7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Observer

tansu
    Guest

Observer

Merhaba, ben su observer konusunu anlamad?m. Ne anlama geliyor yani on-line ortama sadece ortal?ga bak?p al?smak icin mi girmek demek? Eger sacma birsey soylediysem beni mazur gorun, su konuyu gercekten bilmiyorum.

Senior Member
    Yer
    Ankara, Turkey.
    Selamlar,

ATC görevlileri için nas?l oluyor bilmiyorum. Pilotlar için ise sadece ATC dinlemek için sisteme giriyorsunuz.

Yeni pilotlar, ATC konu?malar?n?n nas?l yap?ld???na al??lmak için, sistemin i?leyi?ini görmek için observer olarak kalabiliyorlar. Fakat bunu uçuş planlar?n?n Remarks k?sm?na yazmalar? tavsiye ediliyor (yada gerekiyor). Yani ayn? uçuş yapacakm?? gibi ba?lan?yorsunuz, park yerinden etrafa bak?p ATC dinliyorsunuz. Remark'da belirtti?iniz için ATC bi?ey sormuyor size. Fakat 30 dakikadan fazla ba?l? kalmamak gerekiyor, sistemi bo? yere me?gul etmemek için.
    Levent Ipek

Senior Member
    Yer
    Istanbul, Turkey.
    Bu tam bana gore bir ozellik, en yak?nda observer olarak kat?lmak isterim. Yanl?z ben daha kurulumlar? tamamlamad?m, bir sorun c?kar?r m??
    Tansu Daylan

Senior Member
    Yer
    Ankara, Turkey.
    VATSIM sunucular?na ba?lan?p observer olmak için, Squawkbox'? kurmu? olman?z gerekir.

Ayr?ca ?öyle bir seçene?iniz daha var. ServInfo'yu kurup, ordan voice server'lara observer olarak ba?lanabilirsiniz. FS'yi çal??t?rman?za bile gerek yok. Fakat bu ?ekilde sadece sesli ileti?imleri alabilirsiniz. Text modunda yap?lan ileti?imleri göremezsiniz. Tabi bir de sesleri alabilmek için RogerWilco yaz?l?m?na ihtiyac?n?z var. Bu yaz?l?mlar? arat?rsan?z bulabilirsiniz.
    Levent Ipek

Senior Member
    Yer
    Istanbul, Turkey.
    FS2004 icin Roger Wilco gerekmiyordu hani?
    Tansu Daylan

Senior Member
    Yer
    Ankara, Turkey.
    Ben FS2002 için söylemi?tim. FS2004 hakk?nda bilgim yok. E?er gerektirmiyorsa sadece ServInfo ile observer olarak kat?labilirsiniz san?r?m.
    Levent Ipek

Senior Member
    Yer
    Izmir, Turkey.
    Observer pilot olarak kat?l?p pilot-kule konu?malar?n? dinlemek için öncelikle Squawkbox (online olanlar? görmek ve tekst haberle?meyi izlemek için) ve VATSIM için Roger Wilco, IVAO için ise Teamspeak kurman?z gerekiyor (sesli haberle?meyi dinlemek için).
    Servinfo'dan sadecekimin nereye uçtu?unu görürsünüz.
    Sesli ileti?im programlar? simülatörden ba??ms?zd?r. Yani FS98'den ba?layarak FS9'a kadar tümünde ?U AN ?Ç?N kullan?lan iki probram RW ve TS dir
    Arslan \"scenery koleksiyoncusu\" Türegün
    35,5 // 1966