Sayfa 2/2 İlkİlk 12
17 sonuçtan 11 ile 17 arası
    Senior Member Ferdi Vefa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    , Turkey.
    Arkadaslar bu i?ler biraz kar???k. ?ki gün evvel Dalaman-Istanbul ucusunda THY de yer yoktu bende Atlas Jet'ten bilet aldim. Limana geldi?imizde ucak Onur Air MD88 idi. Toplam 16 yolcu vardi. Yabanci bir kar? koca biz Onur'a binmeyiz dediler. Ucaklari arizaliymis falan filan. Ucakta sanki tüm bu olaylara cevap verircesine g?c?rm? g?c?r. Bir yetkili geldi (Onur dan degildi) ve su anki problemin teknik sebeplerden kaynaklanmadigini söyledi. Sorun sezon öncesi dagitilan slotlardan Onur Air'in kapasitesinin üstünde bir alim yapmasiymis. Buda haksiz rekabet olusturuyormus. Onur yetkilileri kapasite aciklarini Rus Cumhuriyeti ucaklarindan kapama yoluna gitmeyi planlarken bu olaylar ortaya cikmis. Bu ucaklarda teknik sorun olabilirmis. Tabii bu aç?klamanin güvenlili?ini bilemem ama benim gördü?üm, planlanan uçuştan 20 dakika EVVEL kalkip (yolcu sayisinin azli?i ve herkesin orda olmasi sebebiyle) 55 dakika güleryüzlü kabin personeliyle çok rahat bir yolculuk yapt???md?. Uçakta yaln?z 16 ki?inin olmas?na sanki kendi ?irketimmi? gibi üzüldüm.
    Yalniz konu d??? bir sorun var. MD88 içi hadsafhada dar. Göbekli biraci bir Hollandali yada Alman mümkün degil yemek masasini açamaz. Gazete bile okumak çok zor. Ben bu kadar dar aralikli bir koltuk düzeni görmedim.
    Win10 Pro 64 Bit/i5-9400 16 GB/nVidia GTX 1660 Ti
    P3D v.4.5/FSLabs A3xx//Orbx/ASN/vPilot/

Ferdi hocam, THY'de yer yokken Atlasjet' de (Onur Air'de) sadece 16 kisinin olmasi cok ilginc hemde boylesine yogun bi sezonda..
    Bu arada Onur Air, Urdun'de elinde 3 tane Tristar (Delta'nin eski ucagi 1983-1985 model) olan bir sirketten ozellikle yogun sezonlarda bu ucaklari kiraliyor.
    Bir havayolu tabiki ucak kiralayacaktir, Hatta butun operasyonlarini kiralik ucaklarla bile yapabilir bu cok normal. Ama kiralanan ucaklarin uzerinde isminizin, Turk bayraginin ve prestijinizin de tasidigindigini unutmamalisiniz...
    Duyumlariniz dogruysa eger Rus ucaklari'da kiralamayi dusunuyorlarsa, bu hiic iyi olmaz turk havaciligi adina..
    Surekli bir adim ileri gitmektense boyle gunluk, ticari ve sig kararlarin alinmasi cook uzucu olur..
    Bu son gelismelerden sonra --eger boyle bir planlari varsa tabiki-- geri adim atmak zorunda kalmislardir. Ama gonul isterki boyle bir operasyonu hic dusunmemis olsun Onur Air.

Onur air ve di?er Türk charter ?irketleri ?u an mercek alt?nda, herkez bir yerden aç???n? yakalay?p vurmaya çal???yor.

Havlay?p u?ulaman?nda [8)] pek bir faydas? olmaz bence, hükümet'in bile yapabilece?i bir?ey yok. En fazla çifte standart var, haks?z rekabet var vs diye trip atarlar ki ordan da bir?ey ç?kmaz. Çünki avrupal? sizin zaten bir sürü incident'iniz var, uçaklar?n?z allaha emanet uçuyor ?imdi de bak?m?/güvenilirli?i belli olmayan tristarlar? uçuracaks?n?z kusura bakmay?n biz vatanda?lar?m?z? kelle koltukta uça?a bindirmeyiz deyip i?in içinden ç?karlar.

E?er bir yapt?r?m gücümüz var ise bu yine bizim charter ?irketlerinin elindedir, neticede piyasay? bilenler onlar. Benden daha iyi takip edenler mutlaka vard?r ama ben bizimkilerin ars?nda bir sinerji göremiyorum. Bugün onur'un ba??na gelenin yar?n kendi ba??na gelebilece?ini hesap edemeyenler ?u an onur'un pastas?ndan ?s?r?k almaya çal???yorlar. Bakal?m neler olacak..
    Sevgiler,

Bozhan Özsoy

Senior Member lishakoglu01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, Turkey.
    Onur Air için ?anss?z bir an, tamda karalamadan kurtuldu?u s?rada...
    Linkteki videoda eindhoven da yak?t problemi ya?arken görülüyor.

Not:Videonun ba??ndaki papa?anlar?da anlam?? de?ilim.

http://www.nu.nl/news/534677/10/Weer..._Onur_Air.html

Levent Ishakoglu
    1970 / ISTANBUL

ADMİN biber - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, 1966
    video linki icin tesekkurler Levent hocam. Sanssizlik var tabii de, yine de Allah korumus. Sizinti havada olsaydi sonuclari daha vahim olurdu kuskusuz. Artik kendisini Onur aire angaje etmis devlet erkanimiz da yatip kalkip dua ederler, aman Onur air ucaklarina bir sey olmasin diye...

biber

pr. videonun basindaki papaganlar sanirim ayri bir reklam fragmani
    http://www.sanalpilotuz.biz/deneme1/image.php?type=sigpic&userid=3&dateline=1336667157

Senior Member hakan737 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul, Turkey.
    daha seyretmedim ama tahmin etti?im gibiyse geçen sene Malezyaya giderken bizim uçaktada olmu?tu. Sa? kanad?n arkas?nda bir yerlerde yerimizi alm??ken yer ekibini seyredip e?imle lafl?yorduk sonra "aaa kanattan yak?t s?z?yor yaw" dedim ??p?r ??p?r daml?yordu...GErçi yer ekibide olay?n fark?ndayd? sonra kaptan geldi biraz bakt?ktan sonra BA teknik geldi (onlardan servis al?yorlar herhalde) merdivenle ç?k?p biraz u?ra?t?ktan sonra s?z?nt? kalmam??t?..sonra 10 dakika daha hep beraber ayn? yere bakt?lar...bekide Onur Air'dede ayn?s? yani yak?t kapa??n?n s?zd?rmas? vard?!...
    Hakan 737 Güven İstanbul-1970
    TURKSIM Turksim Sanal Havacılık Akademisi

Bu problem Onur Air yüzünden de?il o uça?a o anda yak?t veren ?irketin yüzünden oluyor uça??n yak?t kapa??n? aç?p kapayanda o ?irketin eleman? yani.
    AYJET FLYING NINERS
    EMIRHAN KÖKSAL