Sayfa 1/2 12 SonSon
19 sonuçtan 1 ile 10 arası
    TC-BUG
    Guest

Airex 2006 1.gün (08.06.2006)

Merhabalar.Airex in ilk günü kan?mca çok ilginç ve harika geçti.Gelemeyenler çok ?ey kaç?rd? bence .Çekti?im fotoğraflar? sizlerle payla??yorum hemen.Not olarak fotolar alelacele snapshot gibi çekildi o yüzden çok iyi de?iller bir de hala dslr a al??maya çal???yorum .Acemili?ime veriniz .Ben yava? yava? anlatmaya ba?layay?m fotolar geldikçe akl?ma gelir her?ey diye tahmin ediyorum.

Sabah 10.30 da oradayd?k içeri girdik ben görevli oldu?um standa gittim önce AcuWings uçuş okulunun,daha sonra içeriyi gezmeye koyulduk.Bar?? ?mer kaptan? gördük,o bizi kokpit program? yap?mc?lar?ndan Tolga bey ile tan??t?rd?,kendisi sanal havac?l?kla ilgili çekim yapmak istiyormu? kart?n? ald?k,yak?n zamanda umar?m kokpit program?nda sanal havac?l?k ile ilgili bir program yapaca??z planlar?m?za göre baya büyük bir ?ey olacak.Neyse.Kapal? alan gayet güzeldi,d??ar?ya ç?kt?k aprona,sabah bas?n toplant?s? vard? ilk olarak.Daha sonra içeride bas?n toplant?s?n? yapanlar Boeing stand?nda Sky havayollar?n?n 737-900 sözle?mesini imzalad?lar.Sonra d??ar? ç?kt?k ba?larda d??ar?ki uçaklardan pek aç?k olan? yoktu.Önce TAV ?n i?jeti embraer (san?r?m) e girdim.Kokpiti ve exterior fotolar :

Bu tamamen elde yap?lm?? bir helikopter , henüz prototip ve daha uçmam??.

Kapal? alandan bir snapshot:

Daha sonra d??ar?da gezmeye koyulduk.Metin Uca da gelmi?ti onu da aram?za katarak tek tek d??ar?daki uçaklar? gezmeye ba?lad?k.Top Air in Cirrus SR20 si :

Daha sonra hemen ard?ndan Ali ?smet Öztürk harika bir akrobasi ?ov yapt? izleyenlere.Daha sonra indikten biraz sonra hava kapatt?.Konudan atl?yorum d??ar?da ?ov olarak bir i? jeti hemen fuar alan?n?n üzerinden sa? sol yaparak uçtu.Bir de belediyenin yang?n uçaklar? 36L den kalk??? takiben sola yat?? yaparak üzerimizden alçaktan geçti.

Devam ediyoruz,hava kapatt? derken Atlasjet in CRJ900 ü gelmi?ti,kapal?yd? sonra gördük insanlar içeri giriyor gezmeye biz de girelim dedik,o arada hava bir anda kapatt?.Biz CRJ900 e girdik,kokpite girebilmek için arka koltuklara geçtik s?ram?z? beklerken,s?rada biz varken sadece ve uçak içinde bizden ba?ka hemen hemen kimse yokken dolu ya?maya ba?lad? !!.Hostes kap?y? kapatt? ve,CRJ900 içinde uça??n engineer?,hostesi ve biz mahsur kald?k !!!.Böyle mahsur kalmaya can kurban .1 saate yak?n böyle sürdü a??r? dolu ve ya?mur,d??ar?da kimse kalmad? tabii.Bu arada uça??n içinde ald? muhabbet gidiyor hostes bize sorular soruyor,biz engineer le kokpitte muhabbet ediyoruz,o arada ground power ba?land?,cold and dark olan uça?? engineer batarya on yapt? güzelim ekranlar aç?ld?,biz kokpitteyiz,sonra engineer bir ara gitmesi gerekti gitti bu sefer içerde hostes ve biz kald?k .Biz art?k kokpitte ald?k manual lar? inceliyoruz oturuyoruz muhabbet ediyoruz vs. harikayd? k?saca .Kahraman hocam tam biz girerken ç?k?yordu malesef o bunlar? kaç?rd?.Gelelim me?hur CRJ nin fotolar?na

Daha sonra ?en ?akrak ya?mur durunca biz d??ar?ya ç?kt?k bu sefer kar??daki Emair e geçtik oras? Cessnan?n official dealer?,glass cockpit 182 ler vard?.Emair içerisi,duvardaki koca citation posteri ve glass cockpitin gerçekleri fotoğraf kokpit üzerinde :

Daha sonra karn?m?z ac?kt? yemek yemeye geçtik.Bir not fiyatlar gereksiz pahal? catering firmas?n?n haberiniz olsun.Sonra Ali ?smet hocan?n yan?na geçtik muhabbet ettik ve hat?ra fotolar? ald?k .

Öhm say?n hostesler ve Atlasjet genel müdürü Tuncay bey

Daha sonra ak?ama do?ru ki?iler azal?nca daha önceden içeri kimsenin sokulmad??? uçaklar da aç?lmaya ba?lad?.Bu önceden kapal? olan Learjet 60.Learjet in demo modeliymi? kimseye ait de?il,pilotlar? çok karizmayd?lar baya muhabbet ettik .Uçak full a??rl?kta FL410 a 15 dakikada t?rman?yor ?aka gibi.Çok güzeldi gerçekten.Fiyat? da öyle tabii .

Bu uçak da learjet 60 ?n hemen arkas?ndaki bir bombardier BJ modelini hat?rlayam?yorum.

Ayn? uça??n içi:

Ehm bu da benden bonus olsun

Benim çekti?im fotolar bu kadar.Bunlar da Deniz Ünlüsü adl? arkada??m?n çekti?i fotolar :

Evet san?r?m ilk günlük hepsi bu .Özetle gelemeyenler baya ?ey kaç?rd? bence .Kapal? k?s?m da baya güzel,bir sürü firma gelmi?.CFM boeing vs. airbus yoktu birtek san?r?m .Onun d???nda ilk gün için e?antiyon fazla yoktu hiç.Poster getirtmi?ler satmak için kargo yang?n?nda yanm?? malesef.Sat?l?k bir tek uçak modelleri var fiyatlar? çok uçuk.Al?nmaz 150 ytl den ba?l?yor.Organizasyon pek iyi de?il,bugün bo?tu haftasonu çok dolu olacak diye tahmin ediyorum.Ak?am 7 civar? ç?kt?k ve topluca flyinn e geçtik.Çok güzel bir gün oldu k?sacas?.Yar?n gidemiyorum malesef ama haftasonunu iple çekiyorum.

Bir de ufak anektod,Ayjetin katanas?nda oturmu? approach u dinlerken,06 ya inecek bir THY uça??n?n pilotlar? 3 kez ATC bayana "cleared for ILS 06" dedirtti halen anlamad?lar 4.kez say again dediklerinde bayan bezmi? bir ?ekilde kanalda aynen "Standby Türk standby" diye ba??rd? ve biz oldu?umuz gibi koptuk o anda

?u an akl?ma daha ba?ka gelen yok olursa eklerim.Haftasonu ne yap?n edin gidin derim .

Senior Member
    Yer
    Istanbul, Turkey.
    Bugra resimler gercelten güzel ç?km?? ama gerçekten AtlasJet'in içindeki anlar çok güzeldi.Flyinn deki muhabbetler özellikle "a340" geliyor muhabbeti.

Bu?ra kaptan?nda dedi?i gibi bugün gidemeyenler çok ?ey kaç?rd?.Baz? uçaklar yar?n terk ediyorlar fuar?.Bir an önce gidin ve gezin.Gerçekten bugün çok güzeldi...
    Tunc Senkal
    1984/Istanbul

Senior Member thylale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul, Turkey.
    yar?n orday?m!!!!!!!!!!!!!
    Göktu? Altay

{ ?Zair, en GÜZEL air }

Senior Member
    Yer
    Izmir, Turkey.
    Bugra yaz?n ve fotograflar?n cok güzel dostum,
    benim gibi gidemeyen mazlumlar(!) için iyi oldu.
    Hafta sonu daha cok foto istiyorum senden ve o mükemmel camera ve lens'lerin hakk?n? ver
    Gökhan BAYRAKDAR - LTBJ - THY1742

Nautical Captain Licence Holder
    Amateur Scenery Designer
    Aircraft Chemist
    IT Project Manager

Bu?ra eline sa?l?k anlat?m ve resimler süper, sayende gitmi? gibi olduk. Haftasonu resimlerini de bekliyorum.
    SS'ler kadar gerçekteki resim kaliteni de göstermi? oldun.
    Onur V.

Senior Member
    Yer
    Huntington Beach, California, USA.
    Bugra hocam resimler harika!! CRJ guzel ucak, degil mi?? CRJ-700de birkere ucmustum ve bence en guzel regional jet

Learjet'i de begendim
    <b id="quote">quote:</b id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote">Uçak full a??rl?kta FL410 a 15 dakikada t?rman?yor</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote">
    wow!!

Senior Member
    Yer
    İstanbul
    çok güzel bu?ra hocam..

ke?ke ben de gidebilsem.. istanbulda ya?aman?n faydalar? i?te
    Tolga Tarik Tiryaki

Senior Member hakan737 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul, Turkey.
    bugün (2. günü) birileri THY'nin stand?nda FS'le bir?eyler yap?yordu, kimdi onlar bilen varm??
    Hakan 737 Güven İstanbul-1970
    TURKSIM Turksim Sanal Havacılık Akademisi

Senior Member thylale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul, Turkey.
    "Airex 2006 2. gün (09.06.2006)" ba?l?g? pek yak?nda sanalpilot.com da...
    Göktu? Altay

{ ?Zair, en GÜZEL air }

Senior Member airboyist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, Turkey.
    Selam bende bgn gittim,dassault un kokpite oturma f?rsat?m oldu(s??amad?m oturdum denemez),gayet güzel di ama küçük bir fuar,in?allah daha da gelişir.