Sayfa 1/2 12 SonSon
12 sonuçtan 1 ile 10 arası
    Senior Member Bogac Erkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Ankara, Turkey.

02.09.2012 loww

Bir iki hafta kadar önce Viyana'ya gitmiştim ve makinemi ilk kez doğru dürüst deneme şansını buldum. Piste uzak olmasına karşın, apronlardan birini doğru dürüst gören bir otoparktan fotoğraflar çekti mve sizlerle paylaşmak istiyorum.

Fotoğrafların bir kısmı da cam arkasından çekildiler.

Bu işi yakında kıvıracağım ama işin "editing" kısmıyla ilgili yardıma ihtiyacım olacak gibi görünüyor çünkü fotoğrafların bazıları beni de pek memnun etmedi. Ayrıca ekranın kalibrasyonu da fena halde kaymış olabilir. Bütün bunlar doğrultusunda, eleştirilerinizde insaflı olmanızı diliyorum. Her zaman olduğu gibi, her türlü yorum, eleştiri ya da öneriye açık olduğumu bir kez daha vurglamak istiyorum.

Elimde ilgi göstermemi bekleyen 200 kada LTBA fotoğrafı da var. Yahu bunları edit etmek için nasıl zaman buluyorsunuz? :P

Neyse... objektifimden size ulaşanlar bunlar:

.1

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

21.

22.

23.

24.

25.

26.

27.

28.

29.

30.

31.
    Konu Bogac Erkan tarafından (15-09-2012 Saat 00:27 ) değiştirilmiştir.

ADMİN biber - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, 1966
    ellerine saglik hocam, ben begendim fotograflari. Gozumu yoran, rahatsiz eden bir sey olmadi. Icin rahat olsun , dunyanin her yerinde guzel fotograflar...
    Gunes tepede oldugu zaman fotograflarda
    bazi bolumler hafif karanlik cikiyor, bu da buyuk dert degil, doganin kanunu
    http://www.sanalpilotuz.biz/deneme1/image.php?type=sigpic&userid=3&dateline=1336667157

Senior Member tk1550 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, Turkey.
    Hocam öncelikle ellerinize sağlık

7-14-20-21-24 iyi, 27 çok çok iyi (bunları yazarken açım, ondan olabilir)

29 ters ışık olmuş, imkanlar dahilin diğer taraftan çekebilseniz muhtemelen ciğer gibi olurdu.

Editleme işine gelince, bu konuda bende sizin gibi çok başarılı değilim. Ama birikmiş olanları illaki editleyeyim diye kasmıyorum. En son kastığım andan sonra fotoğraf konusundan soğudum. Elime makineyi yeniden alışım daha 2-3 gün evveli.Bence; aramızda bu işte iyi olup, çılgınlar gibi fotoğraf editleyen arkadaşların bile zulası kabarıktır. Editlemekle bitmez. Aklıma geldikçe hafif müzik eşliğinde 3-5 editleyip koyuyorum kenara. Ha birde kötü huyum var editlediğim halde Jetphotos'a yada Airliners.net göndermiyorum. Hoş onlarda almıyorlar göndersemde:P Niye editlediğimi bende bilmiyorum

Kolay gelsin

Senior Member Bozo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    United Kingdom
    dikkatimi ceken niyeyse el al boyamasina wingletsler uyuyor, oysa her zaman söylerim wingletler 737nin güzelligini mahfediyor, tabii "ka$"larin kapatilmasida ayri bi etken o_O

RoyalSkies.CO.UK Youtube VidZ

!site yenileniyor - yakinda biter !

Senior Member TK738 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Olten, Switzerland.
    Gayet güzel fotograflar. Bende canon eos 500D var sanirim. Firsat bulsam zürih havalimanina gidip fotograf cekecem ama firsat yok. 737-800ün endami yeter.
    Yusuf Ziya Kökbas

2 Subat 1990

Boeing 737 NGX

Bogac hocam ellerine saglik fotograflar cok guzel, 5 ile 24 dahada guze, bu guzel fotograflari bizimle paylastigin icin tesekkur ederim. Sormasi ayip olmasin makina neydi?
    Hikmet Cercevik

Intel i7 4790K@4400Mhz | 16GB DDR3@1600Mhz | Asus Strix nVidia GTX980ti @1216 MHz 6Gb | Asus-VG278HE 27" LCD Monitor@144Hz 3D| Crusial 1TB SSD | Raptor 300Gb HDD | WD 3TB HDD | Windows 10 professional 64bit | Prepar3D v2.5

Senior Member Bogac Erkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Ankara, Turkey.
    Güzel sözleriniz için teşekkürler Hikmet hocam. Makinem Canon 550D, 18-55 ve 70-300mm'lik iki de objektif kullanıyorum.

Murat Hocam, çok teşekkürler. Bu güneş işi can sıkıcı ama...

Vokan Hocam, çok doğru söylemişsiniz. Zaten biraz uğraşınca, o kadar fotoğrafın hemen hallolmayacağını da anladım. Zaten bir yandan yeni bir şeyler öğrenip duruyorum ve bir gün önce editlediklerim şimdi çok kötü ve doğru dürüst düzeltilmemiş gibi görünmeye başladılar. Mesela, yukarıdaki fotoğraflardan 7, 22 ve 23 bana çok kötü geliyor. Demem o ki, bırakın tüm fotoğrafları editleyip rahatlamayı, ben editlediklerimi de yeniden editlemeye başlamak üzereyim.

Aklıma gelmişken sorayım bari.

1. Fotoğraflarınızı hangi formatta saklıyorsunuz? RAW dosyalarınızı siliyor mu yoksa mesela TIF gibi bir formatta saklamayı mı tercih ediyorsunuz?
    2. Unsharp Mask / High Pass gibi keskinleştirme tekniklerini hangi aşamada uyguluyorsunuz?
    3. Airliners.net'te yayınlanmaya çalışmak beyhude bir çaba mı yoksa azimle deneyen başarabiliyor mu?
    4. Keskinleştirme, Noise azaltma gibi işlemlerde fazlaya kaçtığınızı göz kararı ve tecrübeyle mi anlıyorsunuz yoksa kullandığınız belli kriterler mi var?

Bir de daha önce sormuş ve yanıt alamamış olduğum için yeniden soruyorum:

Dünyanın en hızlı kara hayvanı hangisidir?

:P

Teşekkürler.

Senior Member Umut ÖZTÜRK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, Turkey.
    Ellerine sağlık hocam

Senior Member TC-BRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    , Turkey.
    Elinize sağlık Boğaç hocam, bence açılar güzel... tek sorun baya bir ters ışıkta kalmışsınız haliyle ne kadar editlesekte yinede fotoğraf sıkıntılı oluyor.... en beğendiklerim 9 ve 11... Lufthansa iyi çıkmıkş kuyukların önünde