başının sallanması , dönüşlerdeki görsel yatışlar , dümen efekti vb. Bu tarz hazır ve ayarlanabilir efektlerin ötesinde EZCA çok daha fazla detay ve özellik ile tamamen kişisel bir görünüm elde etmemize olanak sağlıyor .

Accu-Feel (Air Land & Sea) [ http://www.a2asimulations.com/store/...products_id=55 ]

* FsX'in çekirdeğinde çalışarak gerek görsel ve işitsel gerekse de tepkisel olarak uçağınızın hava / kara ve su ile temas halindeki dinamikleri düzenlemek için ... "Anlatılmaz yaşanır" diyebileceğim türden bir uygulama , ürün sayfasındaki video ile ne demek istediğimi rahatlıkla görebilirsiniz .

Benim ana eklentiler olarak beğenerek kullandıklarım ve tereddütsüz önerdiklerim bunlar ...

( Forumun 10000 karakter limiti nedeniyle konuya yeni bir gönderi ile devam edeceğim )
    B. Fatih KOZ [Antalya / Southwind Airlines / Flight Dispatcher, Instructor]

[ X-Plane 12 / MsFs 2020 / DCS 2.7 ]
    [ AMD Ryzen5 5600X / Nvidia RTX 3060 Ti 8GB / 32GB DDR4 Ram | Asus TUF Gaming FX505DV: AMD Ryzen7 3750 / Nvidia RTX 2060 6GB/ 16GB DDR4 Ram ]

Yer
    Istanbul, TR
    Ana konunun devamıdır ...

Fs Global 2010 X
    [ http://www.flight1.com/products.asp?product=F1E-FSG-010 ]
    Fs Genesis [ http://www.fsgenesis.com ]

* Bu eklentiler daha doğrusu eklentilerin içerdiği veriler ile eğer FsX'in kendi içindeki yeryüzü yükseltilerinden memnun değilseniz tüm dünyanın yükselti bilgilerini güncelleyebilir , gerçeğe çok yakın görüntüler elde edebilirsiniz . MESH olarak tabir ettiğimiz bu veriler herhangi bir kaplama içermez , sadece dünyamızın yükselti / kıyı şeridi verilerini içerir . Bir nev'i derimizin altındaki kas yapısı gibi düşünebilirsiniz MESH sistemini . Landclass ve texture ( SceneryTech ve GeX ) dünyamızın derisi , Fs Global ise bu derinin altındaki et ve kas yapısı gibidir . MESH verileri için birçok ücretsiz çalışma mevcuttur , önce ücretsiz ürünler ile deneme yapabilir , bütçenize göre ismi verilmiş çalışmaları satın alabilirsiniz .

Fs Global tek ürünle tüm dünyayı kapsar iken , Fs Genesis ürünleri ile sadece uçacağınız bölgeleri farklı hassasiyetlerde satın alabilirsiniz . ( Fs2004 döneminde tüm dünya için FsGenesis ürünlerini kullanıyordum ve memnundum , bu nedenle bütçe ayarlamasından sonra FsX içinde tekrar FsGenesis ürünlerini alabilirim )

Uçaklar ve onlara bağlı eklentilere detaylı olarak girmiyorum bu konuda çünkü simulatör ile ilgili her birey aşağıda kısaca ismi ve ürettiği uçak tipi verilmiş firmaları mutlaka duymuştur

PMDG : Boeing 737 NG - 747 serisi ( 777 yapımda ) ve MD11
    iFly : Boeing 737 NG serisi
    Feelthere : Boeing 737 Classic serisi , Boeing 777 ve Airbus serisi
    Level-D : Boeing 767 serisi
    Leonardo : MD Serisi
    Aerosoft : Airbus serisi
    Carenado : Cessna serisi ve muhtelif diğer GA uçakları
    Flight1 : ATR Serisi ve Coolsky işbirliği ile MD serisi

Eklenti olarak alınan uçakların FMS sistemlerini (ve muhtelif diğer programların verilerini) güncellemek için Aerosoft NavData Pro pakedi kullanılabilir . Muhtelif nedenlerden ötürü Navigraph'ın benzer ürünü önerilmemektedir .

İleri düzeyde kullanıcılar ve manyaklık derecesinde gerçekçilik tutkunları için ise iki farklı program önerebilirim ;

Topcat , Take-Off And Landing Performance Calculation Tool [ http://www.flightsimsoft.com/topcat/ ]

* Bu program ile uçağınızın Load & Trim hesabının (ve yüklemesinin) yanı sıra kalkış ve iniş performans hesaplarını yapabilir , satın aldığınız uçağı çok daha gerçekçi şekilde kullanabilirsiniz . Tekrar belirteyim , her uçak ile kullanılmaz ve genel/giriş seviyesi kullanıcılara hitap etmez .

Professional Flight Planner X [ http://www.flightsimsoft.com/pfpx/ ]

* Bu programda olabilecek en gerçekçi şekilde uçuş planları üretmeye yarayacak , airline uçuşlarınıza farklı bir boyut katabilecek bir ürün . Henüz çıkmadı , inceliyorum ve yakın olarak takipteyim , çıktığında tereddütsüz alacağım ( mesleğim gereği neleri nasıl yaptıklarını anlıyor , programın arka planındaki gerçek pilot ve dispeçerlerin programdan beklentileri ile yapımına katkılarını biliyorum ) . Ben çıkmamış bir programı bekleyemem , bana hemen hazırı lazım diyorsanız nispeten çok daha eski teknolojiler ve genel kurallar ile yapılmış Fs Build programını kullanabilirsiniz ( söylemedi demeyin , FsBuild PFPX'in yanında çok basit bir araç gibi kalıyor )

Genel programların dışında , bir VA'ya bağlı olun ya da olmayın uçuşlarınızı takip etmek , farklı keyifler yaşamak için Fs Passengers isimli programı kullanabilirsiniz ... Fs2004 için olan sürümünü uzunca süre kullandım , gerçekten keyif verdiğini söyleyebilirim , program adından da anlaşılacağı gibi simulatörümüze havacılığın "yolcu taşımacılığı" kısmını ekliyor . Uçak alım satımı , bakımları , bilet fiyatları , sürpriz arızalar , uçuş kayıtları ve değerlendirmeler tümü bir arada FsPax içinde mecvut .

Eğer sadece yaptığınız uçuşları detaylıca kaydetmek , gerektiğinde geriye dönüp neler yaptığınızı rapor bazında görebilmek istiyorsanız yalın olarak Fs Flight Keeper isimli programı da kullanabilirsiniz ( Kayıt ve raporlama altyapısı FsPax'dan daha iyidir )

Yine ileri düzey kullanıcılar ve gerçekçilik arayanlar için Fs2Crew ürünleri ciddi oranda FsX'ten ve yapacağınız uçuşlardan alacağınız keyfi arttıracaktır . Programın ana mantığı FsX'in ve simulatörün "tek pilot" kavramını ortadan kaldırıp gerçek bir havayolu pilotu gibi "Multi Crew" bir ortamda yanınızda bir yardımcınız varmış gibi uçuşlarınızı yapmanıza imkan sağlamasıdır . Sitesindeki örnek video kliplerinden programın neler yapabildiğini izleyebilirsiniz . ( Tek tek önermiyorum ancak Fs2Crew'in yeni sürümünü iFly 737 NG ve Leonardo Maddog ile birlikte Fs2004'te kullanıyorum , tamamiyle memnunum )

Biraz uzun oldu farkındayım Ancak hem mevcut kullanıcılar olarak tecrübelerimizi paylaşmak ve daha güzel programlar bulmak , hem de yeni gelecek / geçiş yapacak dostlarımıza bir klavuz oluşturmak için aklımdakileri / elimdekileri yazdım ...

Sizlerin önerileri nelerdir , bu listedekiler dışında kullandığınız , "olmazsa olmaz" dediğiniz programlar var mıdır ? Ya da en basitinden "Fatih kardeş sen X programı önermişsin ancak ben Y programını kullanıyorum ve çok daha iyi buluyorum" diyebilirsiniz gerekçeniz ile birlikte , böylece elimizde güzel bir yazılı kaynak olacaktır

Sevgiler

Not : Scenery çalışmaları ve uçaklara detaylıca girmedim , amacım spesifik çalışmalardan çok genel FsX yapısına hitab eden ve FsX'i uçak / meydan seçimlerimiz dışında işleyiş olarak değiştiren programlar hakkında bir kaynak oluşturmak . Talep olursa uçakları ve ücretli scenery paketlerini de ayrı bir konuda irdeleriz .

[ AMD Ryzen5 5600X / Nvidia RTX 3060 Ti 8GB / 32GB DDR4 Ram | Asus TUF Gaming FX505DV: AMD Ryzen7 3750 / Nvidia RTX 2060 6GB/ 16GB DDR4 Ram ]

Yer
    Istanbul, TR
    Eklentilerden bağımsız olarak mevcut sistemimi ve Windows 7'deki durumu yazayım ;

AMD Phenom II X4 965 Black Edition İşlemci ( Dört çekirdek , 3400 Mhz )
    Corsair 4 GB DDR3 1600 Mhz RAM ( 2x2 kit şeklinde )
    Zotac Nvidia GTS450 AMP Edition 1 GB PciExp Ekran Kartı
    Gigabyte GA-890GPA-UD3H Anakart
    Western Digital 1 TB Sata III 7200 RPM HDD
    AOC 22" LED monitor ( Full HD 1920x1080 px çözünürlük )
    Microsoft Sidewinder Force Feedback Pro II Joystick

Windows 7 Değerlendirme Sonuçları ( genel referans amaçlı yazıyorum FsX ile alakası yok );

İşlemci : 7.4
    Ram : 7.5
    Grafik - Masaüstü : 7.3
    Grafik - 3D Oyunlar : 7.3
    Disk Veri Aktarımı : 5.9

Maksimum değer 8 olduğundan (klasik motorlu sata disk yapısı nedeniyle) HDD performansı dışında sistem genel olarak tatminkar ve stabil , güncel oyunlar dahil sıkıntısız keyif veriyor .

İşletim sistemi olarak Windows 7 Ultimate 64bit kullanıyorum , Windows Update sürekli açık ve tüm güncellemeleri alıyorum . Sistemimde simulatör ile ilgili klasörlerime bakmaması için yapılandırdığım AVG 2013 Free Edition antivirus yazılımı mevcut . Nvidia'nın en güncel sürücülerini kullanıyorum ve Fs ile ilgili ayarlarımı Nvidia Inspector ile yapıyorum .

Sistemin genel performansından ve bana sunduğu görsel güzelliklerden memnunum , olur da ileride bütçemde bir rahatlama yaşarsam öncelikli ekran kartı ve ram takviyesi düşünebilirim ( görsel ayarlarımdaki çıtayı biraz daha yukarı çıkartmak için )

Sevgiler

Senior Member mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İzmir, Turkey.
    Fatih Kaptanım, aramıza tekrar hoş geldin Senin olmadığın bir FSX ortamı zaten düşünülemezdi. Sonunda resmen FSX 'tesin artık. Hayırlı uğurlu olsun. (hem sana, hem bize ) Bu arada sistemin de bir nazar boncuğu hak ediyor. Sistemin kendisi direk uçacak; FSX 'e ne hacet... Fatih Hocam, naçizane GEX Middel East'i şayet Ortadoğu ve afrika uçulmuyorsa ben tavsiye etmiyorum. Zira ülkemiz kaplamalarında mevcuttan çok daha farklı bir iyileştirme yapmıyor. Ülkenin çölümsü hali (Belkide gerçekten çölleştik farkında değiliz) devam ediyor. Ben sevgili Biber Hocanın TCO eklentisinden ve GEX Europa eklentisinden daha tatminkar sonuçlar elde ettim ülkemiz için. Her ne kadar GEX Europa kapsama sahasında ülkemiz sayılmamış/gösterilmemiş olsa da yüklediğimde özellikle batı kısmı için ciddi bir iyileştirme elde ettim. FS Genesis veya başka bir mesh kullanımı durumunda FSX te bazı meydanların çevresinde uyumsuz yükseltiler oluşabilmekte. Bunu gidermek için FS Global ürünü alanların ücretsiz sahip olabildikleri, diğer kullanıcılarında ayrıca satın alabildikleri bir düzeltme ürünü mevcut.
    AFM Aerodrome Flattening Meshes adlı bu ürün, bu sorunun çözümünde oldukça etkili. Bu detayı da aklıma gelmişken ilave etmek istedim.
    Saygılar, Serhan
    S. ONU® / Izmir

---------------------------------------------
    DCS 2.8 + X-Plane 11.55 + MSFS 2020/// Win11 Pro /// Ryzen7 5700X, MB: MSI X570 A-PRO, Zotac 4070 12GB OC Edition, Corsair 2 x 16 GB @ 3200 MHZ DDR4, 1 X 500GB Samsung 970 Evo M.2 1 X 1TB Samsung 870 Evo SSD, Cooler Master 240 Nepton; Corsair 1000W psu... Track IR5 Pro, Thrustmaster HOTAS Warthog A-10C Throttle-Stick Replica, Thrustmaster Rudder Pedals

Yer
    Istanbul, TR
    Serhan Kaptanım selamlar, hoş bulduk

Uzunca süredir direniyor ancak ufak ufak yatırımlarımı ve bütçemi düzenleyerek geçişe hazırlık yapıyordum Sonunda tam geçişe karar verdim , Fs2004'ümü silmedim çalışır vaziyette tutuyorum , canım nostalji isterse tek tıkla kullanabileceğim .

GeX ME pakedi alındı ve kuruldu , aslında işin teknik mantığına baktığımızda belki de GeX ME'ye bizlerin hiç ihtiyacı olmayabilir bile ... Hatırlarsanız vakti zamanında Murat ağabey bizlere TCO ( Türkiye Çöl Olmasın ) çalışmasını iki farklı sürüm ile sunmuştu . O dönemden hatırladığım kadarı ile bu eklenti ülkemizin içinde bulunduğu bölgeyi düzenliyor ve avrupa'nın en yeşil bölgelerinin kullandığı kodu ülkemiz için kullanılabilir hale getiriyordu . ( Hatta ben daha yeşil olur belki diye o zaman Murat Ağabeyden "Birleşik Krallık" bölgesine ait tanımı kullanmasını rica etmiştim ve TCO v2 çıkmıştı ortaya ).

Ben kurulum sırasında bu mantığa pek dikkat etmedim işin gerçeği , çıplak ACC'li FsX'in üstüne TCO kurduktan sonra meydanlarımızı kurdum ( son yapılan FsX uyumlu çalışmalar ) sonra bir iki test uçuşu yaptım . TCO'nun düzeltebildiği kadar çöllük gitmişti , ardından GeX Europe ve güncellemelerini kurdum fakat Türkiye'de deneme yapmadım hiç . Europe pakedi olduğu için Avrupa'da yaptım denemelerimi , sonra GeX Middle East kurdum ve ülkemizde deneme yaptım ( sonuç hoşuma gitti ).

Eğer bu aralar yeni kurulum yapacak bir arkadaşımız var ise , TCO'lu ve TCO'suz sadece GeX Europe ile ülkemizde bir deneme yaparsa bu düşündüğümüz mantığın işe yarayıp yaramadığını görebiliriz . Eğer sonuç düşündüğümüz gibi olursa GeX ME'ye boşu boşuna para vermemize gerek kalmaz

Mesh için önerinizi dikkate alacağım , benimde aklımda Fs Global vardı ancak 80 USD olan rakamı nedeniyle şimdilik beklemedeydim ve bu süreçte FsGenesis'e doğru kayabilirdi tercih ibresi ancak tavsiyeniz ile bu iihtimali azaltıp ibreyi FsGlobal'e çevirdim ...

Sevgiler

Senior Member mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İzmir, Turkey.
    Fatih hocam, tekrar merhaba.
    Hocam, ben vakti zamanında TCO ve TCO V2 yi ayrı ayrı kurup denemiştim. kesinlikle sizin de belirttiğiniz gibi V2 çok daha güzel bir sonuç vermişti. Sonra şeytan dürttü, GEX Middel East i yükledim. Hoşuma gitmedi. Bu seferde GEX europa yı yükledim. O zaman tamam dedim. Şayet Orta doğu uçmayacaksa (keza afrika) arkadaşlar bu GEX Middel East e kaynak ayırmamak en doğrusu olacaktır. Hani siz yazmışken ben de bir tecrübeyi paylaşayım dedim.
    Öte yandan sizin FS Genesis ile düşüncelerinizi olumsuz yönde değiştirmeyeyim. Zira kesinlikle ben de FSX te FS genesis kullanmaya devam ediyorum. Hem sadece uçtuğum yeri alıyorum, hem de son derece sorunsuz eklentiler. Fs Global den sadece AFM programcığı için bahsettim. Bu minik programcık havaalanı etrafında ki olası mesh yükseltilerini veya arazide oluşmuş muhtemel anormallikleri gayet güzel düzeltiyor. Bu AFM ayrı olarak temin edilebiliyor. Sırf onun için FS Global almaya gerek yok. Fakat sizin de zaten yazdığınız üzere bu iki ürün mesh yani yeryüzü yükseltileri için fevkalade tatminkar ürünler sunmakta piyasaya.
    Sizin giriş kapsamında tavsiye ettiğiniz uçak ilavelerine ben de ek olarak Real Air Simulations. ürünlerini ilave etmek isterim. Gerek Turbine Duke gerek Piston Duke, gerekse Lancair Legacy; bu firmanın diğer ürünlerinde olduğu gibi GA sınıfında çok iyiler. İlgilenen arkadaşlara tavsiye bazında bende sizin listenize izniniz ile eklerim.
    Saygılar, Serhan
    S. ONU® / Izmir

---------------------------------------------
    DCS 2.8 + X-Plane 11.55 + MSFS 2020/// Win11 Pro /// Ryzen7 5700X, MB: MSI X570 A-PRO, Zotac 4070 12GB OC Edition, Corsair 2 x 16 GB @ 3200 MHZ DDR4, 1 X 500GB Samsung 970 Evo M.2 1 X 1TB Samsung 870 Evo SSD, Cooler Master 240 Nepton; Corsair 1000W psu... Track IR5 Pro, Thrustmaster HOTAS Warthog A-10C Throttle-Stick Replica, Thrustmaster Rudder Pedals

Fatih Abi hayırlı olsun, keyifli uçuşlar dilerim.

Yazdıklarının dışında kullandığım ve kullanmaktan keyif aldığım bir programda Ground Services for FSX var. Tüm meydanlarda kullanılabilen, görsel olarak oldukça keyif verici bir program.

GSX Ground Services for FSX .. http://www.fsdreamteam.com/products_gsx.html

Professional Flight Planner X programını bende takip ediyorum ve çıkmasını sabırsızlıkla bekliyorum. Ancak yapılan yorumlar pek hiç açıcı değil. 2011 Kasım ayından bu yana beklediklerini yazanlar var. İnşallah yakın zamanda çıkar ve kullanmaya başlarız.

İyi uçuşlar...

Merhaba, GEX i Turkiye icin tam randumanli ve gorsel olarak doyurucu olmasi icin GEX NA + GEX EU + GEX ME bu 3 surumde olmali cunku Turkiye icin hem Amerika hemde Europa texturlerinii kullaniliyor. Bunlarin uzerine landclass olarakta scenery tech oldumu FSX adama donuyor :-)
    Sayet biraz daha sabirli olursaniz ORBX Global daha guzel gibi gorunuyor bir goz atin derim ORBX FTX Global

Keyifli ucuslar...
    Hikmet Cercevik

Intel i7 4790K@4400Mhz | 16GB DDR3@1600Mhz | Asus Strix nVidia GTX980ti @1216 MHz 6Gb | Asus-VG278HE 27" LCD Monitor@144Hz 3D| Crusial 1TB SSD | Raptor 300Gb HDD | WD 3TB HDD | Windows 10 professional 64bit | Prepar3D v2.5

Yer
    Istanbul, TR
    Serhan Kaptanım selamlar ,

FsG ve FsGlobal'i incelemeye devam ... Eğer AFM dışında bir artısını görmez isem bildiğim firma olan FsGenesis'e devam ederim Hatta önümüzdeki ay belki Türkiye MESH'i alabilirim FsG'den , sonra duruma göre ufak ufak uçtuğum destinasyonları ekleyebilirim arşive .

Gökhan Kaptanım , GSX'i tamamen unutmuşum ben Siz yazınca anımsadım böyle bir program olduğunu (ki zamanında forumda bahsi geçmişti) ... AES'e sürekli kredi almaktansa GSX akılcı bir yatırım olabilir , siteyi inceleyeceğim , eğer bir deneme sürümü varsa indirir kurarım . Sürekli cebimizdeki parayı sömüren ve her meydanda bize destek vermeyen AES'ten böylece kurtulmuş olabiliriz ( hakkını yemeyelim, o da güzel programdır , farklı tatlar katar yerde geçirdiğimiz dakikalara )

Sevgiler

[ PFPX'in yazımı gerçekten zor bir iş , bunu da tek bir kişi normal işinden arta kalan zamanda yapıyor . Bu nedenle ben tüm gecikmeleri olağan karşılıyorum ... Profesyonel firmalar bir uçuş planlama yazılımı için ciddi ekipler kuruyor ve bu halde bile iş uzun zaman alıyorken tek kişi ile kısa sürede programın bitmesini beklemek ayıp olur ... Nasılsa zamanında FsBuild'i aldık kullanıyoruz , PFPX çıkana kadar onunla devam ]

Yer
    Istanbul, TR
    Alıntı Mendoza Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ...gorsel olarak doyurucu olmasi icin GEX NA + GEX EU + GEX ME bu 3 surumde olmali cunku Turkiye icin hem Amerika hemde Europa texturlerinii kullaniliyor....
    North America kısmını biraz açabilir miyiz Hikmet Kaptanım ? Nasıl bir bağ kurmuşlar ki Türkiye ile Kuzey Amerika arasında acaba , detaylı bilginiz var mı ?

Sevgiler