Sayfa 1/2 12 SonSon
14 sonuçtan 1 ile 10 arası
    Serdar Sualp
    Guest

KKTC F3J Model Planor Yarismasi

2004 yilinda Kanada'da Dunya ikincisi olan F3J radyo kontrollu termal planor takimimizin da katildigi ve Soarist grubu ile birlikte Kuzey Kibris Hava Kurumu tarafindan duzenlenen North Cyprus F3J Open 2005 yarismalari KKTC de 4 ila 6 Mart 2005 tarihleri arasinda yapilacaktir. Yarismaya 2004 Dunya Sampiyonu David Hobby ile yine eski Dunya Sampiyonlarindan Joe Wurtz'un ve F3J sinifinin en ust seviyesindeki 110 model Planorcu katilacaktir. Uluslararasi katilimcilarin KKTC'ye getirilerek yine FAI (Uluslararasi Havaciliik Federasyonu) mensuplarinin da bulundugu ortamda yaristirilmasi KKTC adina cok guzel ve anlamli bir etkinlik olacaktir.

Bu satirlarin yazari da bu yarismanin Teknik Alt yapisinin duzenlenmesi sorumlulugunu almistir. Yarismayi Kibris'ta izleyebilecek modelci ya da Sanal Havaci arkadaslarimiz ile tanismak isterim. Kibris'ta 01 Mart 2005 tarihinden itibaren Colony otelde kalacagim.

Saygilarimla

Serdar Hocam merhabalar,

Su anda Kibris / Magusa - Dogu Akdeniz Universitesi - Bilgisayar Muh. bolumunde okumaktayim. Sanirim gosteriler Gecitkale Havaalaninda olacak cunku gercek ucuslari durdurdular ve kulagima model ucaklarla ilgili bir bilgi gelmisti. Bu sayede sizinle de yuz yuze tanismak ve bu guzel organizasyona da katilmayi gonulden isterim.

mail adresim: onurcaptain@ideasinblue.com

Saygilar...
    Onur V.

Kardesim Onur,

Yar??malar Lefko?a - Magosa anayolu üzerinde bulunan De?irmenlik kav?a??ndan tekrar Lefko?a istikametine döndükten 500 metre sonra sol tarafta bulunan arazide gerçekle?tirilecektir. Arazi yeni yap?lmakta olan un fabrikas?n?n kar??s?na dü?mektedir. Belediye ile yaz??ma yap?ld?. Muhtemelen her saat ba?? Lefko?adan araç kald?racak.
    Daha fazla bilgi için KKTHK 2277103 nolu telefondan bilgi alabilirsin.

Sevgilerimle
    [image]http://www.vateud-td.org/ss/SerdarSualp-tag01.jpg[/image]

Serdar Hocam tekrar merhabalar,

Magusa'dan sanirim oraya herhangi bir servis yok, o yuzden bende Magusa-Lefkosa yapip ordan bahsettiginiz servislerle gelebilecegim.

Yarismalar 4-5-6 Mart tarihlerinde olacak diye yazmissiniz, sanirim 4'u Cuma'ya geliyor, ben derste olacagimdan maalesef 4'unde orda olamayacagim; ama 5'i Cumartesi bir terslik cikmazsa kesinlikle gelmeyi dusunuyorum.

Belki yarismadan sonra bir yerlerde oturup yuz yuze tanisma ve sohbet etme sansimiz da olur.

Yarismada gorusmek uzere, Saygilar...
    Onur V.

Karde?im Onur

Cumartesi günü bekliyorum. Detay? özel mail ile yollad?m.
    Ayr?ca bu foruma yazan genç bir karde?imiz vard?. Yan?lm?yorsam ismi Halil Buzcuo?lu olacak.
    Bu karde?imiz de gelirse memnun olurum. Kendisi K?br?s'daki k?s?tl? imkanlardan yak?n?yordu.
    ??te ona muhtemelen bir daha hayat?nda göremiyece?i bir f?rsat. Son 3 Dünya ?ampiyonu ve bir çok Avrupa ?ampiyonu bir arada yar??acak.

Kendisiyle tan??mak, yapabilirsem yard?mc? olmak isterim.

Sevgilerimle

Serdar Hocam,

Mailinizi aldim, ilginize cok tesekkurler. Cumartesi gunu gorusmek uzere.

Sevgiler...
    Onur V.

Senior Member
    Yer
    Nicosia, Cyprus.
    Yarisma organizasyonu harika ...bu gun yani yarismanin ilk günü cektigim fotolari sizlerin beyenisine sunuyorum, umarim begenirsiniz...

NOT: hava ruzgarli ve modelciler zor anlar yasadi.

Halil Buzcuoglu

Painter & Pilot
    -3D Design- uk

Cok guzel bir yarisma oldu, kendimce cok iyi bir gun yasadim. Basta Serdar Sualp hocam olmak uzere, organizasyonda emegi gecen herkese cok tesekkurler.

Cektigim bazi resimleri yolluyorum, resimler yarismanin ikinci gunu yani 5 Mart 2004 tarihli cekilmistir...

Sevgiler...
    Onur V.

Senior Member
    Yer
    Nicosia, Cyprus.
    Unutulmaz bir hatira...
    Halil Buzcuoglu

Painter & Pilot
    -3D Design- uk

Kibrista muhtesem bir hafta gecirdim.
    Oncelikle, gostermis olduklari misafirperverliklerinden dolayi Kibrisli kardeslerime cok tesekkur etmek isterim.

Bu vesile ile KKTHK'nin tum mensuplariyla tanismak onuruna da kavustum. Ileriye donuk dostluklar kuruldu. Insallah gelecek sene daha da buyuk bir organizasyon yapacagiz.

Yarismalar sirasinda Onur ve Halil kardeslerimiz de gelip beni sevindirdiler. Halil ailesiyle gelmisti. Kisa da olsa sohbet imkanimiz oldu.

Gelecek sene daha da fazla sayida Kibrisli Sanal Pilot ile bulusmayi umit ediyorum.

Yarismanin KKTC ve TC acisindan cok faydali gectigi kanisindayim. Dunya Model Planor camiasinda ses getirdi. Herkes gelecek seneyi dort gozle bekliyor.

Bu arada ben de 2008 senesi F3J Dunya Planor Yarismasinin Turkiye'de yapilmasi icin Uluslararasi Havacilik Teskilatina (FAI) teklif vermek uzere Carsamba gunu Lozan'a gidiyorum. Insallah 2008 de Dunya Sampiyonasini Istanbul'da yapacagiz.

Bir baska guzel haberi de merakli arkadaslara duyurmak isterim. 2 / 3 Nisan 2005 tarihlerinde Riva'da Eurotour yarislarinin birinci bacagi olan Istanbul 2005 F3J Radyo Kumandali Termal Planor yarisi yapilacaktir.
    Herkesi bekleriz. Yolu bulmak icin FSM Koprusunden cikip Kavacik istikametine devam ediniz. Yeni acilan Polenezkoy - Riva yolunda sizi yarisma sahasina kadar goturecek tabelalari goreceksiniz.

<center>F3J NC 2005 HATIRASI</center>

Sevgilerimle