Sayfa 1/4 123 ... SonSon
39 sonuçtan 1 ile 10 arası

Hybrid View

airboyist
    Guest

Bar??ta Sava?anlar

Arkada?lar merhaba,bilmiyorum izlemi?miydiniz ama 90 lar?n ba??nda " Bar??ta Sava?anlar" diye bir dizi vard?,türk f-16 pilotlar?n?n hikayesini anlat?yordu..
    Bu dizinin VCD,dvd ne olursa kay?d?n? ar?yorum,nerden bulabilirim?

Yard?mc? olursan?z sevinirim,teşekkürler...

Senior Member
    Yer
    Ankara, Turkey.
    ?lahi nereden akl?na geldi.Bu diziyi hat?rl?yorum. Kimler vard? bakay?m Berna Laçin ,Haz?m Körmükçü, Yalç?n Dümer,?u an ki CHP ?stanbul Milletvekili ad?n? ç?karamad?m ............
    Yaln?z bu dizinin kayd? oldu?unu sanm?yorum...En son 1999 y?l?n?n sonlar?nda Kanal 6 televizyonunda yay?nlanm??t?.
    Buradan sitenin ad?n? vermem do?ru olur mu bilmiyorum ama
    www.turkboard.org forum sitesinin film vs bölümüne yazman? tavsiye ederim.Üyelik gerekiyo...
    -----------
    Kaan Sezer
    Ankara
    08.06.1982
    -----------

Senior Member airboyist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, Turkey.
    saol
    ya asl?nda uzun zamand?r akl?mdayd? ama nereden bulabilece?imi bilmiyordum burada ?ans?m? deneyim dedim,beni havac?l??a sevdiren ilk dizi
    güzel diziydi ya,türk dizi tarihinde ilk öpü?me sahnesinin ya?and??? dizidir ayn? zamanda.

Senior Member
    Yer
    Ankara, Turkey.
    Evet Berna Laçin ve Haz?m Körmükçü nün sahnesinden bahsediyorsun sen...
    -----------
    Kaan Sezer
    Ankara
    08.06.1982
    -----------

Yer
    Istanbul, Turkey.
    evet,sende izledin san?r?m bütn bölümlerini,güzel di ya,nostalji,1993 falan d? yan?lm?yorsam,hakan ural falan da oynuyordu,bence süper diziydi.Bulucam ama ya inat ettim,Ferdi E?ilmez le görü?ecem art?k.

Senior Member
    Yer
    Ankara, Turkey.
    Valla yap?mc?s?n? bilmiyorum.Ama takip ettim diziyi Ben o y?llarada Ankara Bat?kentte oturuyordum.Uçaklarla baya içi içe idim yan?ba??m?zda Etimesgut vard? uçaklar v?z?r v?z?r.Zaten dizide
    Ankara - Ak?nc? (Mürted) üssünde çekildi...Oradan da ilgimi çekiyordu yani...
    Bulursan bana da kesin haber ver...
    -----------
    Kaan Sezer
    Ankara
    08.06.1982
    -----------

Senior Member hakan737 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul, Turkey.
    her zaman oldu?u gibi , biz Türklerin ya hiç becerememe yada c?lk?n? ç?karma örneklerimizden biridir. Hava kuvvetlerinin kimseye tan?mad??? imkanlar?n har vurulup harman savurulmas?ndan ba?ka bir ?ey de?ildir. Ayn? dönemde TV'de yer alan ?talyan yap?m? konusu hemen hemen ayn? olan bir dizinin produksiyonu bizimkine göre çok daha iyi idi.
    Bar??ta Sava?anlar?n görüntü yönetmeninin TopGun'?n görüntü yönetmeni oldu?unu biliyormusunuz? ama gel görki bizim salaklar o kadar olana??, eme?i kalitesiz produksiyon malzemeleri (film -kamera-???k)ile yanl?? zamanda çekimlerle berbat ettiler!!!dizi 1990'larda çekilmesine ra?men görüntüler en berbat video filmleri kalitesinden bile beterdi!
    Hakan 737 Güven İstanbul-1970
    TURKSIM Turksim Sanal Havacılık Akademisi

Senior Member remziusta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İstanbul, Turkey.
    He gidi günler, ben de severek izlerdim o diziyi.
    Güzel muhabbetler dönerdi dizide...
    Pilotlar taktikler üzerine konu?uyorlar "Çeyrek tur gaz kes" vs tam o anda Berna Laçin giriyor içeri konu de?i?iyor.

Yine bu dizide dünyada 9 uçakla gösteri yapan ilk akrotimin olu?um hikayesi de canland?r?l?yordu.
    Pa?alar kendi aralar?nda konu?uyor:
    "9 uçak çok riskli olmaz m??"
    "?yi de pa?am bu çocuklar zaten F104 gibi zor bir tayyareden geldiler. Yaparlar." (Vay bee, 104 ün zor uçak oldu?unu ö?rendi?imiz y?llard?, zaten havac?l?k ad?na kaynak m? var ki ozamanlar...)

Dizi ne kadar kötü çekilmi?tir bilemem ama tekrar izlemek isterim kaç?rd???m bölümler çok çünkü.
    Airboyist ve Kaan, dizinin görüntülerine ula?abilirseniz büyük hay?r i?ersiniz.
    Remzi Öztürk
    Istanbul 1967

Yer
    Istanbul, Turkey.
    valla hocam elimden geleni yapacam ama zor gibi gözüküyor,türkiyede ar?iv olay? fazla olmad??? için ne kadar ba?ar?l? oluruz bilmem.

Bu arada TAI üretim hatt?nda falan da gösterilmi?ti filmde,Hakan Ural ?n TAI de çal??an Amerikal? bir te?men olan ili?kisi falan canland?r?lm??t?.Hakan hocam?n dedi?i gibi görüntü fazla iyi de?ildi ki o dönemde hava kuvvetleri bütün imkanlar?n? seferber etmi?ti,bizim kiler 70 li y?llar?nda görüntü kalitesinde çekmi?lerdi,hele bi eject sahnesi var d? tam komediydi ama bence izlenmeye deyer tekrardan.
    Bu arada son akl?ma geldi pilotlardan bir tanesi 9 g çekmi?ti f-16 t? da kendi aralar?nda kral falan ilan etmi?lerdi pilotu.hey gidi günler...

Senior Member hakan737 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul, Turkey.
    o filmin çekim ekibinde olanlardan tan?d?klar?m vard?. Hava kuvvetleri havadan havaya çekim için C160 tahsis etmi?di film için. k???n çektikleri için kap?s? aç?k C160'da elleri donarak çekmek durumunda kalm??lar?d ama ben uun süre neden bu diziyi karak???n ortas?nda hele hele ankara gibi ayaz? tart???lmaz so?uk olan bir yerde çektiklerini anlamam??t?m.
    bu dizinin kay?tlar?n? ancak, çooooook uzun bir ara?t?rmadan sonra yap?mc? firmay? bulursan onlara yalvar yakar belki kopya alabilirsin- ama vermezler.
    Hakan 737 Güven İstanbul-1970
    TURKSIM Turksim Sanal Havacılık Akademisi