Sayfa 1/2 12 SonSon
12 sonuçtan 1 ile 10 arası
    TC-BUG
    Guest

Revell 1:48 Falcon10 maketi full detay anlat?ml?:)

Cuma ak?am 5 de ba?lay?p uyumadan cumartesi ö?len 5 de halen bitiremedi?imiz Falcon10 maketinin yap?m detaylar?n? sizlere sunuyorum.Hava azizli?i sayesinde nem boyay? kurutmad? uzun süreler bekledik boya kurusun diye fakat olmad? kurumad? ve d?? boyay? bitiremedik malesef.A?ama a?ama fotoğraflamaya çal??t?m baya yorucu bir maketti arkada??mla beraber 24 saatimiz buna gitti .Resimler 46 adet fakat çok büyük ölçüde küçülttüm kaliteyi toplam 2.3mb oldu sorun olmaz aç?lmalar?

Çal??ma ortam?m?z

Ellerimle boyad???m güzelim yoke lar

Panele boya

Yolcu koltuklar? boyas?

Kurumama sorunu yüzünden iç mekana spot tutarak ?s?s?ndan faydalanal?m dedik ama gene olmad?

Maketin paketten ç?kan haliyle yap??kans?z birle?mi? hali

D?? gövdeye astar boya at?l???

Astarl? ve astars?z kar??la?t?rmas?.Hangisi astars?z sizce :P.Astarl? hali bile çok güzel duruyor

?ç mekan yerlerin ilk boyas? bitmi? hali,yoke ve panelin yap??kan? yap??t?r?lm?? hali.

?ç mekan boyas?na yak?ndan bak??

Panele yak?ndan bak??.Güzel sanki

Yoke lara da yak?ndan bakmasak olmaz ama

Kanatlara astar

Yoke lar?m?z ait olduklar? yeri buldular

Bu noktada bir mola.Normalde 4 adet tek yolcu koltu?u ve 2 adet pilot koltu?u vard?.Fakat bizden pilot koltuklar? ç?kmad?.Daha önce kaybolmu?tur heralde dedik.Ne yapsak ne etsek dü?ündükçe 2 yolcu koltu?unu z?mparayla inceltip cutter b?çakla ortas?n? oyup z?mparalayarak pilot koltu?u yapmay? kararla?t?rd?k .2 koltu?un bo?lu?una da bak?n ne uydurduk .Birazdan görüceksiniz .

Yolcu koltuklar?n? yap??t?rmadan deneme

Yolcu koltuklar?ndan yap?lma pilot koltuklar?m?z? deneme

Yolcu pardon pilot koltuklar?m?z?n boyanm?? ama kurumam?? hali

Biraz önce bahsetti?im yolcu koltu?unun bo?lu?una ne yapsak diye dü?ünürken maketin kendinden kal?n dikdörtgen plastik kullan?lmayan bir parça gördük.Ve onu masa yapt?m

Bak?n nas? güzel oldu.Yolcu koltuklar?ndan güzel oldu?u kesin

Masay? nas?l havada tutar?z denemesi,ilerde ne oldu?u ortaya ç?kacak

Kokpitimiz haz?r efendim afiyetler olsun

Bak?n masa nas?l havada duracak,maket parçalar?n? tutturan plastik parçalar? kesip üstüste yap??t?rarak tabii ki,ne fikir ama (benden ç?kma)

Masam?z astarland?,boyand? ama yap??t?r?lmad? deneme amaçl? koydum.Koltuktan daha iyi ama

?ç yüzey duvarlar? da masa rengine boyan?yor,onun haz?rl?klar?...

Airbrush yard?m?yla iç yüzey renklendirmesi

Tekerlerden boyanm?? bir tanesi,ne yaz?kki saatlerce kurumad? [V]

Kap?lar?m?z astarl? halde bile çok güzeller

Türbinlerimizin renklendirilmesi

Masam?z yap??t?r?ld?,uçak içi böylece tamamen tamamland?

Motorumuza wash efekti ile eskitme çal??malar?

?ç taraf gövdeye yap??t?r?ld?

D?? boyama için camlar?n maskelenmesi

?ç görünüm

Ku?umuzun yap??madan ayakta durma çabalar?

Bakt?k ki ayakta zor duruyor arkaya yatma potansiyeli var,biz de a??rl?k merkezini öne kayd?rd?k

Gövdenin birbirine yap??t?r?lmas?ndan sonras?,çok güzel bakan bir ku? bu

Ön cam?n yap??t?ktan sonra maskelenmesi

D?? boyamaya ba?lang?ç,ilk kat,bu arada fark ettiyseniz geceyi devirdik gündüz oldu tekrar

Buraya bitmi? halinin resimlerini koyabilmeyi çok istedim fakat gündüz istanbulun a??r? nemi yüzünden d?? boyan?n ilk kat? saatlerce kurumad?.Ve malesef 2inci kata geçemedik.Fakat görüyorum ki bitti?inde harika görünücek.Havan?n kapal? ve serin oldu?u bir günde d?? boyay? ve uça?? tamamen bitiricez.O zaman ilk i? buraya post edicem resimleri..Umar?m be?enmi?sinizdir ve umar?m maketçi arkada?lara yard?mc? bir kaynak olur.Tekrar görü?mek dile?iyle[^].

Member
    Yer
    ankara, Turkey.
    Bu?ra kaptan elinize sa?l?k gerçekten güzel gözüküyor.Bende elimden geldi?ince revell ?n plastik maketlerinden yap?yorum daha yeni say?l?r?m.?imdiye dek 3 tane yapt?m ama bunlar?n hiçbirini boyamad?m sadece birle?tirip yap??kanlar?n? yap??t?rd?m.?imdi elimde bir A380 var ve bunu boyayarak yapmak istiyorum.Elimde iki adet revell boya(buldukça topl?cam hepsini birden bulam?yorum), f?rçalar, revell yap??t?r?c? , birde color stop var(bunu sordum boyanmas?n? istemedi?imiz yerler içinmi? önce sürüyormu?uz sonra bant gibi ç?kart?yormu?uz , umar?m öyledir)
    ?imdi ilk denemem motorlar üzerinde oldu ince f?rçayla fakat gördümki boya motorun üzerinde katman katman duruyor, f?rçalar?n izleri belli oluyor.Bunun için ne yapmam gerekir ,airbrush almay? dü?ünüyorum ama yan?nda ba?ka bir?eyler almam gerekiyor mu?
    Birde boyay? inceltebilirsin demi?lerdi do?rumudur acaba ve nas?l yapar?m.
    Son olarak ilk defa boyamaya geçmi? bir modelciye tavsiyeleriniz nelerdir yani i?in püf noktalar?.
    Baya çok soru oldu ama cevaplamaya çal???rsan?z sevinirim.

Te?ekkürler

Umar?m bende bitirip bir gün buraya eklerim fotoğraflar?n?.

Caner Yalcin

Senior Member TC-BUG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, Turkey.
    Hocam öncelikle alt?n kural,d?? gövdeye f?rça deydirmeyin aman .D?? gövde için airbrush yada sprey ?art.F?rça olmuyor.O boyad???n?z k?sm? ince z?mpara ka??d?yla kald?rabilirsiniz.Airbrush 2 parça,tabanca ve kompresörden olu?uyor.2si 300 400 milyon civar? olabiliyor malesef.?ç parçalar varsa onlar? f?rçayla boyayabilirsiniz.Maketin içinden ç?kan k?lavuzun renkler sayfas?ndaki bütün renkleri almaya çal???n,olmazsa da sizin yarat?c?l???n?za kalm?? istedi?iniz yeri istedi?iniz gibi boyay?n.Mesela bende yoke un handle lar? farkl? bir renkti ama ben mavi boyamay? tercih ettim .Boyaman?z? geliştirmek için önce d??ardan 10 milyonluk kalitesiz bir maket al?n beyaz olsun sonra bunu deneme tahtan?z olarak kullan?n istedi?iniz gibi görün her?eyi.Akl?ma ba?ka bir?ey gelmedi ?imdilik.

Bu arada ben ilk resimde masa yaratt???m parçay? gördüm ya?as?n .Buyrunuz nereden nereye

bundan

buna

.
    Buğra Oğuzülgen - Istanbul / 1984
    Spot-TR Photographer | http://www.spot-tr.com | http://www.jetphotos.net//showphotos.php?userid=35086

Senior Member Ferdi Vefa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    , Turkey.
    [B)]
    Bu topi?i okuduktan ve resimleri gördükten sonra a??r? me?akkat eksikli?i ve kabiliyetsizlikten dolay? acilen sat?l?k cok az ba?lanm?? Revell Oil Tanker "Glasgow" var.
    Hatta hibe bile edilebilir.

Win10 Pro 64 Bit/i5-9400 16 GB/nVidia GTX 1660 Ti
    P3D v.4.5/FSLabs A3xx//Orbx/ASN/vPilot/

Member
    Yer
    ankara, Turkey.
    Peki Bu?ra kaptan tabancaya boyay? nas?l koyuyoruz.Hepsini birden bo?alt?yormuyuz yada inceltme gibi bir ?ey yap?yormuyuz.
    Birde anlad???m kadar?yla iki kat yap?yoruz boyay? bunun sebebi nedir.
    Son olarak modeli boyamay? bitirdi?imizde üzerine ne gibi i?lemler yap?l?yor.(vernik vb. bi?ey yap?l?yormu)

Te?ekkürler,

Caner Yalcin

Yer
    Istanbul, Turkey.
    Aman Ferdi hocam yapmay?n siz de burdakilere baka baka yapars?n?z çok zor bir olay de?il cesaretinizi kaybetmeyin .
    Spot-TR Photographer | http://www.spot-tr.com | http://www.jetphotos.net//showphotos.php?userid=35086

Senior Member ta1dr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    , Turkey.
    gitmi? güzelim yemek masas? :-)
    valla bende 1:48 Junker ald?m bir senedir duruyor biraz me?akkat 'li
    kolay gelsin
    Ahmet UÇAN-1969 Istanbul
    NE MUTLU TÜRKÜM DIYENE

Senior Member Ferdi Vefa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    , Turkey.
    Asl?nda gövde aç?kda b?rak?labilinirmi?. Kesit görüntüsüde çok güzel. Kokpit panel detaylari iç dizayn oldu?u gibi ortada.
    Win10 Pro 64 Bit/i5-9400 16 GB/nVidia GTX 1660 Ti
    P3D v.4.5/FSLabs A3xx//Orbx/ASN/vPilot/

Yer
    Istanbul, Turkey.
    Masa batt? ama sonunda tertemiz yapt?k
    Evet Ferdi hocam aç?k da b?rakabilirmi?iz ama art?k çok geç.Foto?raflarda kald? art?k isteyene fotoğraflar? gösteririz

Senior Member Serhan Lokman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul, Turkey.
    Bugra nas?l kurumad? yaw? boyay? enamel kulland?n degil mi? hangi marka? birde ne kadar incelttin? Bu arada söyle bir önerim olacak... Gövdeyi yap?st?rd?ktan sonra tam ortadan bir cizgi olusur maalesef. bunu yok etmek icin putty kullan. 5 ytl ye satiliyor. al abi onu. Böyle macun gibi bisey. b?cag?n yatay yüzeyi ile bu birlesme yerlerine sür nazikce. Sonra kurusun ve 1800 numara su z?mparasi ile putty ledigin yerleri z?mparala. Göreceksin ki yap?st?rma yerlerinden eser kalmayacak. Bunu her türlü kapatmak istedigin bozuk yüzeylerde uygulayabilirsin. Ferdi abi nooldu yaw? daha yeni baslam?st?n oysaki???