Sayfa 2/2 İlkİlk 12
14 sonuçtan 11 ile 14 arası

Pilot olmak üst yaş sınırı

Arkadaşlar merhaba,

Bende Mustafa Bey gibi hayallerimin peşinden koşup ticari pilot olma istiyorum. Aslında bende tüm uçuş okullarını araştırdım.
    Aslında adım atmadan önce en büyük çekincem yaşım. Şu anda 31 yaşındayım ve AFA veya Ayjet'ten mezun olduğumda 33 yaşında olacağım sizce bu önemli bir handikapmıdır?
    Şimdiden teşekkürler,

ADMİN biber - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, 1966
    Volkan bey hoşgeldiniz
    Uçuş eğitimi konusunda fazla bilgim olmamakla birlikte, uzun olmayan bir gelecekte "ahlar vahlar" yaşamamanız için vazgeçmemenizi öneririm, bence yaşınız handikap değil.
    bakınız ; http://www.sanalpilot.com/forum/showthread.php?11716
    http://www.sanalpilotuz.biz/deneme1/image.php?type=sigpic&userid=3&dateline=1336667157

Senior Member
    Yer
    Istanbul, Turkey.
    Merhaba Volkan bey, işini diğer tüm yönlerini iyice araştırıp tarttıysanız, ve sadece tek çekinceniz yaş ise, kesinlikle hayallerinizin peşinden gidin derim.Murat hocanın verdiği linkteki olayda zaten herşeyi özetliyor.Yaşınız çok geç değil, hali hazırda her uçuş okulunda, hemen hemen her devrede sizden daha büyük kişilerde var sınıflarda.Bildiğim kadarıyla şuan yaş konusunda sıkıntı çıkaran tek şirket sunexpress. Frozen ATPL li yeni bir pilotun 30 yaşını geçmiş olmasını istemiyorlar diye duymuştum.
    Burak

Senior Member
    Yer
    Gainesvliie, USA.
    Turkiye'de bazi kisiler (thy mulakatini yapan) kisiler abd deki egitimleri begenmiyor ama nedense ogrencilerinin cogunu buraya gonderiyor... Bence bu egitime gireceksen ABD yi secmelisin.. ABD de egitimini alirsin sonra Turkiye ye geri donersin Bristol ( ingiltere bazli) okula kayit olursun yaklasik 3000 pound fiyati sonra oturup 14 sinavina calisirsin, bristol bu egitimi 3 sinava boluyor her oturumda ortalama 4 sinav veriyor. Okula yazildikdan sonra ilk girecegin 4 sinava calisirsin ve sinavdan once ingiltereye sinavdan 1 hafta once gidip Brush-up siniflarina girip ondan sonraki hafta gercek sinava girersin. Bu sekilde butun sinavlarini 3 oturumda tamamlarsin. Sonra gectini gosteren belge + faa logbook+ saglik belgen ilen Ankara sivil havaciligina basvurup 1000 eur karsiliginda Jaa Atpl frozen belgeni alirsin ve hava yollarina basvuru yaparsin.

Abd de egitim masrafin cessna 172 g1000 saat ucreti 160-170$ arasi hersey dahil + 55$ hoca parasi. Ppl, Ifr ve comm toplam ortalama 50.000$ tutar egitimlerini cessna g1000 ve Twin star g1000 ilen ucarsin toplam ucus saatin 230 saat ilen bitirmis olursun ve cebinde hem Faa hem Jaa liansin olur. Eger easa yapmak ister isen Ankaraya basvurma direk ingiltereden al nede olsa sinavlarina ingilterede gireceksin ama oda yaklasik 10,000$ civarinda olurdve inan Turkiye de su anda Easa lisansi basa dert cunku saglik belgesini avrupada alman gerekiyor nisan 2012 den itibaren Turkiyeden alinan saglik sertikifasini saymiyorlar bunun icin pegasusda ucupta sirf saglik belgesi icin ingiltereye gidip heryil 1000$ odeyen arkadaslarim var. tabi bu sana kalmis bir olay.

Abd de egitim sirasinda ingilizcen gelisir tabi sosyal olur isen. Egitimin daha hizli biter eger calisirsan hergun bir arkadasim ( sabah 7 okula gelip aksam 6 da okuldan cikardi ve ppl,ifr ve com yaklasik 4.5 ayda bitirdi 250 saat ilen. Paraoldukca hergun gunde uc sefer bile ucarsin yeterki paradan haber ver arti 50 nin ustunde havalimanina inis kalkis yaparsin.

Ben komisyoncu degilim uzun yillardir bu formda yazarim bu ise yaklasik 2 sene once girdimsu anda easa derslerini bitirmeye calisiyorum, Abd de yasadigim icin benimki is guc nedeni ilen uzun surdu. Simdik bu piyasayi iyi biliyorum sen bir arastir bak ama bana danis sana yardimci olurum sakin ve sakin komisyoncular ilen konusma direk okula git ucus sonrasi parani ode toptan kimseye para verme aglarsin sonra parani kaptirinca. Buradaki ( florida) hic bir okula guvenmeyin yazilan butun okullarin ucaklari cok kotu birde academy isin icine girdimi cok ogrenci ucaklar cok eski oluyor . Egitim almak isteyen arkadaslar sorulariniz var ise sorun iyice arastirin cunku buraya gelip kazik yiyip geri goren Turk cok yardimci olayim sizlere sonra size yazik olmasin. Kesinlikle komisyoncu ilen gelmeyin.........
    Franchise®