3 sonuçtan 1 ile 3 arası
    Senior Member
    Yer
    Istanbul, Turkey.

Model uçak yapımında kullanılacak malzemeler nereden alınabilir ?

Merhaba aslında gerekli birçok malzemenin kaynağını buldum ancak cam elyafını nereden bulabilirim bazı nalburlarda var fakat cam elyaflarının arasında farklar var galiba bu sabah bir oto tamircisinde gördüm biraz kalın ve dağılabilir kısa kısa ipliklerle örülmüştü ama model uçak araştırmalarımda gördüğüm cam elyafı ince bir kumaş gibiydi makasla kesiyorlardı sabah gördüğüm ise elle ayrılabiliyor diğer malzemeler Bauhaus ve Ptikerde var model uçak malzemelerinin satıldığı web sitelerinde var ama belli ölçülerde bir top veya birazdaha az almak istiyorum önerebileceğiniz bir yer veya web sitesi varsa paylaşabilirmisiniz.
    Soner YILDIRIM
    THY054T (LTBA)

Senior Member hakan737 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul, Turkey.
    Soner, eminim model uçak ile ilgilenen arkadaşlar sana en doğru cevabı vereceklerdir ama eğer cevap gelmez veya gecikirse model uçak konusunda deneyimli klüpleri arayıp bilgi alabilirsin.Eminim IMUK veya Bakırköy THK eğer hala faalse PEMUK(pendik model uçak klübü) bu malzemeyi nereden bulabileceğini hemen söylerler. Hatta belki ziyaret edip kullanım teknikleri konusunda detaylı bilgide alabilirsin. (biraz nalet bir malzemedir cam elyafı,mutlaka gözlük ve eldiven tak,kollarını boyununu mutlaka kapa) Eğer yinede cevap alamazsan benim aklıma perşembe pazarı geliyor. Tekne imalatçılarında da vardır ama sanıyorum o senin işini görmez aynı araba tamircilerindeki gibi kalındır.
    Hakan 737 Güven İstanbul-1970
    TURKSIM Turksim Sanal Havacılık Akademisi

Senior Member
    Yer
    Harkov, Ukraine.
    Uskudar Natilius'un yaninda benzincinin karsisinda bir modelci var eve giderken gormustum orada fiber modeller var ogrenebilirsin.

http://goo.gl/maps/fKiOP
    Dertli Designer...

National Aerospace University
    Kharkov Aviation Institute (KhAI)
    Aerospace Engineering Bachelor Student
    End..