7 sonuçtan 1 ile 7 arası
    farukoncan
    Guest

istanbul open 2005 model planörcüler yarismasi - 3

Senior Member
    Yer
    ?stanbul, Turkey.
    ellerinize kollar?n?za gözlerinize sa?l?k,

hepsi güzel fotograflar ama en iyileri sona saklam??s?n?z zanl?mca... TC-MYK n?n içindeki insan modeli çok ho?uma gitti ama gözler biraz pörtlemi?...

Sayg?lar....
    Tanzer Kay

Senior Member hakan737 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul, Turkey.
    o DG-600'ün içinde dünya gözü ile 1 saat uçmak isterdim. yada uçma ?ans?m yoksa oturup bir tepeden soaring yapmas?n?.
    Hakan 737 Güven İstanbul-1970
    TURKSIM Turksim Sanal Havacılık Akademisi

ADMİN biber - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, 1966
    Faruk hocam herzamanki gibi nefis fotolar, ellerine sa?l?k...
    San?r?m bunca güzel enstantaneyi yakalarken oldukça yorulmu?sunuzdur, bu nedenle rica edelim , organizasyonun perde arkas?n?, askerlik arkada?l?klar?n? ve unclassified patron dedikodular?n? Serdar Sualp hocam?z anlats?n lütfen...

http://www.sanalpilotuz.biz/deneme1/image.php?type=sigpic&userid=3&dateline=1336667157

Faruk hocam,

Oncelikle ellerine saglik. Bu resimleri modelciler bolumunde yayinlaman da ayri bir incelik.

Evet arkadaslar, Termal Model planor (F3J) dalinda Turkiye son uc senedir ciddi calismalar yapiyor. Onderligini Istanbul Model Planor kulubunun yaptigi bu calismalarla F3J klasmaninda Dunyanin en iyi yarisma organize eden ulkesi durumuna geldik. Ayrica pilotlarimiz da bir cok iyi dereceye imza atar oldular.
    Istanbul Model Planor kulubu olarak her sene iki buyuk projeyi gerceklestiriyoruz. Bunlardan bir tanesi Dunyanin en iyi Model Planor pilotlarinin davet edildigi Istanbul Open ve digeri ise sadece Avrupali pilotlarin katildigi ve 12 bacaktan olusan (Formula1 gibi) EUROTOUR'un bir bacagi olan Istanbul Cup.
    Istanbul Open'a bu sene 127 pilot katildi. Istanbul cup'a ise 96.
    Her iki yaris da gelenlerin unutamayacagi cinsten gorsel zenginliklere sahip. Faruk hocam ve Remzi Hocam bir bilen gozuyle bunlara sahit oldular. Ayrica yarisin omurgasi ciddi bir IT alt yapisi gerektiriyor. Resimlerde gordugunuz ve goremediginiz bir cok dizustu bilgisayarda birbiriyle uyumlu 5 ayri program calisiyor. Kisacasi oldukca karmasik ve SIFIR hata ile calisilmasi gerekli bir sistem. Bu sene devreye iki plazma ekran sokarak yarismaci siralamalarini ve neticeleri de ayni anda ONLINE verdik.

Yarisma sahasinda ikramlar da ucretsizdi. Eurorest ve Superfresh'in servisleri muhtesemdi. Yemeler porselen tabaklarda acik bufe olarak verildi. Tum mesrubatlar gun boyu ucretsizdi. (Kapucino dahil )

Benim gorevim yarismanin IT isini organize etmekti. Aslinda ben de yarismak istiyorum ama son uc senedir bu isten siyrilamadim [B)]

Bu yaris sirasinda bizim bolukten bir kac asker arkadasim da gelmisti. Hepsi benimle hatira fotografi cektirmek istedi. Hic birini kiramadim [:P]

Yarismanin ikinci gunuydu ve sabah 06:30'dan beri sahadaydim. Ogleden sonra iki sularinda hicbir sey yemedigimi hatirladim ve bir hamburger aldim. Fauk hocanin dikkatli gozunden kacmamis. Hamburgeri yerken bir taraftan da Mr. Bartowsky (FAI Thermal Soaring Bolumu Baskani) ye laf yetistiriyordum.

Meshur parmak yine is basindaydi ve konustugum Mr. De vries (F3J score programini yazan kisi) ellerini basinin ustune koyup pes etmisti.

Gecen sene bu sayfadan sizleri o zamanki yarisa davet etmistim. Ne yazik ki pek gelen olmamisti.
    Umarim gelecek sene daha cok gelen olur. Model ucakcilikta seyretmek de buyuk bir tecrube kaynagidir.

Sevgilerimle
    [image]http://www.vateud-td.org/ss/SerdarSualp-tag01.jpg[/image]

ADMİN biber - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, 1966
    Mustafa Koç'un vefat haberini aldığım zaman Serdar Sualp hocanın on yıl önceki yazıları ve Faruk hocamın fotoğrafları geldi aklıma. İş hayatımınız en önemli koltularında oturup, havacılık , fotoğrafçılık gibi sevdiği hobileri de doya doya yaşamasına imrenirdik.
    Erken kaybettik Mustafa Koç'u. Toprağı bol, mekanı cennet olsun. Allah sevenlerine sabır versin.
    http://www.sanalpilotuz.biz/deneme1/image.php?type=sigpic&userid=3&dateline=1336667157

Senior Member hakan737 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul, Turkey.
    Biber hocam çok çok iyi etmişsin bu başlığı yeniden getirmekle. Serdar Sualp ağabeyimiz muhakkakki hem modelcilik hemde gerçek uçuş sürecinde çok zaman geçirmiştir Mustafa Koç ile yakından tanıyan birisi olarak. Eminim hayatında devam etseydi, babası gibi denizlere değil, havacılığa vaktini ayırırdı emekliliğinde. Çok genç ve zamansız bir kayıp. Allah gani gani rahmet eylesin.
    Hakan 737 Güven İstanbul-1970
    TURKSIM Turksim Sanal Havacılık Akademisi