10 sonuçtan 1 ile 10 arası
    imported_admin
    Guest

semi scale DC3 - Ahmet Uçan

kanat ac?kl??? 150cm
    2 elektrik motorlu
    4 kanal R/C

biber

Senior Member Serhan Lokman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul, Turkey.
    yaw cok güzel...

Bu ucak ucsa daha iyi olur Ahmet hocam. Olmadi hezarfene götürsek bi gün

Senior Member Cobra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    , Germany.
    Cok güzel bir model, Bende gecenlerde Cessna182 aldim, elektrikli motor, 4 kanal kumandali, ama bir türlü agiz tadiyla söyle ucuramadim aleti, en son kalkisimda normal havalandim, sola dogru hafif bir kumanda verdim bir daha dogrulmadi ucak, burun üstü cakildi, kanat kirildi, simdi yedek parca gelene kadar grounded daha sonra anladigim kadariyla servo lardan birini tam yerine oturtmamisim, sanirim sola kumanda verdigim zaman servo yerinden cikmis.

Cessna 182 4Channel RC model
    Motor 480'lik elektrikli
    Kanat acikligi 980 mm
    uzunluk 860 mm
    agirlik akü ile yaklasik 660 gr
    ölcek 1:8

Ismail Hakki Güzel

01.Mart.1971
    Viersen-Almanya EDLN\'ye 8km
    Adana-Türkiye LTAF-LTAG arasinda

Senior Member hakan737 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul, Turkey.
    ismail hakk? hoca ay?pt?r sormas? kaça mal oldu bu size? ve hakiaten tatmin edici buluyormusunuz?

bu rada modelcilkle ilgilenenlere küçük bir soru; ömerli deki model uçak pistine girmek ve kullanmak için bir yerlere üye olmak gerekiyormu?
    Hakan 737 Güven İstanbul-1970
    TURKSIM Turksim Sanal Havacılık Akademisi

Senior Member Cobra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    , Germany.
    Hakan Hocam, Ucak komple paket olarak satiliyor,

Paketin icinde:

-Ucak gövdesi
    -Kanatlar ve Dümen(cok kolay monte ediliyor)
    -Inis takimlari (bunlarda cok kolay monte edilebiliyor)
    -Motor ve pervane (gövdede takili halde)
    -receiver + speed controller (gövdede hazir takili)
    -servolar (bunlarda takili halde)
    -Aküler
    -Kumanda (4 kanal)
    -2 adet yedek pervane
    -1 adet özel yapistirici

Fiyati: 149 euro
    Ebay'de daha da ucuza var ben sonradan gördüm 119-129 euro'ya bulunabiliyor.

Bence baslangic ve alismak icin güzel ucak, yalniz paketle gelen aküyle sadece 10 dakika civarinda ucabiliyorsun, akü zayiflayinca motor duruyor, fakat aküde kalan gücle ucaga kumanda verebiliyorsun. Daha uzun süreli akülerde var, yaklasik 30 dakika ucurabiliyorsun.
    Benim fazla zamanim olmadigi icin ve genelde havada müsait olmadigi icin cok ucus yapamadim, yaptigim birkac ucusta cok acemi oldugum ve aceleci oldugum icin hüsranla son buldu

Ebay'ye gir ve search bölümüne Hype cessna 182 yazarsan sanirim ayni modeli bulabilirsin.
    Ismail Hakki Güzel

01.Mart.1971
    Viersen-Almanya EDLN\'ye 8km
    Adana-Türkiye LTAF-LTAG arasinda

Senior Member ta1dr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    , Turkey.
    selam arkada?lar
    serhat modeli ?uan uçurmay? dü?ünmüyorum biliyorsun favori uçag?md?r DC3 o yüzden kar??ma asd?m seyrediyorum ama uçuş için her?eyi haz?r belki birgün uçururum.

hakan hocam ömerlideki pist IMUK (istanbul model uçak klübü) ne ait klübe üye olup ayr?ca pist ve klüb aidatlar?n? ödemelisinizki uçabilesiniz.Ben üye idim fakat pist yüzünden istifa ettim.

ismail hocam cessna cok güzel ve ba?lang?ç için har?ka k?r?lmas?na üzüldüm.
    nacizane modelcilik bilginizi bilmiyorum ama baz? tavsiyelerde bulunmak isterim..Ba?lang?cda cok yapt???m hata yüzünden bayag? model k?rd?m.
    Dönü?lerde aileron u devaml? dönü? yününde tutmay?n
    mesala sola dönecekseniz önce aileronla uçag? sola yat?r?n ailerono ortaya getirim biraz elevator verin uçak sorunsuz dönecektir.
    ben bu hatay? cok yapt?m araba gibi aileron yada rudder ? sürekli dönü? yönünde tutuyordun uçak dönsün diye ama uçak dönerken virile girip dü?üyordu sonra zamanla ögrendim birde göz ile el aras?ndaki koordinasyon önemli özellikle model size dogru gelirken ters kumanda vermeniz gerekir.
    bunun için ben daima modeli önüme alaçak ?ekilde uçuruyorum
    mesala uçak bana dogru geliyorsa modele arkam? dönüp omuzdan geri bakarak uçuruyorum bunu kumandan?z? cevirerekde yapabilirsini.

model temini için tower hobiyi tavsiye ederim UPS ile kap?n?za kadar geliyor.Model ne olursa olsun UPS i secim böylece sorun ya?amazs?n?z.

Ahmet UÇAN-1969 Istanbul
    NE MUTLU TÜRKÜM DIYENE

Yer
    istanbul, Turkey.
    IMUK'da bunu duydu?uma üzüldüm. Mustang hobby'nin gebze taraf?nda bir pisti vard? hala aktifmi? ve onunda benzer ?artlar? varm?? Hezarfen'de durum nedir?
    daha önemlisi tecrübeli modelcilerin, amatörlerin potansiyel kaza tehlikesine yakla??m? nedir???)) hani admalar?n modelleri havada kazaya u?ramas?n diye

ben asl?nda uçak istiyorum ama bu uçuş yerleine gidip gelmek ve hatta bu üyelik meseleleri beni maddi kilfetin yan?nda biraz tedirgin ediyor. ?smail Hakk? hocan?n C182'isi son derece uygun fiyatl? bir elektrikli model. gönül isterki yak?t motorlu olsun ama onunda masraf? ayr? bir dert. bu aralar çok miktarda elektrikli helikopter görmeye ba?lad?m. belkide bunlrdan bir tane al?p , zor olandan ba?lay?p sahilde kendi ba??ma uçurmak daha ucuza mal olacak. bilgiler için çok teşekkürler.

Yer
    , Turkey.
    hakan hocam s?rayla yazay?m
    mustang hobby nin gebzedeki tesisi kapand? ve firma ayn? isimde fakat el de?i?tirdi yeni pist olarak bir ara kemerburgaz taraf?nda bir yerleri kullan?yorlard?.Sonras?ndan haberim yok neden dersen malesef mustang hobby gelir düzeyi belirli seviyenin üzerindeki insanlara hitap eden bir magaza.(gerci türkiyedeki hobby magzalar?nda ayn? politika gecerli)

hazarfende y?ll?k 200USD al?yorlar buradada yönetim el de?i?tirdi yeni arkada?lar daha profosyonel bir çal?ma yapm??lar masalar var seyirci için kapal? alanlar var.
    Hazerfende en ciddi sorun güvenlik sorunu biliyorsunuz patlarl? motorlar tehlikeli ki hazerfende belli gruplar cok yüksek oranl? motorlar kullan?p uçakla hover falan yap?yorlar bu ki?iler sanki oaran?n sahibi gibi davran?p güvenlik kurallar?n? hiçe say?yorlar.Eskiden seyirci k?sm? ac?kd? tel ögrü yokdu yeni yönetim bunlar?n hepsini yapm?? birde güvenlik full olsa güzel olacak.Gerci size üyelik esnas?nda verilen form da "havada 4 den fazla modelin uçmas? yasak", "model uçarken piste helikopter ucurmak hover yapmak yasak" diye yaz?yor uygulan?rm? bilmem.Ben görmedim.

Asl?nda USD de oldu?u gibi ülkemizdede bir sigorta sistemi olmal? IMUK da yeni yönetim böyle bir?ey ba?latm??.
    Havada model çarp??mas? muhtemel böyle bir durumda özür dilenerek olay kapan?yor ama 3. ?ah?slara ve araçlara hasar verdi?inizde sorumluluk sizde (allah korusun ben hep bundan korkar?m insana zarar vermekden)

model almak için tower hobby yi tavsiye ederim ama yerli piyasadan isterseniz elektrikli www.modelucak.com adresine bak?m.
    son zamanlarda pil teknolojisinin gelişimi neticesinde Li-Po piller oldukça revacda çünki cok hafif ve küçükler ak?m kapasiteleride oldukca yüksek motor olarakda brashless (dogru yazd?mm? bilmiyorum f?rcas?z motor) yayg?nla?d?.Örnek vermek gerekirse ismail beyin uçakdaki motor ve pil i yukarda bahsetti?im konfügürasyonda yaparsan?z %60 - %70 daha fazla performans olabilirsiniz.
    Li-Po (lithium polimer) piller ülkemizde henüz yok modelucak.com yetkilisi ile görü?tü?ümde zaman zaman kendilerine geldi?ini söylediler b.motor ise var.

birde www.rcpano.net de 2.el yada orjinal bulmak mümkün ama bir bilene sorman?zda fayda var.

oyuncak c?larda sat?lan baz? modeller var onlar?nda cok basit olanlar? var fiyat?na aldanmay?n derim.

helikopterde dedi?im gibi pil ve motor teknolojisiyle birlikde popüler hale geldi yer sorunu olamdan uçabilmekdedirler.
    ama fiyatlar? modelcilerde 400-500 euro bence cok fazla gecenlerde ugrad?m fulyadaki modelciye çal??an arkada??m olur niye gelmiyorsun dedi fiyatlara bir bakd?m en küçük uçak 250euro dan ba?l?yor bence cok pahal?.Ben hep yurtd???ndan tower dan al?yorum modellerimi.

sormak istedi?iniz bir ?eyler olursa yaz?n cevaplamakdan mutlu olurum.

notC3 uçuş videosu (üretici firmadan)

http://www.greatplanes.com/gallery/gpma1155-large.mpg

Ahmet UÇAN-1969 Istanbul
    NE MUTLU TÜRKÜM DIYENE

Yer
    istanbul, Turkey.
    geçenlerde iki tane elektrikli 4 kanalli R/C helikopter buldum. biri Dragonfly di?eri Walkera yada ona benzer bir?ey. pal çaplari 53cm civar?nda. 4 kanal bildi?im kadar?yla s?n?r helikopter için. collective,cyclic,rudder ve gaz. hatta cyclic için soru i?aretim var.birkaç yönlü servo olmas? gerekit?i için. nas?l çözmü?ler bilmiyorum. fiyatlar? 100-200milyon aras?. yurtd???ndan gitti?imde bulursam almay? dü?ünüyordum ama nerdeyse buradan almak daha cazip.

dedi?iniz ?artlarda modelcilik yapmak, bu hobiye kat?l?m? nas?l artt?r?r bilemiyorum. Birçok ülkede havac?l???n 3 tane ana destek ve tabana yay?lma bran?? vard?r. spotterl?k, modelcilik ve sportif havac?l?k.Bunlar olabilecek en dü?ük ki?isel bütçe ile havac?l??a at?lacak ad?mlard?r ama üstüne birde para vermek beni ?a??rtt?.

?unu ö?renmeyi çok isterim, bu üyelik bedellerine kar??l?k al?nan hizmet tam olarak nedir? hadi IMUK'u anlad?m ama varolan bir havameydan?nda Hezarfen'in bir yerde sponsorluk mant??? ile destek olmas? gereken bir havac?l?k faaliyetinden neden üyelik bedeli ald???n? anlamak zor. Bir model uçak pisti için yap?lan maaliyetin getirisi nedirki, ticari de?eri olsun?

Yer
    , Turkey.
    hakan hocam ad? gecen klüplerde verdi?in aidat hiç bir ?ekilde sana getirisi yok her?ey exra üçrete tabi bende senin gibi bir anlam veremiyordum ve o yüzden istifa ettim.
    hafta sonlar? had?mköyden öteye gitip buldu?umuz düzlükde uçuyoruz.
    Ahmet UÇAN-1969 Istanbul
    NE MUTLU TÜRKÜM DIYENE