Sayfa 3/6 İlkİlk 12345 ... SonSon
53 sonuçtan 21 ile 30 arası
    Senior Member Ferdi Vefa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    , Turkey.
    Fatih selam Bu yazıyı okuduktan sonra Accu Feel v2 (Land-Sea-Air) aldım. Eminim sen ayarları default kullanmıyosundur Varmı bir önerin ? Kolay gelsin.

Senior Member tazmania - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul, Turkey.
    Fatih hocam Fsx e hoşgeldiniz,bende uzunca bir müddet direnkerem dim.Lakin yeni eklentilerin ağırlıklı olarak fsx için olması ve güzelliğiyle göz kırpmasına dayanamadım.Hayırlı uğurlu olsun.Sevgili Tolga Beşçi nin Türkiye photoreal setini kesinlikle tavsiye ederim.
    Konu tazmania tarafından (06-06-2014 Saat 17:46 ) değiştirilmiştir.

KEREM ETGÜ

ISTANBUL

Ey Ana! Eğer Oğlun Bir Asuman Aşkına Tutulmuşsa Bırak Uçsun!

Senior Member fatih.koz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, TR
    Ferdi ağabey çok spesifik bir ayarım yok, sesleri biraz açıp uçakları birazcık eskitiyorum hepsi bu Böylece daha çok civata sesi geliyor uçarken ... FsX'i genellikle VFR keyif uçuşları için kullandığımdan eski uçakları tercih ediyorum, bu durumda da AccuFeel'in uçak sesleri , özellikle de uçağı biraz eskitince bence daha bir keyif verici oluyor .

Sevgiler
    B. Fatih KOZ [Antalya / Southwind Airlines / Flight Dispatcher, Instructor]

[ X-Plane 12 / MsFs 2020 / DCS 2.7 ]
    [ AMD Ryzen5 5600X / Nvidia RTX 3060 Ti 8GB / 32GB DDR4 Ram | Asus TUF Gaming FX505DV: AMD Ryzen7 3750 / Nvidia RTX 2060 6GB/ 16GB DDR4 Ram ]

Yer
    Istanbul, TR
    Kerem selam , "photoreal" işine bir türlü ısınamadım ... Bu nedenle tamamen kişisel nedenlerle Tolga Bey'in ülkemiz için hazırladığı çalışmayı almadım/kurmadım , güzel olduğuna şüphem yok ancak bana sıcak gelmiyor bir fotoğrafın üstünde uçmak

Sevgiler

[ AMD Ryzen5 5600X / Nvidia RTX 3060 Ti 8GB / 32GB DDR4 Ram | Asus TUF Gaming FX505DV: AMD Ryzen7 3750 / Nvidia RTX 2060 6GB/ 16GB DDR4 Ram ]

Fatih abi bende FSX'i bugun bilgisayarımdan kaldırdım.Be Prepar3D V2'yi denemeye karar verdim.FSX'in salakça hataları CTD'leri beni bezdirdi.Online uçmak içinde çıkan yeni client beni biraz cesaretlendirdi.Umarım iyi bir sonuç alabilirim.
    AYJET FLYING NINERS
    EMIRHAN KÖKSAL

Yer
    , Turkey.
    Fatih ben touchdown sesi etkisi dışında çok büyük bir fark görmedim ? Belki bu eklenti ağırlıklı GA tipi uçaklar içinmi ?

Merhabalar

Fsx için pro ATC alternatifi bir program önerebilirmisiniz...ve ORBX open LC Europe paketi ile REX overdrive ve Active sky birbirleriyle çakıştığını farkettim...yeryüzü tamamen bulanık oldu ve gökyüzünde siyah bir tabaka oluştu...Şimdi tekrardan silip kurulum yapıyorum FSX i....

Çağlar KUYTAN

P3D V2.5 Intel i5-4460 3.40 GHZ Hyperx DDR3 16GB Ram Ndivia Geforce GTX770

Yer
    , Turkey.
    Silmek farketmez. Orbx kurunca yine hata verecek. Çözümü için Orbx Problem diye aratın yanıtı bulursunuz,

Senior Member
    Yer
    istanbul, Turkey.
    Ferdi hocam

Bunu bir zamandır ben de kullanıyorum ancak bu iş galiba bir de kişisel beklentilerle alakalı,ayrıca biraz da eski uçaklarla,
    naçizane tavsiyem "AntsTMV1,1" bu bir Tiger Moth,(Avsim,Flightsim veya Sim-Outhouse da olacak) bunu lütfen indirin,Accu sim seçeneklerinde
    open cokcpit otomatik olarak karşınıza geliyor,biraz ayarlarla oynayarak bu Bi-Planele veya bir başkasıyla oldukça keyifli bir hale geliyor.
    Ayrıca WWII Aircrafts (Mustang Warbirdim) Spitfire (A2A Simulation) vb.. uçaklarla da keyifli uçuşlar yapabilirsiniz diye düşünüyorum,tabii bu
    uçaklarla uçmayı seviyorsanız.

sevgilerimle
    Garo Mafyan - 1951 - ?stanbul

Yer
    Istanbul, TR
    Alıntı Ferdi Vefa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fatih ben touchdown sesi etkisi dışında çok büyük bir fark görmedim ? Belki bu eklenti ağırlıklı GA tipi uçaklar içinmi ?
    Ferdi Ağabey,

Garo Ağabey haklı, AccuFeel daha çok GA için tasarlanmış ve tam etkileri bu tarz uçaklarda ortaya çıkıyor. Misal stall ikazınız kapalı ise (FsX'teki kırmızı yazıdan bahsediyorum) uçağın stall'a girmeden önceki tepkileri ve gelen dış ortam sesleri size durumun vahametini anlatıyor, ya da ne bileyim uçağa aşırı derecede yüklenip G limitlerine yakın kullandığınızda bunu anlıyorsunuz seslerden.

Tabii ki bu airliner uçaklarda programın çalışmadığı sonucuna ulaştırmasın bizi, 734 ile de benzer deneyimler yaşamak mümkün. Özellikle uçağı biraz eskitip seslerin seviyesini ayarlayınca dispatch uçuşlarında yaşadığım o güzel tecrübeleri simulatörde de hissetmiştim duyusal olarak 738'de de dış ortam sesleri , uçağın genel uğultusu frenleme vb. gerçeğine yakın olmuştu.

Velhasıl çoğunlukla GA için olmakla beraber, ince ayarlarla her tür uçakta duyusal olarak keyif veriyor bana AccuFeel.

Sevgiler