Arkadaslar bu i?ler biraz kar???k. ?ki gün evvel Dalaman-Istanbul ucusunda THY de yer yoktu bende Atlas Jet'ten bilet aldim. Limana geldi?imizde ucak Onur Air MD88 idi. Toplam 16 yolcu vardi. Yabanci bir kar? koca biz Onur'a binmeyiz dediler. Ucaklari arizaliymis falan filan. Ucakta sanki tüm bu olaylara cevap verircesine g?c?rm? g?c?r. Bir yetkili geldi (Onur dan degildi) ve su anki problemin teknik sebeplerden kaynaklanmadigini söyledi. Sorun sezon öncesi dagitilan slotlardan Onur Air'in kapasitesinin üstünde bir alim yapmasiymis. Buda haksiz rekabet olusturuyormus. Onur yetkilileri kapasite aciklarini Rus Cumhuriyeti ucaklarindan kapama yoluna gitmeyi planlarken bu olaylar ortaya cikmis. Bu ucaklarda teknik sorun olabilirmis. Tabii bu aç?klamanin güvenlili?ini bilemem ama benim gördü?üm, planlanan uçuştan 20 dakika EVVEL kalkip (yolcu sayisinin azli?i ve herkesin orda olmasi sebebiyle) 55 dakika güleryüzlü kabin personeliyle çok rahat bir yolculuk yapt???md?. Uçakta yaln?z 16 ki?inin olmas?na sanki kendi ?irketimmi? gibi üzüldüm.
Yalniz konu d??? bir sorun var. MD88 içi hadsafhada dar. Göbekli biraci bir Hollandali yada Alman mümkün degil yemek masasini açamaz. Gazete bile okumak çok zor. Ben bu kadar dar aralikli bir koltuk düzeni görmedim.